Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki lehet-e tagadni egy gyereke...

Ki lehet-e tagadni egy gyereket az örökségböl ha az házasságon kivül született?

Figyelt kérdés
A házasságon belüli kapcsolatból született 3 gyermek,lehetséges-e hogy csak ök örököljenek?A házasságon kivüli gyermek aki egy másik kapcsolatból született semmit nem kapjon?
2008. aug. 1. 19:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Vagy ha ez nem lehet akkor azt lehet-e hogy a feleségre átiratodna a lakás stb..mivel a feleség fizeti amugy is,ezt lehet-e?
2008. aug. 1. 19:02
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A kitagadáshoz bűncselekmény kell. Annyira csak nem durva a helyzet?

Különben a köteles részt meg kell kapnia.

2008. aug. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Egyáltalán nem kell bűncselekmény!

Végrendeletet kell írnod, amit ügyvéd ellenjegyez és hitelesít, abba beleírod, hogy kik örökölnek, esetleg megjegyzésként odaírhatod, hogy családon kívül született gyereked és rokonai, leszármazottai nem örökölhetnek.

Úgy irasd meg a végrendeleted, hogy teljes vagyonod terjedelmére vonatkozzon.

Az ilyen dolgot bármelyik családtaggal meg lehet csinálni, hiszen te (bocs hogy tegezlek) rendelkezhetsz ahogy akarsz.

A másik, ha ezt nem teszed meg és valami miatt meghalsz-talán nem-, de ha mégis, és nincs végrendelet, akkor bizony a hagyatéki tárgyalás során a bíró, meg a családtagok ügyvédei dönt ki-mit kap, amiből mindig hatalmas veszekedés, pereskedés van ilyen esetben...szóval szerintem, ha ez a célod , bár véleményem az a gyerek nem tehet róla- akkor jobb ha kifizetsz párezret vagy 10-20 ezret egy ügyvédnek, és megiratod!

2008. aug. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

NAGY TÉVEDÉSBEN VAN AZ ELŐTTEM SZÓLÓ! ÜGYVÉD NEM IS ELÉG A VÉGRENDELETHEZ MERT HITELESHEZ KÖZJEGYZŐI OKIRAT KELL. ÉS MÉG HA VAN IS ILYEN VÉGRENDELET AKKOR IS KI KELL FIZETNI A KÖTELES RÉSZT(EZ A FELE ANNAK AMI JÁRNA), KIVÉVE AKKOR HA BŰNCSELEKMÉNYT KÖVET EL AZ ÖRÖKŰL HAGYÓ ELLEN! PL: VAGYON ELLENI, BÁNTALMAZÁS STB...HA AZ ASSZONY VESZI MEG AZ INGATLANT AKKOR IS KELL ILLETÉKET FIZETNI. LEHET AZ TÖBB LENNE MINT AZ ÖRÖKSÉG! MOST ŐSZINTÉN! MIÉRT KELL EZ? TEHET AZ A A GYEREK ARRÓL HOGY A VILÁGON VAN? MEGCSINÁLNI KÖNNYŰ VOLT DE GONDOSKODNI RÓLA?

PERSZE NEM ISMERJÜK A SZTORIT DE AKKOR IS....

2008. aug. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A gyerek az nem tehet róla de a nejem fizeti a részleteket mivel nekem nincs jövedelmem.Nyilván egyértelmü hogy a feleségem meg azt szeretné(ha márt egyszer ö fizeti a részleteket)hogy a mi gyerekeink kapják.Ha most odaajándékozom a nejemnek az én részemet akkor mi van?Akkor az övé lesz nem?Vagy válljunk el (csak a lakás miatt)hogy ráhadjam a gyerek tartás fejébe? Akkor tuti az övé lesz.Amugy elég beteg vagyok.
2008. aug. 1. 21:54
 6/10 A kérdező kommentje:
A gyerekröl meg nem is tudtam csak amikor megszületett,hogy létezik.
2008. aug. 1. 21:55
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
ÉRTEM ÉS ÍGY MÁR TELJESEN MÁSKÉPP HANGZIK A DOLOG CSAK A KÉRDÉSBEN EZ NEM VOLT BENNE. HA A TE NEVEDEN IS VAN VALAMI AKKOR ÖRÖKÖLNI FOG A GYERMEK AKÁR AKARJÁTOK AKÁR NEM. CSAK AKKOR TUDOD MEGKERÜLNI HA MINDEN A FELESÉGED NEVÉRE KERÜL. ÍGY VISZONT KÖLTSÉGES LESZ. JAVASLOM HOGY JÁRJATOK UTÁNA AZ ILLETÉKEKNEK. MINDEN JÓT!
2008. aug. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
57%

csak azt nem értem miért kell üvölteni... (a neten a csupa nagybetű KIABÁLÁS-t jelent, meg amúgy is taplóság)


igen, ajándékozásért illetéket kell fizetni. utána kell nézni, hogy mennyit, és lehet (szarul hangzik, de ez van), hogy tényleg jobban jártok egy válással...

2008. aug. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Állitolag akkor nem kell illetéket fizetni ha én otthagyom mint gyerektartás részeként.Igaz ez?
2008. aug. 2. 09:14
 10/10 anonim ***** válasza:
96%

Azért tegyük már tisztába a dolgokat:

Az örökségre pedig akkor érdemtelen:

- Ha az örökhagyó, a végrendeletben megjelölt bármelyik örökös, az örökhagyó le- és felmenő ágán valamely személy életére tör,

- Öt évnél hosszabb időt töltött börtönben,

- erkölcstelen életet él (az alkoholizmus önmagában a bírói gyakorlat szerint NEM erkölcstelen!)


A kitagadást mindenképpen írásban, megfelelően indokolva kell leírni.


Az pedig teljesen mindegy, hogy most közvégrendelet vagy magánvégrendelet, max. a végrendelet eredetiségének a könnyebb bizonyíthatósága miatt mondják a közvégrendeletet, de egy A4-es papírra, otthon leírt (és mégcsak le sem tanúztatott!!!) végrendelet is teljes bizonyító erejű magánvégrendelet [feltéve, ha kézzel írta az örökhagyó.]


Azért kitagadni valakit, mert nem nyitotta rá az ajtót, azért nem lehet. Leszármazó alapesetben kötelesrészre jogosult, ez a valós számított örökségnek a fele. [Három gyermek esetén egy gyermek kötelesrésze 16,5%]

2008. aug. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!