Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni? Valós az...

Mit lehet tenni? Valós az aggodalma?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párom elvált, van két gyermeke, az anyjukkal.viszonylag sokat vannak itt a gyerekek és hát sokat mesélnek... Anyuka jár egy úgy mond bilblia órára, de effektíve, bibliai ismereteim alapján a bibliának köze sincs a szellem látáshoz és az ő általuk vezetett élethez. Van egy idős nő aki a vezetőjük, hozzá jár anyuka hetente legalább egyszer de inkább többször a saját édesanyjával és hugaival, sógoraival. Már a gyerekeket is többször elvitte magávak hogy tegyék fel a kérdéseiket es a nénin keresztül kapcsolatba lépnek a túl világgal és megvan a válasz. A baj...kapnak valami gyógyító vizet amit megisznak mindennap, na most én ellenzem ezt a vizet, kiszoktam öntögetni és lecserélni ha hozzák ide de a többi nap semmit nem lehet tenni, a vizkő vagy valami hasonló ül ki rá két-három nap állás utánn. Csomoszor van, hogy fáj a hasa a kislánynak de az orvos nem tudja mi baja, mondjuk azt se tudja a doki hogy ezt a gyógy vizet isszák amit ez az öreglány készít. Mit lehet tenni?

2014. júl. 2. 08:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy-két nagyon felületes vizsgálatot te is el tudsz végezni otthon, hogy kiderítsd mi van az üvegben, de inkább vidd el egy laborba, és megmondják mit tartalmaz. Nem olcsó, de ha káros, akkor igenis szólni kell a megfelelő hivatalnak. Esetleg a dokinak mondd el a helyzetet és vigyél neki mintát, ő olcsóbban tudja talán megvizsgáltatni.
2014. júl. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltunk mi is...köszi
2014. júl. 2. 09:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy teljes laborvizsgálatot megelőzően nem lehetne megkérni az élettársadat, hogy beszéljen a volt feleségével és kérdezzen rá, hogy pontosan mi ez a folyadék, amit isznak?

Ha nem támadóan, hanem érdeklődve kérdezi meg (még ha nem is ért egyet az ilyen hókuszpókuszokkal), akkor lehet, hogy értelmes választ fog kapni- gyorsabban és olcsóbban, mintha a labort ostromolnátok vele.


Egyébként vízvizsgálatot (fizetős) pl. ezeken a helyeken végeznek:

[link]

[link]

[link]

2014. júl. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Már megvolt, ez a szellemi vezető készíti és gyógy víz....
2014. júl. 2. 13:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha és amennyiben (bár én se értek ezzel egyet, de) a gyerekek életvitelét, életszínvonalát, fejlődését (ezzel mondjuk lehet vitatkozni) nem befolyásolja, addig pontosan annyi beleszólásotok van (sajnos), mint abba, hogy katolikus, vagy Jehova tanúja lesz e a gyerek. Ha eteti, ruházza őket, iskolába járnak, és a rendszeres kötelező oltásokat megkapják, akkor nem tudsz vele mit kezdeni hivatalosan. Jó lenne bevizsgáltatni a vizet, hátha.
2014. júl. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak a kislány hasa fáj?

Más tünetek esetleg?

Te megkóstoltad már a vizet, milyen ízű (kénes, vasas, akármilyen), milyen szagú, van-e valami színe?

Te is rosszul vagy tőle, ha többet iszol belőle? (Próbáld ki, de maradj objektív!!!! Ne magyarázz bele a dolgokba nemlétező tüneteket, csak ha tényleg rosszul vagy! Mást ne változtass ezen kívül, csak a vizet, mert csak akkor lehet sacc/kb releváns eredményt kapni!!)

Kérdezgesd finoman és érdeklődően a kislányt, meséljen a gyógyvízről, mondd, hogy ez szerinted nagyon izgalmas, akkor szívesen mesélnek a gyerekek! Látta-e, hogyan csinálja a néni a vizet? Milyen edényből önti ki? Van-e az edényben valami? Ha van, mi az, növény/valami darabkák/akármi más? Felismeri-e mi az? Felismeri-e a növényt, látott-e már máshol valaha olyat? Ha igen hol? Esetleg mutassa meg!


Hová ül ki és micsoda a vízre?

-> Milyen állagú?

-> Milyen színű?

-> Ha összerázod eltűnik-e, vagy csak a darabjai keringenek?


Képet is mellékelhetsz!


Mennyi időt vannak nálatok a gyerekek? Azalatt hogyha nem kapnak gyógyvizet akkor jobban vannak? (Őszintén gondold ezeket végig, ne magyarázd bele, hogy "ja, akkor pirospozsgásabb mindkettő, ha itt vannak" :) )


Képet is mellékelhetsz, "frissen" és pár nap állás után is, külön a trutymóról, ha van kedved ezzel foglalkozni :)


Azért kérdezek ennyit, mert vegyész vagyok, tökre felkeltetted a kíváncsiságomat, hogy mi lehet ez a víz :D


Vélhetően valami nagyjából ártalmatlan dologról van szó, pár gazt beáztat. De lehet még az sem, csak sima csapvíz, és átveri az anyát a néni a palánkon :)

Ittam már olyan vezetékes vizet, amiben lebegtek pici pelyhek, de nem volt vele semmi gond.

2014. júl. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szia! Igen van vele kedvem foglalkozni, elég sokat vannak nálunk. Majd szerzek vizet! Meg infókat! Ha van kedved vele foglalkozni mindent elküldök neked amit kérsz! Érdekel,hogy mi ez,de én még csak egyszer ittam belolle egy kortyot olyan íze volt mintha valami testápolós vizet ittam volna! Elküldöm privátban az email címet.
2014. júl. 2. 17:42
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt
2014. júl. 3. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!