Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az emberek többsége miért...

Az emberek többsége miért veti meg, azt az anyját aki a gyermekéről lemond a jobb élet reményében?

Figyelt kérdés
A nőket ilyenkor jobban bántják, mint a férfiakat. Miért? Mert anya csak egy van? Hisz ketten kelletek a gyerekhez. Sokan az anyát hibáztatják, és mindennek elhordják, néha nem is akárhogyan.

2014. ápr. 18. 13:14
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
77%
Alszentek, ennyi az oka.
2014. ápr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
25%
A két szülő szeretete között van különbség. Egy anya feltétel nélkül szereti, vagy kellene szeretnie a gyerekét, míg egy férfi nem. Ezért tud apa jobban fegyelmezni, míg anyával úgy sz@rakodnak, ahogy csak tudnak, legalábbis kicsi korban. Ez persze azt is jelenti, hogy az apa nem lehet biztos pont a gyerek életében, míg egy anya az. Nem azt mondom, hogy ez így jó, mert egy határon túl már méltánytalanul nagy terhet tesz anyára, főleg ha sok gyerek van, de ez van, és ez lehet a kérdésedre is a magyarázat.
2014. ápr. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
12%

Mivel az anya testében fogant a gyermek, ő hordta ki, ő szülte meg, így az anya-gyerek kapcsolat érzelmileg jelentőségteljesebb, mint az apa-gyerek kapcsolat. Továbbá ősidők óta az anya arra van programozva, hogy tartsa össze a családot, ő a felelős a fészek melegéért, a gyerek érzelmi biztonságáért. Az anya nélkül meghalt volna a gyerek, mert ő etette, ő vigyázott rá, amíg az apa vadászott. Ha az apával marad a gyerek, akkor ki jár vadászni? Tehát megint csak éhen halnak. Tehát az anya így van programozva, és kész, hogy semmi esetre nem hagyja el a gyerekét. Aki meg nem így érez, az ne vállaljon gyereket, nem kötelező! Ha egy gyereket a saját anyja eldob, akkor mit várjon bárki mástól?

A felelősség mindkettőjüké persze, hisz tudja mindenki, mikor gyereket vállal, hogy ez hosszú távú elköteleződés. A gyerek nem tehet arról, hogy megszületik, nem szabadna, hogy megigya a levét. A jobb élet reményében meg....., hát aki ezt teszi, az nem ember, nem hogy anya, vagy apa!

2014. ápr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%
Szememben nincs különbség a gyermekéről lemondó apa vagy anya között. Egyiket sem illeti meg a szülő titulus.
2014. ápr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ mi a jobb élet reménye. Ha annyi, hogy továbbra is èlhesse a gondtalan gyerek nélküli életet, akkor azt hiszem érthető az ítélkezés. De onnantól, hogy egy gyerek megfogan és a szülő megtartja, felelőséggel tartozik érte. És a gyereknek is jár a jobb élet reménye szerintem. Nem a gyerek őrjöng, hogy megszülethessen, mégis vállrántva döntenek úgy "szülők", hogy mégsem fér bele az életükbe.

Ha ez a jobb élet azt jelenti, hogy ideiglenesen esetleg messzire kell mennie a szülőnek munka miatt, de utána tisztességgel neveli tovább a gyerekét, azzal szerintem nincs gond. Bármikor adódhat hullámvölgy.

2014. ápr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
71%

én most éppen ezt teszem, lemondok a neveléséről...nem a jobb élet reményében vagyis de..mert veszélyes a családjára és a tesóira.


Hát hallagatom hetek óta a hatóságoktól mióta bekapcsolódtak, feltétel nélküli anyai szeretetről. Igen de még van két tesója....

2014. ápr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

mit értesz azon, hogy a gyermekéről lemond ?

mit értesz azon, hogy a jobb élet reményében ?

2014. ápr. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
45%

Nézd meg az állatvilágot, és megérted. De mondjuk én mindig is utálom az ítélkezést, főleg a tudatlanok részéről, és kívülállók részéről.

De magát a mechanizmust jól megértheted, ha elgondolkodsz egy fél órát az állatvilág szaporodásán, működési elvén.

2014. ápr. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
57%

én nem vetem meg, sőt, inkább felnézek rá. Szerintem sokkal nehezebb dolog lemondani :(

NEm tudom tisztelni azt a nőt, aki erőnek erejével maga mellett tartja az éhes és boldogtalan gyerekét, mert ő jó anya. Nem attól lesz jó anya, hogy vele van a gyerek, hanem attól, hogy a gyerek a lehetőségek közül a legjobbat kapja. Ha az az apa, akkor őt. Ha az nevelőszülő, akkor őt.

2014. ápr. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
21%
Jobb élet reményében..az én nagyim 6!gyerekkel küzdött mert öregapám lelépett egy jobb élet reményében.Nem dobálta el őket.Aki lemond a gyerekéről az pont,hogy nem szereti nem kötődik hozzá.Az egyik meghal a gyerekéért a másik megöli.Nem vagyunk egyformák?bennük nem alakult ki az anya tigris.Arra születni kell,hogy valaki eldobja maga mellől a gyerekét.Egy apa elvesztését is megsinyli a gyerek,hát még egy anyáét.Én személy szerint minden álszentesség nélkül megvetem az ilyen nőt.
2014. ápr. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!