Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Itthon élni, de kevés pénzből...

Itthon élni, de kevés pénzből vagy külföldön jobb keresetért, viszont távol a hazától és a családtól. Ti hogy látjátok? Melyiket választanátok és miért?

Figyelt kérdés
2014. júl. 4. 13:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
62%
Külföldön szeretnék élni, és nem csak a pénz miatt... szóval én nem csak muszájból mennék. Remélem, hamarosan összejön, nagyon sokminden miatt nem szeretek itt lenni.
2014. júl. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
38%
Külföldön családostól ! Jelenleg is ennek a megvalósításán vagyunk ! Férjem már külföldön dolgozik ,biztos állása van .Csak egy megfelelő albérletet kell kint találni és itt sem vagyunk !!! Magyarország egyre inkább lefelé csúszik .. amíg itthon dolgozott a párom hónapról hónapra éltünk ,nem haladtunk . Teljesen más jelenleg a helyzet ,mióta kint dolgozik ,és természetesen együtt akarunk lenni és a gyermekünk is csak jobban jár ,ha egy élhetőbb országban nő fel !
2014. júl. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
26%
Otthon elni szegenysegbe, csovesnek tele gondokal mint itt Angliaba :( Nagyon szegenyek voltunk otthon, apam sirankozasat hallgattam hogy jaaaj holnap jonnek elveszik a hazunkat stb stb.....most itt elunk Angliaba 9 honapja es a legnagyobb problemaja melyik kocsit adja el az 5-bol.....eskivan magabol fordulva olyan szinten hogy elfelejtette hogy van 2 lanya!!!!! Utalom ezt a helyzetet pedig boldog vagyok megis....de otthon jobb volt SOKKAL!!!!!!!!!!!!!!!!
2014. júl. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%
Az én csalàdom a felső középrétegbe tartozik, nagyon sokszor volt belőle vita, hogy mennyi pénzt költök. Ebbe a rétegbe a havi 30 ezer zsebpénz ruhára, bulira, ilyesmire szerintem nem sok. Vita vita hátán minden nap. 18 évesen otthagytam az érettségit, kijöttem külföldre. Azt mondták, menj csak pár hétnél tovább, úgy sem leszel kint. Ez volt 5 éve. Szívem szerint otthon maradtam volna a biztonságban, a kényelemben. Sajnos vagy nem sajnos, a büszkeségem erősebb volt minden más érzésnél. Saját lábra álltam, saját kocsi, bérlakás, bútorok. És elmondhatom, hogy ezeket nem apuci tólta a hátsóm alá.
2014. júl. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Apukám úgy tervezi hogy ,,előremegy" külföldre pár hónapra,keress x összeget aztán kibérel egy lakást és mi is megyünk Anyával.

Személy szerint külföldet választanám,mert ha külföldön vagy többet keresel,abból a pénzből pedig simán tudsz venni egy repjegyet,bármikor hazajöhetsz,ellentétben ha itthon maradsz az idő elteltével nem lesz lehetőséged elmenni,itt kell maradnod.

Remélem segítettem.

14L

2014. júl. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
74%

Hát ,én ki fogok lógni a sorból, úgy látom.

Én maradok itthon,a férjemmel.Amíg mind a kettőnknek van munkája, igaz nem fizet túl sokat,Borsodi kisvárosban élünk...Felneveltünk 2 gyereket, az életünk munkája a házban van, amit ha el is tudnánk adni, nem sokat kapnánk itt érte.

Nyelveket nem tudunk, még az oroszt tanultuk anno.Nem tudnám megszokni,hogy idegen országban, idegen emberek közt éljek...hiányozna a hazám, a város...minden.

Szóval, amíg lehetőség van rá,maradunk itthon.

A gyerekek más dolog, a fiam dolgozott kint fél évet Dániában, de ő sem marad kint,hazajön nemsokára...

Neki is honvágya van, és nem akar kint letelepedni.

2014. júl. 5. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Juliusz48 ***** válasza:
Próbáltam én is külföldön. Mindig az volt az érzésem, hogy csak azért hajlandóak fizetni, mert maguk nem képeznek elég alkalmas embert amíg olcsóban megvehetők a szegényebb országokból. Jólesett a több pénz de igazán itthon elköltve éreztem, a jövedelem magasabb szintjét. Sajnos manapság már nem képeznek csak OKJ-s tanfolyamokkal, ami papírnak jó, tudásnak kevés. A legszélsőségesebb élményem mégis az volt, amikor egy ismerősöm műszerészként amerikában szerszámkészítő lett, bár találkoztam sok érdekes átvedléssel pl. szakácsból csőszerelő, vagy villanyszerelőből gépbeállító. Még sokáig megvesznek minket kilóra, mert olcsóbb nekik mint kinevelni a sajátjukat.
2015. dec. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Nálam ez a kérdés nem vitatott, én mindenképpen külföldön szeretnék élni. Ez a kalandvágyamból adódik. Valamiért kevésnek érzem az itthoni létet, és érzem hogy megannyi ország vár még rám, felfedeznivalók terén. A családdal kapcsolatban én azért nem tudok mit mondani, mert saját családom még nincs. Édasanyáméktól pedig mindig is tudtam távol élni, bármilyen hosszú időszakról volt szó. Részemről az embernek külföldön is annyi, ha nem sokkal több esélye van megtalálni a nagy szerelmét, mint Magyarországon. Ez lenne a külföld mellett felhozandó legjobb érv, persze emellett ahogy megemlítetted, még jobbak is a keresetek.
2018. jún. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!