Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám mennyi pénzt kap...

Édesanyám mennyi pénzt kap utánam?

Figyelt kérdés
Édesapám 1997-ben meghalt, jelenleg 15 éves vagyok, nem az anyámmal élek nem is nagyon tartom vele a kapcsolatot. Persze a pénzt amit utánam kap ő markolja fel de nekem egy forintot sem ad belőle. Hogy tudhatom meg hogy mennyi pénzt kap utánam pontosan? Édesapám egy nagy magyar cég vezérigazgatója volt, de anyám azt hazudja hogy minimál bérre volt bejelentve és így csak minimális összeget kapok. Hogy tudhatnám meg, mennyi pénzt kap utánam?!
2008. aug. 2. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem az anyukáddal laksz, miért ő kapja a pénzt??? Én úgy tudom (lehet, h rosszul), hogy annak kéne kapni, akivel hivatalosan élsz (pl, ha a nagymamával, akkor neki). De 18 éves korodtól automatikusan neked utalják, nálunk így volt. Az összeget meg max a nyugdíjfolyósítótól tudod meg, ha anyud nem árulja el, mert ez mindenkinél más.
2008. aug. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kap utánad családi pótlékot (2008-ban havi 13700 Ft.)

Kaphat árvaellátást 16 éves korodig (min. 24350 Ft.)

2008. aug. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
De most akkor minimális összeget kapsz, vagy semennyit? Kinek hazudja azt, hogy apukád minimálbérre volt bejelentve? Neked? Nem értem, most akkor ad neked pénzt, vagy sem? És 15 évesen hogy lehet, hogy nem anyukáddal élsz és nem is tartod vele a kapcsolatot? Akkor kivel élsz? Mert ez a pénz azt a nagykorú személyt illetné meg, akivel élsz, aki eltart. Bocs, hogy ennyit kérdezek, de nekem nagyon nem világos ez az egész.
2008. aug. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
árvaellátást nem 16 éves koráig kap, hanem amíg nappalin tanul, de max 25éves koráig. Én is kaptam még 21 évesen is. Csak miután már nem tanköteles, igazolni kell a tanulói jogviszonyát. Középsuliba évente, felsőoktatási intézményben félévente. A nyugdíjfolyósító küld erre formanyomtatványt, amit a sulival ki kell töltetni.
2008. aug. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

hol vagy 15 évesen ?

baràtnàl,vagy rokonnàl?ne legyél felelötlen!

jàr neked pénz,anyàdnak nincs joga felvenni.

én 17 évesen kerültem intézetbe(magam kérvényeztem)ös anyàm azonnal àtutalta a pénzemet.(persze nem megàtol,hivatalnak kellett felszolitania!!)

söt visszamenöleg,amit felvett és te màr nem vele laktàl szintén fizetnie kellett!

ha ismerösödnél vagy bàrhol laksz,kérd meg a veled hàztartàsban lévö felnöttet hogy menjetek hivatalba,ö irjon alà egy papirt,hogy jelenleg nàla élsz,ezàltal kapsz egy uj tartozkodàsi lakcimet,meg a pénzed is neked lesz utalva(nyitnod kel egy folyoszàmlàt)tapasztalatbol irok!

de legjobb ha gyermekvédelmist keresel.

amennyiben csellengsz össze vissza,akkor nem josolok sok jot.

2008. aug. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!