Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a nagymamámn...

Hogyan mondjam el a nagymamámnak hogy elköltözöm? Részlete lent

Figyelt kérdés

19éves előséves egyetemista vagyok.A szüleimtől költöztem hozzá,ők pestre mentek és engem is vinni akartak de én itt akartam tanulni és ő "fogadott be".Azóta viszont teljesen rámszállt,folyton zsarol érezlmileg, beleszól hogy mit csinálok,akadékoskodik,kétszinű,nem lehet kiszámítani mire hogyan reagál.Még én sem tudom kiismerni.Senkit nem enged magához közel és a fél napjában politika műsorokat néz és arról beszélsz.2 éve lakom nála.

Azt is megszólja hogy miért kapok ajándékot a barátomtól szülinapomra.szóval sok ez a 40 év korkülönbség.

Odaköltözhetnék egy nagyon jó barátomhoz társnak albérletbe ami sokkal közelebb van a belvároshoz,igy háromnegyed órába telik mire bejutok,pedig Pécs nem egy nagy város.Nagyon szeretnék már külön életet,meddig mindent mások döntöttek el helettem

Azt nem tudom hogyan mondjam el ugy hogy a legjobban jöjjek ki belőle.Az biztos hogy ki fog akadni és nem érti majd hogy miért akarok elmenni.


2010. jan. 6. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyszerű: nagyi, összeköltözöm az egyik barátnőmmel. Nagyon aranyos vagy, hogy eddig itt lakhattam, de onnan jobb a közlekedés, közelebb a suli stb.

Vágd el a köldökzsinórt.

2010. jan. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Ja és majd írd meg hogy sikerült :D
2010. jan. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia, egyetértek. Mondd meg, neki, hogy van más lehetőséged, nem akarsz a terhére lenni stb. önállósodni akarsz... Ha ki is akad, akkor is állj ki magadért, elvégre nem az anyád, nem ő nevel téged, maximum tanácsot adhat, véleményt mondhat, amit vagy elfogadsz vagy nem.
2010. jan. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Diplomatikusan: eleget éltem a nyakadon, nagy vagyok, te valószínűleg már férjnél voltál az én koromban.
2010. jan. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előtte próbáld meg rávenni egy nyugisabb napon, hogy meséljen a fiatalkoráról. Tuti, hogy nem élt a szüleivel 30 éves koráig, az ő korosztálya elég korán önállósodott. Aztán mond el neki, h te is szeretnél végre felelősséget vállalni legalább magadért, kipróbálni, hogy milyen legalább részben a magad lábán állni. Ígérd meg, hogy gyakran meglátogatod, meg ilyenek. És ha azt mondja, h neked ez úgysem fog menni, ne vessz össze vele. Sose lehet tudni, hogy (ne történjen meg de) igaza lesz... Mond neki, hogy tudod, mennyire nagy felelősség ez, és lehet, hogy nem fog sikerülni, de egy próbát megér.
2010. jan. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ő 16 évesen költözött el otthonról...amugy az a baj hogy nem támogat benne senki...senki a családból, igy pedig nincsenek a legjobb kilátásaim főleg hogy hozzá "menekültem" a szüleimtől.szóval bonyolult ez nagyon.én meg nem merek lépni mert tényleg ki tudja mikor szorulok rá megint és most meg szinte biztos hogy haragban válnánk el mert tényleg nem fogja fel miért mennék el.azért nagyon köszi a válaszokat,csomó hasznosat írtatok!(ez a nem akarok a nyakadon élni a legjobb) persze jöhet még :) ja és megírom hogy sikerült ha tényleg megyek
2010. jan. 7. 08:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!