Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 9 és 13 éves fiaimat tegyem-e...

9 és 13 éves fiaimat tegyem-e külön szobába?

Figyelt kérdés
Mind a kettőjüknek van külön szobája, ahol napközben lehetnek. Viszont még együtt alszanak a nagy szobájában, aki szeretne már éjjel is egyedül lenni. A kicsi viszont tiltakozik. Mit tegyek, hogy mindenkinek jó legyen? Megértem a nagy kérését is, meg a kicsi félelmét is az éjszakai egyedülléttől. (A szobák egymás mellett vannak, közös a fal, közel maradnának így is egymáshoz.)
2010. jan. 7. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem csináljátok úgy ha a nagyobbik fiú is beleegyezik,hogy legyen a kicsivel addig amíg el nem alszik utána mehet a saját szobájába.
2010. jan. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
A szobák egymás mellett vannak? Ha van hely vagy meg tudjátok oldani esetleg egy ajtót oda és így mind a ketten külön szobába tudnak aludni és ha a kicsi fél akkor kinyitja az ajtót.
2010. jan. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%
9 évesen még fél egyedül aludni?Akkor nem közös szoba kéne,hanem elvinni pszichológushoz.
2010. jan. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
14.02. Nem úgy fél aludni egyedül, ahogy te gondolod, magától a változástól tart. Nagyon szereti a testvérét, aki viszont már kamaszodván igényli az egyedüllétet is. A többieknek köszi a válaszokat.
2010. jan. 7. 14:17
 5/10 anonim válasza:
54%

Harmadiknak igaza van.

Már 3 évesen is tudnia kéne egyedül aludni...

2010. jan. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
14.18.: Tud, de nem akar. Eddig is külön aludtak, ha az egyikük beteg volt.
2010. jan. 7. 14:23
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rakd őket külön. Érthető a nagy igénye a külön szobára. A kicsi meg biztos nagyon szereti a bátyját, de magyarázd el neki, hogy 1-2 év múlva már ő is szeretne külön szobában lakni.
2010. jan. 7. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi meglepő nincs abban, ha a kisebbik 9 éves korában még nem akar egyedül aludni. Hiszen azt szokta meg, hogy ott van a közelében a testvére. Ha világ életében egyedül aludt volna, az lenne a természetes számára. Hülyeség, hogy pszichológushoz kellene vinni emiatt, stb., ... és agyrém is. Ilyen alapon bármilyen apróság miatt rohanni lehetne a "szakemberhez". :-S

... Egyébként sztem is az ajtóval összenyitható szoba tűnik a legjobb megoldásnak. Valamint én vonzóvá tenném a kisebb fiú előtt a különalvás előnyeit: pl. a "nagyok" külön szobában alszanak; XY (egy barátjának, ismerősének a neve) sincs egyszobában a testvérével; sokan vannak, akik szeretnének külön szobát, de helyhiány vagy anyagi okok miatt nem engedhetik meg maguknak, stb.-stb. A lényeg, hogy olyan érveket kell felsorolni a különalvás mellett, amik szimpatikussá teszik majd számára, és szinte ő maga is akarni fogja majd a "költözést". :)

2010. jan. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
Sztem az ajtóval összenyitható szoba nem jó ötlet ... csak arról beszélünk, h mi lenne jó a kisebbnek... de sztem a 13 éves nem nagyon örülne (legalábbis én nem) az ajtós megoldásnak. Annak az ötletnek meg biztos hogy nem, h meg kell várnia, amíg az öccse elalszik...
2010. jan. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia! (16/L)Azt próbáltad már hogy egy éjjel megpróbáltatod vele az egyedül alvást,és ha nem megy akkor új ötletek?Az ajtó nem jó ötlet!Mert igy átfog menni,meg később gond lesz hogy ha már külön tudnak lenni akkor vissza kell falazni,stb,plusz a 13éves fiad nem fog belemenni.Azt tanácsolom,hogy mondj neki az egyeülléthez érveket,ahogy az egyik felhasználó is írta.Talán próbáld meg azt is,hogy leültök vele beszélgetni,hogy már nagyfiú,bátornak kell lennie meg nincs mitől félni : ) mond neki azt hogy ha egyedül alszik akkor ti is elhiszitek hogy nagy x d remélem sikerül!
2010. jan. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!