Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha beteg a párod, élettársad,...

Ha beteg a párod, élettársad, ti mit tesztek, külön, másik szobába vonultok?

Figyelt kérdés
A Barátnőmmel a héten költözünk össze, most beteg, lázas. Már most mondta, hogy most ne találkozzunk költözésig, nehogy elkapjam... És a későbbiekre is megjegyezte, lehet ilyenkor nem kellene majd együtt aludni. Én momentán letojnám, engem nem érdekel. Ti, mások hogyan szoktatok cselekedni, dönteni ilyenkor?
2011. máj. 11. 08:45
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%
Azt csak mondja, de szarul esne neki, ha letojnád. Mi visszük egymásnak a meleg teát, megpuszilgatom az arcát, de néha még a száját is. Kit érdekel, ha beteg leszek, szeretem.
2011. máj. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
90%
Engem ápol, simogat, ölelget, ellát a párom ilyenkor, teljesen természetes, hogy együtt alszunk.
2011. máj. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 napietus ***** válasza:
38%

én amikor fekvő beteg vagyok, nem vágyom társaságra egyáltalán. ilyenkor külön szobában is alszom, azt orvost szoktam beengedni magamhoz és anyámat. aztán, ha már jobban vagyok, tehát fölkelhetek, felöltözhetek, akkor persze már mászkálok a lakásban, megy az élet tovább. de amíg teljesen meg nem gyógyultam, külön alszunk, egyrészt a fertőzésveszély miatt, másrészt mert nem lehet úgy aludni, hogy valaki köhécsel/wc-re futkos/villanyt kapcsolgat melletted egész éjjel.


férjem dettó mint én. nálunk anyukám az általános betegápoló, mert eredetileg egészségügyis, meg ilyen gondoskodó típus :)


29/N

2011. máj. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Eszünkbe nem jutott még betegség esetén külön szobába menni. Ha csak külön aludnátok, annak nem sok értelme van, mert napközben is elkaphatjátok egymástól a nyavalyát, az meg, hogy napokig bezárkózzon a beteg fél a másik szobába, és se nappal, se éjjel ne találkozzunk, hát nem hiszem, hogy megoldható.
2011. máj. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
90%

mindig együtt alszunk,akármi van

Főleg hogy párom nem keltene fel ha rosszul van és én a másik szobában szunyókálok,inkább szenvedne magának...


Lesz@rom,hogy akkor egész éjjel őt kell pátyolgatni,meg többször forró teát főzni,nem csak egészségesen szeretem.Mentünk már mindketten éjszaka közepén lázcsillapitóért ügyeletes gyógyszertárba,de egy egyszerű szakrendelésre is együtt megyünk,de korházban is ültem már reggel8tól este 8ig (éjjelre nem engedték:D) szabit kivéve,mert ugy jobban viselte...


Nekem ez is hozzátartozik,el se tudnám képzelni,h beteg vagyok,és elvonul,hogy majd ha jobban leszek vagy forditva...

24/N

2011. máj. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 napietus ***** válasza:
34%
ja, az meg alap, hogy a beteg kényelme ilyenkor a legfontosabb! tehát ha ő azt kéri, aludjatok külön, légy kedves ezt méltányoli.
2011. máj. 11. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Köszi, nagyon jók a válaszok.

Egy kis megjegyzést fűznék még hozzá :-)


Nem a kényelme miatt akar külön aludni, hanem mert ő fél, hogy megfertőz. Én letojnám, hogy vagy beteg leszek, vagy nem szívesen aludnék mellette. Ja és persze ápolnám nagyon szívesen, nem esne nehezemre!


És igen nappal a szobában is elkaphatnám, én is ezt mondtam, de erre ő azt, hogy együtt alvás nélkül kissebb az esély. valahol megértem, de én nem így tennék.


Én igen, ő nem ilyenkor hol a középút.?? tudom nincs.... csak kompromisszum. :-(

2011. máj. 11. 09:00
 8/34 anonim ***** válasza:
89%

Elmesélem a magam kettős helyzetét.


Ha a párom beteg nem érdekel. ápolom, eszembe se jut, hogy esetleg megfertőz. Ez alap nálam. Viszont, ha én vagyok beteg nem szeretem ha körülöttem van. Nem szeretném megfertőzni. Persze ő is ápol engem, de nekem akkor is kellemetlen érzés. Ráadásul betegen iszonyat nyugtalanul alszok. Szeretném, ha kipihenné rendesen magát.

2011. máj. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 napietus ***** válasza:
22%
Neked kéne engeded. és igaza van, éjjel könnyeen elkapod, nem cserélődik a levegő, közel vagytok egymáshoz. annak nincs sok értelme, hogy most kötöd az ebet a karóhoz, aztán meg ő ápolgathat Téged. szerintem érthető a kérése, de ha szerinted nem az, akkor is engedj ilyen kis dolgokban, nem érdemes ezen küzdeni.
2011. máj. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

Köszi!


Döntöttem engedek. :-)

Igazatok van ez túl kis dolog ahhoz, hogy komolyan vegyük, vegyem. :-)

2011. máj. 11. 09:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!