Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anorexia! Kinek a hibája ha...

Anorexia! Kinek a hibája ha egy 16-17 éves lány anorexiás? Kinek a hibája ha például egy 166 centis 16 éves kislány csupán 37 kiló? Szerintem csak és kizárólag a szülőé.

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 06:23
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
47%
08:21-es: ja, hát végülis az is megoldás, hogy "mosom kezeimet"... de én nem tudnám végignézni, ahogy a gyerekem éhenhal.
2010. jan. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
84%

A 8:21-es vagyok: persze, hogy nem nézed tétlenül, hogy a gyereked éhen hal, csak éppen nem tudsz semmit tenni!!!

A szülök is látják, hogy a gyerek nem eszik, sovány, a tanárok meg szomszédok is, de mit tudsz a gyakorlatban tenni?

Most ne általánosságokat mondj, hanem konkrétan! El tudsz vinni egy ekkora gyereket orvoshoz, ha nem akarja? Bebe tudsz tölteni több kaját? Meg tudod akadályozni, hogy ne hánytassa meg magát?

A szomszédunk már 15 éve küzd a gyerekével (most 30 körüli), aki többször volt már kórházi kezelés alatt, MERT amikor valahol összeesik, AKKOR be lehet vitetni, mert életveszélyben van, de a AHOGY kicsit is jobb állapotba kerül, SAJÁT felöségre hazamegy és újra kezde, mert a kórházban MEGHIZOTT, azaz már nem életveszélyes az állapota. Pár hónap után újra összeesik, és kezdödik az egész elöröl.

A szülök már teljesen kikészültek idegileg is, mégse tudnak semmi mást tenni.


EZ A VALÓSÁG - az, hogy te hiába erölködsz, változtatni nem tudsz semmit.

2010. jan. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
51%
Egyértelmű, hogy a lányé, a szülőké és a környezeté (tanároké, barátoké, rokonoké is részben). De legnagyobb részt a szülők hibája, utána a lányé. De nem kell itt a hibást keresni, hanem a bajt kell megelőzni. Ilyet hogy nem vett észre senki? Gondolom, hogy nem 2 hét alatt lett 37 kg...
2010. jan. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
95%

sajnos nem a szülő hibája, hogy azzá válik valaki. egyébként tipikusan erre a korosztályra jellemző a betegség. én is szenvedtem ebben anno 16 évesen. most 25 vagyok és magamtól jöttem rá, hogy ez nem jó így.


az viszont igen, a szülő hibája, hogy nem veszi észre a problémát. bár lehet, hogy tudatlanok és meg sem fordul a fejükben, hogy a lányukkal ez előfordulhat.

az én szüleim se vettek észre semmit, azóta se tudnak erről. de már nem is fontos, mert túl vagyok rajta

2010. jan. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
95%

Nem- nem a szülőé!

Ez egy nagyon sok összetevős betegség. Ott kezdődik,hogy annak aki anorexiás lesz vagy bulemiás nincs megfelelő testképe önmagáról, vagyis nem elégedett saját testével. Erről mért tehetne pl a szülő kizárólagosan? Ez egy mentális betegség. Erről nem tehet a szülő.

Tehet a divat az társadalom az,hogy csak is vékony lányokat látsz a szuper pasikkal, az, ohgy csak is vékony lányoknak van ruha a legjobb boltokban és a legrosszabbakban is.

Tehet maga a beteg akkor ha már van betegség tudata és még sem próbál meg kitörni ebből.

tehet a szülő is olyan szempontból ,hogy ha elhanyagolja a gyerekét. Ha nem veszi észre, hogy gond van az önértékelésével, hogy keveset eszik, S akkor is tehet ha már csak akkor fordul segítségért mielőtt éhen halt a gyereke.



Szóval kedves kérdező nem lehetsz ennyire kategorikus ebben a kérdésben, mert ezzel ítélkezel olyanok felett akikről semmit sem tudsz.

Egyszer ülj le egy anorexiás anyukájával ,apukájával és hallgasd meg a küzdelmeiket hiszen ilyenkor sem szép szó sem más nem használ hiába kérik a gyereket,hogy egyen nem fog. Addig amíg csont és bőr nem lesz és meg nem hal.


Megkérdezhetem mire alapozod ezt a kemény vélemény?

2010. jan. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
84%
Csak azok gondoljak,h ez szulo hibaja, akik meg nem eltek ezt at. En szinten nagyon sovany voltam, hiaba ettem,nem hiztam, es ha sportoltam megjobban fogytam. Szegeny anyukam hordott orvosrol-orvosra, evekig Peritol kuran voltam. A szuleim mindent megtettek,h segitsenek. 21 eves korom utan kezdtem hizoogatni kicsit, de most is vekony vagyok. Szoval,aki azt allitja,h a szulok hibaja, az feluletesen gondolkodo szemely!!!
2010. jan. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
72%

Hát, ez nem a szülő hibája. Nem tudom mi vezet el odáig egy embert, hogy ezt művelje magával. Annyiban hibás a szülő, hogy nem tett még ellene. Én utólag ha ilyen helyzetben lettem volna, haragudnék, hogy nem vágtak pofon úgy, hogy forogjak és talán akkor elfelejtettem volna ezt a marhaságot.

Minden esetre az anorexiás ismerősömet azzal sikerült meggyógyítani, hogy mutattak neki egy fényképet, amin fürdőruhában van, és akkor látta meg mennyire ocsmány a 30 kg-jával. Utána nem volt probléma.

2010. jan. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
89%
Ez egy (sokszor lelki eredetű) betegség, nem a felelőst kell keresni, hanem a megoldást, a gyógymódot.
2010. jan. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
55%
Már hogyne lenne a szülő hibája is, hogy nem veszi észre, hogy a lánya 37 kiló?? Ne mondjátok már, hogy aki odafigyel a gyerekére, ezt nem veszi észre. Nem 1 nap alatt lett annyi. Az anorexia kialakulásáért nem a szülő a hibás valószínűleg, de ettől még odafigyelhetne, mert ez már életveszélyes súly. Ezt nem lehet nem észrevenni.
2010. jan. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
80%

ma 11:32-es: ezt irod:

"Már hogyne lenne a szülő hibája is, hogy nem veszi észre, hogy a lánya 37 kiló?? Ne mondjátok már, hogy aki odafigyel a gyerekére, ezt nem veszi észre. Nem 1 nap alatt lett annyi. "

OLvasd már el FIGYELMESEN, AMIT itt azok irnak, akiknek tényleg van tapasztalata:


HIÁBA VESZIK ÉSZRE, NEM TUDNAK A GYEREK HELYETT ENNI, NEM TUDJÁK AKARATA ELLENÉRE ORVOSHOZ VINNI - hiába akarnak valamit tenni, egy 16 évest már nem tudsz kényszeriteni.

EZ FÖ GOND, nem az, hogy nem veszik észre, meg nem figyelnek rá.

Akiknek ilyen problémájuk van a gyerekükkel, azok majd belerokkannak, hogy a gyereket ebböl kihozzák, de CSAK akkor van esélyük, ha a gyerek belátja, hogy baja van és engedi magát kezeltetni.

2010. jan. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!