Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kb.10 éves gyereket egyedül...

Kb.10 éves gyereket egyedül lehet hagyni egész nap?

Figyelt kérdés
A szülők dolgoznak, a gyerek meg azzal szórakozik unalmában, hogy krumplival dobálja az időseket, hozzánk vagy 2 hete állandóan becsönget, és elszalad. Ha elkapom megverhetem? Már többen szóltak szülőknek, de süket fülekre találtak. A gyámhatóság foglalkozik ilyen üggyel?
2010. jún. 29. 13:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

NEm tudom, mit kellene csinálnia szegény szülőnek, biztos nem örömében hagyja egyedül, hanem mert dolgozik.

Ekkora gyereket már egyedül lehet hagyni, lám, ő se halt éhen/szomjan, nem ölt meg senkit.

Az, hogy neveletlen, egy másik kérdés. Jelentsétek fel zaklatásért, mert a rendszeres becsöngetés annak minősül.

Meg is verheted, ha semmi nem segit, de ne maradjon külsérelmi nyom és tanú...

2010. jún. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
nekünk is voltak régen ilyen szomszédaink,ne verd meg mert még őt hoznák ki áldozatnak,és rá is csesznél ha látod valahol a gyereket beszélgess el vele,hogy meg ne lásd még egyszer hogy dobál másokat,vagy becsenget,a szülőknek hiába szólnál azok úgyis a majmukat védik!üdv
2010. jún. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem meg azért ne verd meg, mert gyereket normális ember nem ver.


Szülőket kéne utolérni.

2010. jún. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
10 emeletes panelban lakunk. Jelenleg 2 mankóval lassan érek ki a rácshoz, anyum meg már öreg, így neki is idegesítő folyton kimászkálni, mert nem a bejárati ajtónál van a csengő, hanem egy L-alak végén a rácsnál. Kicsit idegesítő! Az használna, ha kiírnék vmit a faliújságra?
2010. jún. 29. 13:45
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

10 éves gyereket lehet egyedül hagyni, de nem egész napra. Bár mindenki maga tudja milyenné nevelte gyermekét. A verést én nem ajánlom, mert arra csak te fogsz ráfizetni. Elég komoly szankciók vannak, s szerintem nem örülnél ha az erkölcsi bizonyítványodban szerepelne egy ilyen bünti.

A szülőkkel próbálnék valamilyen kompromisszumot kötni, ha ez nem sikerül akkor a gyermekjóléti szolgálatot vagy a gyámügyi hatóságot (jegyző) keresném meg. Talán azzal megoldást találnál. Jó ha a szülőknek elmondod, hogy a probléma továbbra is fennáll akkor fordulsz a gyámügyhöz.

2010. jún. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha elkapom megverhetem?"

Lehet komolyan írtad, de jót mosolyogtam rajta.. :D

Amúgy valahogy helyre kell rázni.. időseket nem vicces piszkálni amúgy sem.:S

2010. jún. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

én sajnálom azt a gyereket. Itt a nyár és ahelyett hogy táborozna otthon ül. Pedig vannak ingyenes lehetőségek is. ennek a szülőnek kellene utána járni

Nagyon jól írtad unalmában csinálja.

De a kérdésre a válasz

1. igen otthon lehet hagyni

2. nem verheted meg és nem is érsz el vele semmit.

Inkább meg kellene próbálni feladatot adni neki, hátha az leköti.

2010. jún. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha csönget ne szaladj egyből, ha pedig más az úgyis többször fog csengetni. A gyerek gondolom csak egyszer:)

14/L

2010. jún. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egyedül lehet hagyni, csak meg kel vele beszélni, hoyg mit csináljon, (és mit ne) feladatot kell neki adni, meg szórakozást, és délután ellenőrizni őt.

Az állam is 10 éves kornál képzeli a határt, aDDIG MARADHATSZ OTTHON EGY BETEG GYEREKKEL TÁPPÉNZEN, TÍZ ÉVES KOR FELETT NEM. Nagyanyám 10 évesn ment szolgáónak, rábízták a csecsemőt. Én tíz évesn kimostam( keverőtárcsással) levágtam a tyúkot kisbaltával, meg is koppasztottam, vizet is forraltam hozzá. Kimentem biciklivel répalvélért, ez délre kész volt, akkor rámnéztak. Délután olvastam, fára másztam, vagy eljött a barátnőm.

A gyerekeim 10 évesn otthon rendet raktak, kiteregettek, elmosogattak, játszottak, videóztak, olvastak, számítógépeztek.De nem mehettek el hazulról.Mert városban az veszélyes lehet.

Ha nincs még nyugdíjas nagyszülő, akkor nemigen tudják a szünidőt másképp megoldani.Leengedni azért manapság már veszélyes, a nagyobb városban laktok.

Ezér tvolt érdemes munkába állítani a nőket!

2010. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ne verd meg, hanem hívd be! Bezsélj az anyjával előtte, hoyg megengedi -e?

Süss ele sütit, beszélgess, hajtogassatok, vagy sakkozzatok. A leveled alapján otthon vagy . És ha összebarátkoztok, ő sem fog dobálni, és még segíthet is, elszalad a boltba, vagy felhozza a leveleket. Vagy segít kiporszívózni, te meg cserébe játszol ele, vagy megkínálod valakivel. Mindeniki jól jár.

2010. jún. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!