Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek is rosszul esne ez,...

Nektek is rosszul esne ez, vagy én fújom fel?

Figyelt kérdés

Babát várok, ma délután kell mennem a 20 hetes ultrahangra.

A férjemnek már van egy ötéves kislánya, akit az exneje nevel. A férjem szokta vinni a gyereket balettra minden héten kedden délután. Épp ezért próbáltam máskorra áttetetni az ultrahangot, de nem sikerült.

Erre a férjem úgy döntött, hogy nem jön velem, mert a lányának balettórája lesz. Értem én, hogy ő is a gyereke, de nem hiszem el, hogy most az egyszer nem tudná az anyja elvinni a foglalkozásra.

Nekem nagyon rosszul esik, hogy a párom most látná először a közös gyerekünket, és képes erről az élményről lemondani azért, hogy a nagyobb gyerekét vihesse balettra. Arra még lesz alkalma bőven, a 20 hetes ultrahangra viszont nem.


Ti mit szólnátok ehhez, nektek is rosszul esne? Vagy a férjemnek van igaza?



2014. júl. 15. 11:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
60%
Én nem balhéznék ilyenen. Velem sem jött el minden egyes alkalomra a férjem, mert volt, hogy egyéb dolga volt, nem problémáztam érte. Tudtam, hogy imádja a lányát (ez azóta is így van, pedig már 6 év telt el), de most éppen más dolga akadt. Persze nem fordult elő sűrűn ilyen, de egy-egy ilyen alkalomból nem csináltam ügyet. Te inkább a lányára vagy féltékeny nem?
2014. júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
25%
Nyáron balettóra?
2014. júl. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
41%
ő az elsőszülött, mindig is első gyereke lesz. jobb ha beletörődsz!
2014. júl. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Nem, féltékeny nem vagyok. Nagyon szeretem én is a kislányt, és nem az fáj, hogy vele tölti az idejét.

De nekem ebből az jön le, hogy őt előtérbe helyezi, mintha a közös gyerekünk kevésbé lenne fontos.

Nem azt mondom, ha a lánya beteg lenne vagy ilyesmi, akkor oké, legyen vele, ultrahang ide vagy oda, na de egy szimpla balettóra miatt... Szerintem nem feltétlenül jó ez a fontossági sorrend.

2014. júl. 15. 11:40
 5/24 anonim ***** válasza:
53%

Nekem tutira rosszul esne igen :( bár nem tudom mit csinalnék nyilván senki se akar a hárpia mostohaanya lenni aki 'elszakítja' apát és a lányat egy délutanra is.

Beszéld meg a férjeddel hogy ma na vigye balettra inkább holnap menjenek el fagyizni a gyerekkel helyette vagy valami hasonló, én ilyesmivel próbálkoznék.

2014. júl. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem is féltékeny vagy a kislányra, ami valahol természetes. De ezért nem kell ilyen esetben elvált, gyerekes apukának szülni, mert pl. én is nehezen viselném.


És nem csak ez az egy olyan dolog lesz még, amit már látott az első gyereknél, és a tiédnél már nem lesz neki annyira érdekes.


20 hetes ultrahangon már volt, te meg még nem. Az első gyerek mindig elsőszülött marad, főleg, hogy vele már lehet kommunikálni is rendesen.


És balettóra még van, de ultrahang is még lesz!

2014. júl. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
48%
Miért kell megint belemagyarázni, hogy féltékeny? Próbálta átrakni, nem ment. Amúgy is a terhes nők érzékenyebbek. Mindkettőtöknek igaza van valahol. Az ultrahang képet megmutathatod. Ő viszont úgy van vele, hogy a nagylánynak most fontosabb, hogy ott legyen. Ne izgulj, ebből is látszik, hogy jó apa, szeretni fogja a picit nagyon.
2014. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
60%

Ezt te fújod föl.


Nagyon jól tudtad elöre, hogy ma a nagyobbikat neki kell vinnie balettra, ezt nem most találta ki. Valószínüleg az anyukának ilyenkor nincs ideje, és ezért egyeztek meg így.

Mivel az a gyerek ott van, el kell vinni a foglalkozásra, az anyuka nem ér rá - ebböl következik, hogy mást nem tehet. A közös gyereketeket meg még böven láthatja. eleve a legtöbb férfinek semmit nem mutat az ultrahangos kép, sok árnyék a képernyön. Nekik a gyerek ott kezdödik, ha kézbe lehet fogni.


Szerintem mindenképpen a férjednek igaza van, a közös baba képét legfeljenn a telefonoddal lefényképezed neki, akkor látja ö is.


35/N több gyerek anyja

2014. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nem, én tudomásul vettem, hogy így döntött. Nem balhéztam, nem veszekedtem, és nem is fogok.

Csak nagyon rosszul esik.

2014. júl. 15. 11:43
 10/24 anonim ***** válasza:
19%
Első vagyok. Amúgy az jó ötlet, hogy próbáljatok valami kompromisszumos megoldásra jutni, hogy cserébe holnap elmentek együtt valahová vagy a holnapi nap legyen egész nap apa-lánya nap!
2014. júl. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!