Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másnak is rosszul esne ez...

Másnak is rosszul esne ez vagy csak én fújom fel a dolgot?

Figyelt kérdés
A párom semmiben sem segít a ház körül, ezért már többször veszekedtünk is és folyton csak ígérget, hogy majd segít, ha szabadságon lesz és nem hulla fáradtan ér haza (számítógépezni sohasem fáradt). A hónapban kivett 2 hét szabadságot én meg örültem, hogy akkor kicsit besegít nekem, erre közölte, hogy nem, mert ezt a két hetet azért vette ki, hogy kikapcsolódjon, kijön valami új számítógépes játék és azzal akar játszani. A csalódottságomat nem tudtam leplezni és el is mondtam neki a véleményemet (nem veszekedve). Ő persze nagyon megsértődött, hogy miért nem tudom megérteni, hogy neki kell a kikapcsolódás. Szerinte nem kéne így kiakadnom az egészen.
2012. máj. 6. 10:05
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is rosszul esne.A párod nem valami modern gondolkodású férfi.....
2012. máj. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
te jársz dolgozni? vagy suliba? mert ha neked egyedül a házimunka a feladatod, akkor valamilyen szimten megértem a párodat. ő úgy gondolja, hogy ő a pénzkereső, te meg a háztartásért vagy felelős. és ezért nem érzi, hogy segítenie kellene
2012. máj. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is rosszul esne...:(
2012. máj. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem jó "kockához" mentél hozzá... Neki a gép a párja, vannak ilyenek sajnos.
2012. máj. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Szia!


A leírásod alapján csak arra tudok következtetni, hogy panelban laktok. Őszintén szólva ez (ebben a helyzetben) engem kifejezetten zavarna, mert nem azért vívtuk ki az egyenlő választójogunkat, hogy később két műszakban húzzuk az igát. Én a helyedben (ha el tudod viselni) egy darabig nem főznék/mosogatnék/takarítanék (bár ez utóbbit a többség akarva sem veszi észre...)


...viszont ha nincs tiszta tányér/villa/pohár, az már érzékelhetőbb a számukra is. Sőt, ha nincs mit enni, az maga a rém-álom!


Mindeközben én kezdeném bepótolni a helyedben a lemaradást. Délutánonként újság olvasás, TV, barátnők... Ha pedig nem tetszik a rendszer, lehet menni... Rögtön hajlamosabb lenne az egyezkedésre.

2012. máj. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező te dolgozol?
2012. máj. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Fontos szempont, hogy te dolgozol-e.

Mert, ha esetleg nem, akkor tényleg javarészt csak a te dolgod a háztartás.

Ha igen, akkor vagy beszélsz még vele, vagy eldöntöd, hogy neked ez így jó-e, hogy csicska vagy.

Volt, hogy 1 évig nem dolgoztam, mert nem kaptam állást, fel sem merült bennem, hogy neki kéne bármit is segíteni, ha én otthon vagyok és bőven ráérek. Alap dolgok vannak azért, önmaga után, ha egyedül eszik mosogasson-pakoljon, meg, ha ő csinál egy nagyobb kupit, ne hagyja már csak úgy ott, a többi értelemszerűen az enyém.

2012. máj. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Itthon vagyok a nagyobbik gyerekkel és közben veszélyeztetett terhes vagyok a kistesóval. Kertes házban élünk és építkezünk. Nem az egyszerűbb dolgokban kéne a segítsége, mert azt megoldom, hanem azokban amiket most nem csinálhatok pl. a 25 kg-os csemperagasztó és a csempék cipelése vagy a tetőcserép megigazítása... Eddig ezeket is csináltam, de most nem tehetem.

Régebben nem volt ennyire játék mániás, de az utóbbi egy évben hozzánőtt a géphez.

2012. máj. 6. 11:13
 9/9 anonim ***** válasza:

veszélyeztetett terhesként ilyen veled?


Én is az voltam,de még elmosogatnom sem volt szabad,pedig 12 órázott párom.5kor kel,reggelit csinált nekem,hazajött,rendetrakot,vacsit és másnapi ebédet főzött,és csak velem foglalkozott.Úsziottt sokszor a lakás,de belefért,első a baba volt.


Veszélyeztetett terhesként nem kellene feküdnöd és pihenned?

2012. máj. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!