Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a szituációban a férfi...

Ebben a szituációban a férfi igényt tarthat utólag bármire is?

Figyelt kérdés

Adott egy nő és egy férfi. 9 évig éltek együtt, NEM házasodtak meg, viszont született egy közös gyerekük. A nő nevén lévő lakásba költöztek, a férfi eladta a sajátját, abból a pénzből újították fel a másik lakást, és vettek minden berendezést. (ezekről semmi papír nincs) Elváltak útjaik, de a férfi semmit nem vitt el a lakásból a gyerekre való tekintettel. A nő ennek ellenére gyerektartást követelt, amibe a férfi beleegyezett és bírósági határozat is lett. A férfi közben elvesztette a munkáját, egy ismerőséhez van bejelentve ideiglenesre, állandó lakhelye nincs. Amíg nem sikerült új munkát találni, addig a kb. 1-2 hónapig nem tudott gyerektartást fizetni, amire válaszként az ex feljelentette, azzal, hogy eddig SOHA nem kapott egy fillért sem (mert nem volt semmi papír az átadásról).

Kell e tartania a nőnek attól, hogy a férfi "válaszként" igényt tart bármire vagy jelenlegi helyzetére való tekintettel újra tárgyalást kér a gyerektartással kapcsolatban, vagy a nő bármit is megtehet és követelhet?


2014. júl. 15. 13:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nagy hülyeség volt csak úgy fizetni x összeget havonta, és nem hivatalosan gyerektartást, aminek nyoma is van.

Egyébként ha a nő jelentette fel, akkor a nőnek kell bizonyítania, hogy eddig soha nem fizetett a férfi. Gondolom, ezt úgysem tudja bizonyítani.

Rendezzétek ezt az ügyet a bíróságon, legyen hivatalos papír róla, hogy havonta x Ft-ot kell fizetni, ilyen és olyan módon, stb. Amíg nincs munkája az apának, addig egyértelmű, hogy nem kell fizetnie.

Ha a férfi szeretne igényt tartani bármire a korábbi lakásból, neki is bizonyítania kéne valamilyen módon, hogy mennyit költött abba a lakásba.

2014. júl. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Na ez a nő megdöntötte a gyik leundorítóbb "nője" versenyt.


Szerintem jó ügyvéddel simán.Alapból elég azt megtámadni miből tellett a nőnek egyedül erre az adóbevallása alapján.

2014. júl. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Amit a nö lakásába a férfi a saját lakása eladásából befizetett, az az ö külön vagyona, ezt a nönek vissza kell térítenie a vagyonmegosztás során.


A gyerektartást, amennyiben határozat van róla, a férfi köteles fizetni. Célszerü ezt mindig vagy nyugta ellenében átadni, vagy bank átulalással rendezni, ahol feltétlen fel kell tünteni, hogy gyerektartási célpkra történt az átutalás.

Ha semmi bizonyíték nincs arról, hogy fizetett, akkor hivatalosan nem tudja bizonyítani, ezért ezt elmaradásnak tekintik. Ezt hat hónapra visszamenöleg lehet követelni.

Ha most nincs jövedelme, akkor lehet kérni, hogy az állam a tartásdíja elölegezze meg, ezt utólag a férfinek az állam felé vissza kell fizetnie.

Ha a férfinek több gyerektartást kellene fizetnie, mint amennyi a minimálbér alapján járna, akkor kérheti uj összeg megállapítását a megváltozott körülményekre hivatkozva.

2014. júl. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
és ezek az emberek szerették egy mást? nem hinném! a csávó helyében elmennék külföldre a nő meg kapja be.
2014. júl. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen, az szerintem is hü...ség volt, hogy a férfi nem csekken fizette a pénzt, így is én vettem rá, hogy akármiről is legyen szó, azt hivatalos formában tegye. Azon is meglepődtem, hogy otthagyott mindent, és mégis fizet gyerektartást, de azt mondta, hogy a legjobbat szeretné a lányának.

Én ajánlottam neki, hogy próbáljon meg utólag valahogy egy vagyonmegosztásos valamit kezdeményezni, vagy hasonlók, mert az ex csak fenyegetőzik, meg feljelenti, most is perköltséggel és mindennel együtt ment hozzá egy 300 ezer forintos követelés a végrehajtótól, (az ex által) hogy majd mennek lefoglalni (semmije nincs, úgyhogy érdekes lesz), közben meg rezsibe alig tud beleadni, mert az első, hogy a gyerektartást átutalja.

2014. júl. 15. 13:57
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Őszinte legyek, kifogtál egy balekot, akit még el is tartasz valamennyire. Inkább keress mást, mert ha ennyire nem tud kiállni magáért, akkor ez örök probléma lesz. Ok, hogy a gyerek az első, de akkor ne te tartsd már el.
2014. júl. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
És hogyan lett az a 300 ezres követelés? Ezek szerint már volt tárgyalás? Miről?
2014. júl. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

A férfi ebben a szituban nem tarthat igényt semmire.

És miért?

1. A a jog szerint csak az létezik, ami bizonyítható

2. a Gyereknek folyamatos ellátás kell. Akármit és akármennyit is adott a nőnek és a gyereknek a múltban az nem számít.

A nő méltányosságból adhat türelmi időt, ha a gyereket ezzel nem veszélyezteti, ha átmeneti gondja van a férfinek.

A jó hír, hogy a nem bizonyíthatóan kifizetett tartásdíjat csak fél évre visszamenőleg követelheti a nő.

A másik jó hír, hogy a férfi kérhet a munkanélküliség miatt tartásdíj csökkentést. De teljes elengedést nem. (Ez nem egyenlő az elengedéssel), de akár havi 3000-re is mérsékelhetik. A nő pedig megpukkadhat magában ha ezt fogja kötelezően kapni...

2014. júl. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Valami tárgyalás biztos volt, én nem tudom.

Perköltséggel, meg mindenféle plusz költséggel jön ki ez az összeg.

2014. júl. 15. 14:20
 10/15 anonim ***** válasza:

Na ez már jó kérdés, mert a perköltség elvileg közös...

De azt nem hinném, hogy a tartásdíj csökkenthető lenne a perköltséggel...

2014. júl. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!