Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghatároz valamit a férfi...

Meghatároz valamit a férfi részéről párkapcsolat szempontjából, hogy én csak napi 4 órában dolgozom?

Figyelt kérdés
Én vagyok a nő, nekem olyan munkahelyem van hogy csak napi 4 órában tudnak alkalmazni, évek óta. Szüleimmel élek, hála az égnek anyagi gondunk nincsen. Természetesen kerestem állást, még keresek is, de nem találok. Ahol most dolgozom állami cég, elmehettem volna máshová pl. ruhaüzletbe, vagy ilyesmi, de ezek maszekok és sok olyan volt hogy bezárt, megszűnt, csődbe ment stb. szóval ha otthagyom a mostani állásomat akkor semmim nem lett volna. Állami cégről állami cégre mennék csak el. De azt meg nem találok. Még másik részmunkaidőbe se. Mivel a párom viszont több lábon áll, kicsit szégyenlem már ezt a helyzetet. Főleg ha egyszer összeköltözésre kerülne a sor.
2014. júl. 13. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem nem a munkáddal van a baj, hanem a hozzáállásoddal.


Nem tudom hány éves vagy, de én szégyellném magam, ha dolgozó, felnőtt nőként a szüleim tartanának el, mert lusta/képtelen vagyok 8 órás munkát találni. Ne haragudj, de milyen a végzettséged, hogy csak ruhaüzletbe mehetnél eladónak vagy kisegítőnek pl.? 4 órában dolgozol, és derogál mellette legalább továbbtanulni vagy egy nyavalyás OKJ-t elvégezni, hogy 1-2 éven belül több esélyed legyen?


És még emellé kifogásokat is keresel, pl. ami "maszek" az nem jó...(úgy hívják, hogy nem állami cég, ilyen a cégek nagyrésze Magyarországon, és gondolom nem akarod ráfogni mondjuk az Audi vagy a Liebherr gyárra, hogy majd bezár, mert "maszek").

2014. júl. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Mondjuk állami cégeknél meg egy kormányváltás és borul minden, mert új spanok kerülnek a vezetésbe, akik szintén átrendezik a dolgozói névsort...


Ha rendes végzettséged és megfelelő szakmai tapasztalatod van, akkor mindegy, hogy bezár-e egy cég, a versenytársnál másnap kapsz munkát.


Részemről is az ambíció nélküli hozzáállásodban látom a fő gondot.

2014. júl. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Egyébként miért vagytok vele ilyen előítéletesek? Azt írja, állami helyen dolgozik, az is lehet, hogy diplomája nincs,d e ha van, akkor is kb. 21 éves, hisz még a szüleivel él. nem hiszem, hogy egy felnőtt ne költözött volna már el a barátaival albérletbe, vagy a barátjával össze!


Én amikor PhD-s voltam, teljes fizetést (220 e) kaptam az egyetemtől havonta, de csak 4 órás munkát szabadott vállalnom. Ennek az lett a böjtje, hogy az állami szférás 4 órás munkám mellé nehezen találta volna még egyet, mikor vége lett a phD-m ösztöndíjas szakaszának. Én tartalékoltam a pénzemből, amit tudtam (18 éves korom óta külön élek, albiban egy barátnőmmel), és aztán egy hónapig volt egy kis break, és kerestem egy 8 órás melót, magánszférában. Ott megbecsülik az eszedet, nem csak szavakkal!:)


Hajrá, kérdező! Ne szégyelld magad a párod előtt, tudja ő is, hogy keresel te állást, biztos vagyok benne, hogy lesz is nemsokára!


ui: professionre töltsd fel a CV-det csak úgy, engem szoktak hívni a mai napig állásokra, fejvadászcégek!


30N

2014. júl. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy pont emiatt nem kerül sor arra az összeköltözésre.. manapság már csak kevés férfi engedheti meg magának, hogy plusz terhet vegyen a vállára, inkább egyenrangú társat keresnek, mint klasszikus, otthonülős feleséget, akit el kell tartani. Ha kifogtad a gazdag aranyhalat, az más, de az átlagférfi ma már nem tudja egy fizetésből a saját fizetnivalói mellett a csajáét is finanszírozni.
2014. júl. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Te végezd csak a feladatod, ami a nőé egy kapcsolatban. Ha csak 4 órát dolgozol, akkor is marad egy csomó tevékenységed, kötelességed amit csinálnod kell.. emiatt nincs is mit szégyelned.. azzal mi van, akinek nincs munkahelye, de megállás nélkül dolgozik egész nap.. ha csak mos, főz, takarít, gyereket nevel csak, akkor már lusta? Húha.. jut egy kis szabadidő is neki legalább hogy leülhessen kicsit tvzni. Az a baj, hogy az emberek szerint az a helyes manapság, ha csak robotolunk, megállás nélkül, lélek nélkül dolgozunk. Nagyon nem helyes. A fontos dolgokat kell űzni, Jézus vezessen. Nekem egy éve nincs állásom, de most mégis lett végre munkám. Az, hogy hirdessem az evangéliumot... Ez is munka! Isten szolgája vagyok. És ő adni fogja ezáltal a többit, munkát stb... csak erre még most többentem csak rá, de már most óriási változásokon ment át az életem. Ha hamarabb tettem volna, biztos már rég lenne munkám is.
2014. júl. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

" de megállás nélkül dolgozik egész nap.. ha csak mos, főz, takarít, gyereket nevel csak, akkor már lusta? "


ŐŐőőő... te hogy a búbánatba lehet mosni, főzni, takarítani egész nap? Annyira szarul vagy bénán nem csinálhatja az ember, hogy heti 2 takarítás ne legyen elég...

2014. júl. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A párod mit szól ehhez az egészhez?

Én is 4 órában dolgozom, de ebből sose volt gond köztünk. Ő többet keres, de a pénzünk közös, én meg többet vagyok itthon, szóval nagyrészt enyém a házimunka, és a kaja amit megfőzök, meg a kitakarított lakás, stb., ez is mind közös. Vagy mi csináljuk rosszul...?

2014. júl. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem egy éve nincs állásom, de most mégis lett végre munkám. Az, hogy hirdessem az evangéliumot... "


Felétek hány evangélium a havi kaja?

2014. júl. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Képzeld el, Isten megsegít, most hogy megtértem, az Ő kezében vagyok és csodák történnek velem, amit el sem tudnék képzelni. Lesz munka, minden lesz, kár hogy csak ilyen későn láttam ezt be. Olvasd egy kicsit a bibliát. Ez az élet olyan, mint egy iskola... ha sikerült teljesítened, átmész a vizsgán, (az örök életbe), ha elbukod, akkor örök kárhozat.. Csak rajtad múlik, minden ember magáért felel.
2014. júl. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A másik biblia a fekete kereskedelem. Nyúlj bele abba. van pár nagy előnye, az egyik az, hogy rendivűl stabil. egyidős az emberiséggel,s valószínűleg nem fog megszűnni sose.
2014. júl. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!