Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülő meg tudja akadályozni,...

A szülő meg tudja akadályozni, hogy gyermeke ne legyen gonosz stb . az iskolatársaival, más fiatallal szemben?

Figyelt kérdés
Elképesztő mit hoz ki egyes gyermekekből a tinédzser kor ,egymás életét teszik tönkre.. legyen szó korai szüzesség elvesztésről (sokan azért élnek nemi életet,mert "ciki" szűznek lenni) ,állandó gúnyolódásról stb .. és látjátok ,mi lehet a vége : [link]

2014. júl. 17. 07:21
1 2
 1/12 anonim válasza:
93%

Igen, rendes neveléssel.

Volt egy gyerek anno, aki az iskola egyik legrosszabbja volt, engem is csúfolt állandóan, de a szüleivel tök jó volt a kapcsolata, még adták is alá a lovat gondolom.

A lényeg, hogy sohasem koppintottak rá a fejére, vagy meg sem próbálták a helyes irányba terelni.

2014. júl. 17. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%
Persze, csak ahhoz foglalkozni is kellene a gyerekkel, viszont ehhez sok szülőnek munka mellett már nincs ideje, energiája, ráadásul a legtöbben azt se tudják, hogyan kell gyereket nevelni. A legrosszabb, amikor valakit gyerekként 2-szer megpofoztak és megfogadják, hogy ők sosem fogják bántani a szemük fényét, aztán meg a fejükre nő és egy rémálom lesz az életük.
2014. júl. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Most olvastam el a cikket. Ha az öngyilkos sráccal is foglalkoztak volna a szülei, akkor valószínűleg nem halt volna meg. Én pl. voltam olyan viszonyban a szüleimmel, hogy elmondtam nekik: halálra cikiznek a szemüvegemért (azért ez bő 20 éve elég csúnya volt, nem volt minden osztályban 5 szemüveges, az egész suliban voltunk 3-an, és az enyém volt a legrondább), bementek szülőire, megkérdezték, hogy ki a főkolompos anyukája és elmondták neki, hogy napok óta hányok, mert a kedves fiuk cikiz és kikészültem idegileg, mindezt 7 évesen. A srác hozott nekem csokit, és utána helyre állt az életem, mivel ő volt a főcsúfoló és utána leoltotta azt, aki csúfolni mert, elmaradt a szekálás. Lehet, hogy őt otthon elverték ezért, de tudjátok mit: megérdemelte. Én is gondoltam rá, hogy a vonat elé állok, de szerencsére mielőtt megtettem, még sírtam egyet anyukámnak. Persze a masztis videó cikibb, mint a szemüveg, de ha egy szülő látja a gyerekén, hogy szenved (mert bizony látszódik, ha valami nem kerek), akkor kérdezze már meg tőle mi a baja... Lehet, hogy nem mondja el, de az azért van, mert nincs meg köztük a bizalom (fél, hogy kikap, amiért kiverte), de akkor meg menjen be az iskolába verni az asztalt, hogy az én gyerekem teljesen megváltozott az utóbbi egy hétben. Amelyik tanár meg nem tesz feljelentést, nem szól az érintett gyerek szüleinek, és nem hívja be a videós gyerek szüleit is elbeszélgetésre, azt örökre eltiltanám a tanítástól.


A gyerekek nem egyformák, az osztály menője még jól is jött volna ki egy ilyen videóval, hogy ő a f***a csávó, de ennek a magányos gyereknek bőven elég volt ahhoz, hogy megölje magát. Biztos nagyon bántotta szegényt és senkivel se tudta megbeszélni ezt az egészet. Azért borzasztó ám, hogy azért hallnak meg gyerekek, mert még a szüleikkel való kommunikációjuk sem működik.

2014. júl. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%

Kisgyermekkorban eldől, hogy kiből milyen tinédzser lesz. Érzelmi biztonságban felnőtt gyerekeknél nem fordul elő kamaszkorban ilyesmi. A pofozás pedig nem nevelés, hanem fenyítés, nem vezet sehová. Ideiglenesen jó megoldásnak tűnhet az ilyesfajta megfélemlítés, de csak félelmet kelt a gyermekben a szülő iránt, nem tanulja meg, hogy mit miért nem szabad, nem alakít ki igényt, csupán rettegést.


Ha valakit bővebben érdekel a téma, nézze meg ezt az előadást: https://www.youtube.com/watch?v=8-PNmIl0fdo

2014. júl. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Még az jutott esze,be, hogy ez olyan, mint amikor egy gyerek azért lesz öngyilkos, mert rossz jegyet kapott vagy megbukott és annyira fél a szüleitől, hogy csalódást okoz nekik, esetleg megverik, vagy eltiltják a számítógéptől, etc., hogy inkább megöli magát, minthogy felvállalja ezt a konfliktust. Pedig, ha egy szülő foglalkozna a gyerekével, tudná, hogy melyik tárgy nem megy neki, esetleg keríthetne tanárt, vagy tanulhatna vele, segíthetné. A bátyám lánya pl. elég gyenge matekból, hiába küszködik vele, nem igazán érti, de annyira meg nem gáz, hogy felmentsék. Neki év végére egy erős kettes volt a célja úgy, hogy tanárhoz járt. Minden esélye megvolt rá, hogy kettest kap, ez egy reális elvárás volt a szülők részéről, de végül 3-as lett és mindenki nagyon örült neki. Ma már sok szülő be se jár szülőire, nem tudják a gyerekek jegyeit, nem is foglalkoznak vele, a tanárokat sem ismerik, sokszor azt se tudják, hogy van-e a gyereknek barátja az iskolában, mert túl fáradtak ahhoz, hogy ezzel foglalkozzanak. Ha valaki nem ismeri a saját gyereke problémáit, akkor segíteni sem tudja, és egy érzékeny lelkű gyerek esetén akár el is veszítheti egy ilyen hülyeség miatt, bármennyire is értelmetlen maszturbálás, vagy egy bukás miatt meghalni. Sok szülő legyint a saját gyereke baja felett, mert nem érzi olyan nagy horderejűnek, mint a sajátját. Pedig egy tininek az ő "kis" problémái legalább olyan fájdalmasak, mint egy szülőnek az, ha pl. alig jön ki a fizetéséből.
2014. júl. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Én ha szenvedtem, vagy valaki bántott, anya hagyott benne sőt, volt, hogy az illető oldalára állt, és tovább barátkozott vele most, hog felnőtt vagyok is, de tini koromban is engem támadott olyankor.

Most is hagyják ela száját olyan mondatok, hogy arra céloz, hogy nem vagyok normális, tuti én csináltam xy-t, amikornem is látta hogy viselkedek vele vagy mással. Ez nem normális, és azt hiszi, hogy ahogy itthon őrjöngök miatta, úgy máshol is, de csak vele van ez, ezt hozza ki belőlem.

Hogy miylen lettem? Pánikbeteg, szorongó, a bolhából is elefántot csinálok, ha elhagy egy pasi, meg tudnám magam ölni, mély depibe zuhanok, pedig nem is szerelmek ezek, mivel azt se akarom tudi, milyen a szerelem, el se tudom képzelni, és talán hagyni se, hogy valaki szeressen.


Gimiben egy idióta a köynveimet tépkedte, meg a táskám csatját tördelte, azzal se csinált semmi, annyi idősen nem is vártam, de felkereshette volna szüleit hátam mögött, de hát ennyi se kaptam.

2014. júl. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%

6. vagyok.

hozzáteszem azt, hogy ha felhozom, hogy ő tett ilyenné, tagadja, másra fogja, arra h alapban vagyok elmebeteg idióta, ez nem változna semmivel.

2014. júl. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
37%
Persze négyes, a rendszeres verés nem megoldás, de egy jó időben adott pofon a gyerek személyiségét gyökeresen befolyásolhatja. Van itt bőven elég olyan kérdés a gyakon, hogy a huszonéves gyerek cselédnek nézi a szüleit, elvárja, hogy kinyalják a seggét, anyuka meg beledöglik. Aztán kiderül, hogy a gyerek mindent megkapott, sose bántották, nem érti anyuka, hogy mi a baj, hol rontották el... Hát az a baj, hogy amikor 6 évesen földhöz vágta magát, hogy neki kell valami hülyeség a boltban, akkor anyuka megvette azt a valamit annak ellenére, hogy nem akarta megvenni és nem kevert le neki egy pofont, hogy édes gyerekem, az lesz itt, amit én mondok. Többször nem lett volna irreális elvárása a szülő felé a gyereknek, viszont így huszonévesen már autót és lakást akar, meg egyébként is tartsák el a szülei örökké. Persze pofon helyett az is megoldás, ha valaki hazaviszi a bömbölő gyereket és drukkol, hogy ne fulladjon meg a hisztibe és a gyerek egy idő után rájön, hogy hiába ordít, anya nem veszi meg a barbiautót (tökmindegy), de nem sok szülőnek van olyan erős idegzete, hogy ezt meg tudja tenni. És ha az ordító gyereket hazaviszi, aztán lelkiismeretfurdalás van anyukának, hogy szegény gyerek, tulajdonképpen meg tudnánk venni azt a sz@rt, visszamegy, megveszi... Legközelebb a gyerek hosszabban fog ordítani és olyan decibellel, hogy nem lesz kérdéses: megkapja, amit akar.
2014. júl. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez 2/3 részben a szülőké. A maradék a társadalomé. Fontos, hogy a gyerek mit les el a társadalomból és Ő hogyan alkalmazza.
2014. júl. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%
nemrég volt itt gyk-n h egy gyerek úgy megijesztette a testvérét,h azt kórházba kellett vinni. Ha nekem lesz gyerekem,én olyan kontroll alatt fogom tartani, nem lesz okos telója,meg reggeltől estig internet.Merthogy ez a mai világban nagy kontrollnak számít,pedig nem az.pesrze ez gyereke is válogatja,és igen a szülő felelőssége is.
2014. júl. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!