Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ennyire gonosz...

Hogyan lehet ennyire gonosz néhány szülő, és mit lehet tenni ezek ellen?

Figyelt kérdés

17/L vagyok...Az a problémám,hogy őszintén nincsen velem semmi olyan nagy gond,amik miatt anyukám így viselkedhetne velem.Tegnap pl bevolt csavarodva a hajszárító zsinórja,és bejött a szobámba elkezdte leverni a dolgaimat a polcomról,csak úgy,meg felakart pofozni,csak ezért.Vagy ha valami gondja van rámtámad,elkezd orditozni hogy menjek el,lakjak apámnál.(Elváltak a szüleim már régen).Nem járok discoba,sehova,egész eddigi életemben egyszer sem voltam discoban.Tavaly elakartam menni nyáron egy koncertre(rockzenét szeretem),szépen megkérdeztem hogy elmehetnék e,ráadásul nem is egyedül mentem volna,hanem felnőttel(barátnőm és az anyukája),azt mondta nem mehetek,mert ez még nem nekem való,maradj itthon a valagon.Nekem lesült a bőr a képemről,mikor a barátnőim szemébe ezt el kellett mondanom,hogy nem engednek el...Velem mindenért kiabálnak,nem engednek sehová.Jelenleg van barátom,jóideje.Már nála aludtam 4x,ugy hogy hazúdtam itthon.Nagyon szégyellem magam ez miatt,bár tudom hogy mások is csinálják ezt,és még nem is akkora nagy bűn.Nem cigizek,nem vagyok alkoholista.Nem is feküdtem le a barátommal...csak jó együtt aludni vele,mert tényleg nagyon szeretem.De mostmár elegem van a hazúdozásból.Szeretném elmondani itthon,de nem merem.Nővérem 19évesen hozott haza először valakit,és elmondta hogy nem szűz.Anya összeveszett a barátjával és eltiltotta tőle,meg elmondta a saját lányát mindennek.Nővérem már nem lakik itthon...Én ezt elszeretném kerülni!A másik hogy anya nem főz nem mos nem takarít.Ötórakor kelek,és ötkor érek haza(bejárás miatt),és ha éhes vagyok én megyek boltba,én főzök vacsorát magamnak,és én fűtök be ha fázom.Hétvégente én mosok magamra.Mindig rendet teszek,mert nem akarom hogy hogyha valaki átjön megszóljon minket,hogy hogy néz ki a lakás belűlről.Hétvégén ott szeretnék aludni a barátomnál megint,de nem tudom mit hazúdjak megint hogy elmehessek hozzá...Tényleg félek hogy mi lenne ha elmondanám,de nagyon szeretném,mert fontos nekem a barátom,és a szüleimet is becsülöm(mégha nincs is miért..:S)...


Szóval emberek!Van még itt más is aki ilyen helyzetben van?Ti mit tesztek ellene?És a kedves anyukák meg apukák,akik szintén igy viselkednek?Miért?


Ha nekem lesz családom,akkor minden nap főzni fogok,várni fogom haza a férjem,meg a gyerekeim,elvégzem a kötelességem,takarítok,mosok rájuk,ez is a szeretet meg a törődés egyik jele...és szerintem erről is szól a gyerek nevelés,egy ilyen példamutatásról...nem arról hogy ugy beszél egy szülő a gyerekével ha rossz napja mint a kutyájával!Mikor egy barátnőmnél vagyok,akkor szinte összeszorul a torkom,majdnem elkap a sírás,mert annyira jó érzés,látni hogy még vannak normális gyerek szülő kapcsolatok is.Nekem ez az egész csak egy álom marad,és még sok hozzám hasonló korú fiatalnak.Nagyon nagy szükségem lenne arra,hogy megértsék hogy épp felnövök.Jövőre főiskolára szeretnék menni,és el kell mennem másik városba ehhez,mert itt nincs főiskola,és a bejárás megoldhatatlan.Nem ilyen szívvel akarok elválni az édesanyámtól.Akármilyen is,én szeretem.De én igy nem tudok élni! : ( Az iskolában teljesen lenéznek meg lealáznak a többeik,mert egésznap depressziós vagyok.Nincs kedvem semmihez,meg mikor hazakell jönnöm a busszal,azon aggódok hogy anya épp min fog ma még veszekedni velem.Alig vannak barátaim,nincs önbizalmam,a nővérem az egyetlen akivel tudok ilyenekről beszélni,de ő sem tud tenni értem semmit,és nem is várhatom el tőle!Ezt a másfél évet igy kell kibirnom : S


2011. máj. 1. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
miért nem költözöl apádhoz?
2011. máj. 1. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mert nem akarok újabb családi perpatvart...Sajnos olyan az egész családunk,hogy nagyon nagy balhé lenne belőle.És igazság szerint sajnálom hogy édesanyám ilyen idegállapotú,és nem merném egyedül hagyni.Ameddig nem kell,addig nem is fogom,és mindenek ellenére segíteni szeretnék rajta.Az első amit tehetnék,talán az,hogy elmondom neki a barátomat őszintén,hogy lássa hogy én bizalommal fordulnék hozzá,ha őt érdekelné mivan velem: (
2011. máj. 1. 17:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is a legjobb megoldás ebben a helyzetben az lenne,hogy apukádhoz költözz.Vagy a nővérednél nem tudsz lakni?

De ha nem akarsz költözni,akkor megpróbálhatnál vele beszélni.

2011. máj. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ezt édesanyámmal kellene rendeznünk az egész viszonyunkat,csak fogalmam sincs hogyan,tényleg félek.
2011. máj. 1. 17:40
 5/10 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

17:37


Vannak helyzetek, emberek, ahol az nem működik, hogy üljünk le és beszéljük meg. Aki képes egy becsavarodott zsinór miatt - de bármilyen indokkal - polcról leverni dolgokat, nem látja el a háztartást, ott mégis hogyan lehetne hatni rá? Leülnek, a lány elmondja az anyjának hogy mi bántja, az anyja meg a homlokára csap, hogy ja kislányom, megértelek, majd ezentúl másképp lesz? Dehogy.

Itt csak a biliborítás vagy az elköltözés a megoldás.

2011. máj. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor maradok a biliboritásnál:S Muszály lesz...a végtelenségig ez akkorsem mehet igy.Kár hogy csak olyan törvény van a Bibilában hogy tisztelt anyádat és apádat...olyan is lehetne hogy egy szlő "tisztelje"a gyerekét,mármint értitek mire gondolok,nem hiányzik semmi,csak a megértés,meg a figyelmesség,valami szeretetféle:S
2011. máj. 1. 17:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is csak azt javasolnám, hogy költözz el, a saját érdekedben. Nagyom szomorú amit írsz. Anyukád vagy iszik, vagy komoly mentális problémája lehet. Abból gondolom, hogy iszik, ahogy írod, hogy mindent elhanyagol,főként Téged. De ha nem, akkor is van valami gond a fejében, amin Te egy vagy két beszélgetéssel nem fogsz tudni segíteni.
2011. máj. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem iszik és nem is cigarettázik.Inkább valami más.Tudom hogy nem egyszerű élete volt,ő egész életében ilyen volt,már a nővéremnél is.Pár éve hogy ő családot alapított,amióta nincs itthon,anya aggódik érte,stb.Emiatt is hanyagolva vagyok mert most ő fontosabb...A nővérem is tudja hogy anya nem stimmel:S vagy hogy mondjam: ) :S De nem tudunk mit tenni.Ha énis elköltözök jövőre,és végleg egyedül lesz,akkor bele sem merek gondolni,mi lesz majd vele! : (
2011. máj. 1. 17:59
 9/10 anonim ***** válasza:

jajj szegenykem,

az egyik baratnom szinte ugyanebben a szituban volt/van, o is segiteni akart az anyukajanak es vele maradt.

Azutan mar nem birta es elkltozott de mar tul keson teljesen kifordult magabol allandoan depis mindenkit elmar magatol, es egyre furcsabb velemenye van emberi kapcsolatokrol.

Koltozz el ugysem fog senkire sem hallgatni foleg nem terad, szerintem ezt te is tudod. sajnos neki orvosi segitsegre lenne szuksege, de nem latom valoszinunek hogy beleegyezne, ezt nem bantasnak szanom.

Az hogy anyukad szigoru meg nem nagy baj de a kotekedes meg az hogy nem veszi eszre hogy depresszioba kerget az nekem azt mutatja vele valami gond van.

Tudom nem akarod magara hagyni mert mar mindenki ezt tette vele, de ez nem megoldas.

Beszelj apukaddal , mond el neki mi tortenik veled meg a tesodnak is remelem segitenek.

2011. máj. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia. Nálunk is hasonló a helyzet. Úgy kezdtük, hogy a barátom(6 évvel idősebb nálam) beszélt vele, de feleslegesen futotta a köröket. Aztán közöltem anyával, hogy apához költözök és fel is hívtam apát (anya előtt), hogy oda szeretnék költözni. Anya pedig megijedt, azóta egy nagyon nagyon picivel jobb a helyzet. Szinte otthon sem vagyok már, ha otthon vagyok főzés mosás takarítás.. Kitartás mindenkinek, aki ilyen/hasonló helyzetben van!!;):(


16/L.

2011. máj. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!