Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti megengeditek a gyereketekne...

Ti megengeditek a gyereketeknek, hogy ételt vigyen be a szobába? Miért igen, miért nem?

Figyelt kérdés
2014. júl. 17. 14:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Persze! Miért ne?

Egyébként közösen eszük, tehát nem arról van szó, hogy a vasárnapi ebédet külön eszi meg a szobájában.

Ha mindent kiszórna, kiöntene, otthagyná rohadni az edényeket, akkor nem engedném meg. Most már kizáró ok nem jut eszembe.

2014. júl. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Általában együtt étkezünk a konyhában.

Ha beteg, vagy nagyon fáradt este, vacsorázhat a kanapén ülve, de nem jellemző.

Mi is max. gyümölcsöt eszünk a szobában.

2014. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Persze, mi is a szobában eszünk.
2014. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

Nekem megengedik, mert az én szobámat én takarítom, ha morzsák között akarok élni, morzsák között élek. A tányért meg mindig visszaviszem.


14/L

2014. júl. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk a hálószobákon, gardróbon és a vizes helyiségeken kívül minden egyterű, így a hálószobákba nem viszünk be ételt.

A kisfiamnak (4 éves) egyszer sem jutott eszébe- egészen egyszerűen azért, mert nem látta ezt senkitől.


Főétkezések helye az ebédlő, asztalnál, megterítve étkezünk, lehetőség szerint együtt a család.

Játék, társasozás stb., közben lehet nassolni (pl. almát enni vagy szoktunk közösen földimogyorót, más gyümölcsöt, mazsolát stb.- de akkor is minimum a kis tányér, kis műanyag tálka stb.


Nem tartom higiénikusnak, normálisnak a morzsás szőnyeget, a lakásban szerte-szét potyogott vagy szórt ételmaradékot és könnyebb rendet tartani így :)

Arról nem is beszélve, hogy ilyen kicsi gyereknél azért könnyebben elszaladna a ló a nassolással (a normális ebéd/vacsora stb. rovására a kekszezés, pufizás, gyümölcslevezés stb.)- hosszabb távon pedig nem ez a cél, hanem az egészséges, örömteli étkezés, ami egyben családi "program", beszélgetési, egymásra figyelési lehetőség is lehet a rohanó hétköznapokon is.

2014. júl. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk még kissebbek a gyerekek 8 és 5 évesek. Csak a konyhában ehetnek, mert szétszórnak, és kiöntenek mindent. Nagy néha ehetnek pattogatott kukoricát, vagy chipset egy-egy mesenézéshez, de utólag mindig megbánom. Ha majd megtanulnak úgy enni, hogy nem morzsálnak, vagy képesek lesznek takarítani maguk után, akkor majd ehetnek a szobában is, ha szeretnének.
2014. júl. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%

én magamból kiindulva, hogy nem tudom hányszor leettem, meg leittam a billentyűt, és hogy milyen nehéz volt a szőnyegből kisikálni, és olyan nincs, hogy valami egyszer ne esne, ne csöpögne le, én nem fogom engedni, meg szerintem egy kisgyerek jobban odafigyel az evésre, ha megvan annak a környezete (etetőszék, v asztal, kiskanál tányér,előke)


és állítólag az emésztésnek nem tesz jót, ha minden másra is figyelünk evés közben, tehát elvileg a legegészségesebb étkezés amikor "normálisan" eszünk


illetve én szeretném, ha meg maradna a "fílingje" hogy olyankor van együtt a család a hétköznapokban is, csak egymással fogléalkozunk és beszélgetünk, nem a gyerek a gépnél, apa a tv-nél, anya a konyhában...



de alkalmanként rendben, pl pizza a tv előtt, vagy chips a gép előtt

2014. júl. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
39%

Nekem általában meg volt engedve. Sosem voltam az a morzsálós, mindent kiborítós típus. Ha nagymamámnál vagyok az a szokás, hogy főzés közben együtt vagyunk, segítek neki, vagy mutatok valami újat, aztán az ebédet ő megeszi a tévé, én meg a laptop előtt. Őt érdekli a híradó, engem meg a Trónok Harca, így ideális :)


Otthon meg egy idő után muszáj volt, a mostoha apám gyűlölt engem, nem bírta, ha ott ülök az asztalnál xD. Hát valahogy így.


Én támogatom, hogy hetente egyszer együtt ebédeljen a család, de sosem értem azokat, akik kényszerűen egy asztalnál vacsoráznak, ebédelnek, ahányszor csak lehet, csak azért, mert "az a szokás". Mindenki csinálja úgy, ahogy kényelmes :)

2014. júl. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Otthon igen, nem rohadt meg, nem morzsáltam szét, stb.


Mostohaanyáméknál csak az asztalnál és mindenki együtt, olyan nincs, hogy te most nem vagy éhes. Ha nem jössz le enni, később nem ehetsz - ez ment. Hát kb. másfél év alatt súlyos táplálkozási zavarom lett (mi az, hogy ők mondják meg, mikor ehetek?), amiből máig nem tudok kijönni. Amúgy meg a tiltás ellenére mindig loptam fel ételt - haljak éhen, mert éjfélkor már (sőt, kilenc után) nem lehet lemenni kajálni?


Szóval én meg fogom engedni - ha morzsák közt él, az ő dolga, nem fogok takarítani helyette -, de ahol nincs beszabályozva a kajálás téma (mikor-mennyit-miért-mit), ott erre igény sincs szerintem.

2014. júl. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
Ha olyan lenne a családi viszony, mint nálunk (meg mint a pároméknál), hogy mindig belekötöttek, hogy miért ennyi köretet eszel, miért annyi húst eszel, meg bámulnak, miközben eszik a gyerek stb., megérteném, ha bevonulna, én is elvonultam enni. Állandóan belémkötöttek, mindig volt valami bajuk, amiért cseszegethettek ebéd közben, ezért inkább a szobámban ettem. Sőt most is ezt teszem még 22 évesen, a szobámban legalább nyugodtan ehetek.
2014. júl. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!