Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem barátjának az élettár...

A férjem barátjának az élettársa szerelmes a férjembe. Mit tudunk tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég kellemetlen a helyzet. Hogy rövid legyek, nekem tűnt fel először, hogy mikor nálunk voltak, minden alkalommal a csaj a férjem társaságát kereste, körbeugrálta, ha kinn voltunk a teraszon, és a férjem bement a konyhába, a csaj rögtön ment utána, és vihogva csacsorászott neki egyfolytában. Többször is előfordult, már a párjának is feltűnt, egyszer össze is vesztek miatta. Mikor mondtam a férjemnek, ő csak legyintett, ő azt hitte, hogy csak be akar illeszkedni a lány, mert barátkozni akar velünk. Majd mikor megkérdeztem, hogy akkor miért nem velem akar barátkozni, miért nem engem hív fel, ha szórakozni akar menni velünk, miért a férjemnek hív, nem tudott rá mit mondani. Pár hét után összefutottak, én épp nem voltam ott, és a férjem azzal jött utánam, hogy igazam volt, a csaj rendesen gátlástalanul nyomult rá, és hogy le van döbbenve, és hogy ő most mit csináljon, mert nagyon kellemetlenül érzi magát. Ráadásul a srác gyerekkori barátja, aki kissé papucs, meg nagyon lelkizős.

Azóta megpróbáltuk kerülni őket, nem hívtuk meg. Jött is a hívás, volt nagy hiszti, hogy mi a bajunk velük, mit ártottak nekünk, és milyen rosszul esett nekik, hogy mikor összefutottunk, mi gyorsan elköszöntünk, hogy nem érünk rá a héten, és látták, hogy másik társasággal meg kinn ültünk egy söröző kerthelyiségében. A srácot sajnáljuk, mert menthetetlenül szerelmes a lányba, ha elmondanánk neki, megpróbálnánk felnyitni a szemét, (szerintem sejti, csak nem akarja látni), csak mi lennénk a rosszak. Tegnap megint összefutottunk velük, és hazudni kellett, ami ránk nem jellemző, és nagyon kellemetlen.

Hogy lehet az ilyet megoldani?



2014. júl. 18. 10:42
1 2 3
 1/29 Imola Ágnes ***** válasza:
96%
Tudassátok a lánnyal, hogy esélye sincs. Legyetek ti az álompár ha találkoztok, ha a férjedhez szól, akkor rögtön váltson témát, és ecsetelje azt, hogy mennyire csodálatos nő vagy, és amennyibben lehet olyan tulajdonságokat hangoztasson, ami ép hiányzik a csajból, pl. ha te házias vagy, és ő nem, akkor lelkesen mesélje, hogy mennyire csodálatos, h ilyen vagy, és soha nem tudná elképzelni, hogy ne veled éljen, stb. Vagy: simán a szemébe mondani, hogy leállhat a dologgal, és ha nem fejezi be, akkor komolyabb gondok lesznek. Az a baj, hogy a barátotok valószínüleg nagyon kiakadna ezen, így első körben ilyennel próbálkoznék.
2014. júl. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
34%
Csak is az összintesėgetekel... mer mi van ha a nõ elėri a cėljait??sosem.tudni mikor milyen formàban kapja el a fėrjedet...stb... ėn megėrtem hogy a fėrjedel minden ok...!!!de egy nö amit el akar ėrni tudod azėrt küzd.... mėg jo jogy ezt idøben ėszre vetėtek es a fėrjed sem bujik ki ez alol!!!összintėn mondjàtok el a baratotoknak a meglàtàsotokat!!!jobb egy baràtot elvesziyenni mint egy hàzassàgot tönkre tenni!!!tudod a fa...x felàll az ėssz megàl... ne hagy eselyt se hogy esetleg a ferjed bele menjen a jàtekban!!ha a baràt ennyire baràt meg fogja ėrteni hogy igazatok van .ės nem vele hanem a vàlasztotjàval van a problema...(ėlettarsàval)!!
2014. júl. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
6%
édes hármas?
2014. júl. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
98%

Ez nagyon kínos!

Először is öleld meg a férjedet, hogy nem csak, hogy elmondta, de el is utasította a nő közeledését, és férfiúi hiúság ide vagy oda, kellemetlenül érinti. Nagyon rendes embernek tűnik a párod, remélem sokáig boldogok lesztek. :)

Másodszor: az őszinteséggel se bánthatjátok meg jobban a barátotokat, mint azzal, hogy elkerülitek. Mondjátok meg neki, hogy vele bármikor, de a barátnőjével egyáltalán nem szeretnétek találkozni. Igen, bunkó dolog, valóban. És az nem az, hogy a saját párja előtt rányomult a TE férjedre?

2014. júl. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
98%

Én a férjed helyében rögzíteném a beszélgetést (akár telefonos akár személyes) amikor nyomul a csajszi és azt bizonyítékként a barátnak megmutatni.


Tudom, hogy megbátótdik a barát, de inkább ez, minthogy egy harmadikkal megcsalja, ha még eddig nem tette meg :(


Én a férjed helyében is elküldeném a sunyiba a csajt. Persze, ezt is rögzíteném, nehogy az élettárs előtt a férjedet feketítse be, és ezzel a baártságnak vessen véget.


Mondhatjátok, hogy paranoiás vagyok, hogy hangfelvételt készetenék, de én mindig védem a saját se**em! Ezt már megtanultam.

2014. júl. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
92%
A férjednek szerintem teljesen ignorálni kell a csajt. A barátjának meg mondjátok el, mondván "mi szóltunk", ha hallgat rátok, akkor jó, ha nem, nem.
2014. júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
96%
Én elmondanám neki.
2014. júl. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
2%
Nyugodj bele a parod mar megk...a vagy megfogja k...i a csajt
2014. júl. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

A történethez az is hozzá tartozik, hogy bár nem vagyunk jómódúak, de tartjuk az átlag szintet, van házunk, kocsink, nincs kölcsönünk. Ők meg velünk ellentétben albérletben laknak, mindketten hoztak kölcsönt a kapcsolatba.

A srác már egyszer elpanaszkodta, hogy nyaggatta őt a barátnője, hogy ő miért nem tud annyit keresni, mint a férjem, mert ő is szeretne saját lakást, meg jobban élni.

Attól nem félek, hogy sikert aratna a csaj a férjemnél, mert nem egy jó nő, ráadásul a férjem sem hülye, hogy feladjon mindent, amit eddig összehoztunk, elhagyja az egy szem fiát azért, hogy egy másik nővel albérletbe költözzön, és nevelje más gyerekét, és fizesse más kölcsönét. Ha lenne egy kis esze a csajnak, mindezt be is látná. Én megértem valahol, hogy próbálkozik, kapaszkodik, mindenki szeretne jobbat.

Itt arról van szó, hogy sajnálja az ember a barátot.

2014. júl. 18. 11:12
 10/29 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem is legjobb az őszinteség. Több okból.

Mivel a barátotok, és jót akartok neki, nem hiszem, hogy olyan nőt látnátok szívesen mellette, aki másra is (lehet, hogy nem a férjed az egyetlen) nyomul, és csak kihasználja.


Egyszer lehet, hogy a srác szeme is kinyílik, csak már késő lesz (két gyerek meg közös hitel...stb.) és akkor biztosan meg fogja kérdezni, hogy miért nem szóltatok neki előbb.


A barátság ilyen helyzetben (kerülitek és hazudtok neki) úgyis tönkre fog menni, tehát jobb lenne már most tiszta vizet önteni a pohárba.


Gratulálok a férjedhez, nagyon jó, hogy így áll a dolgokhoz. Szerintem beszéljen a csajjal, legyen bizonyítható a tényállás, és aztán beszéljen a barátjával is. Lehet, hogy most rosszul fog esni neki, de később megköszöni.

2014. júl. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!