Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak gondjaitok a csekkekkel...

Vannak gondjaitok a csekkekkel? Hogy osszátok be a pénzt? Min spóroltók?

Figyelt kérdés
2010. jan. 9. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Hetente hétfőn befizetem az azon a héten lejáró csekkeket.Nagyjából megvan mennyit költhetek egy héten. A csekkek kifizetése után ami marad azt osztom be. Telefonon, kaján lehet spórolni.Nem iszunk üdítőt,nincs cigi,pia.Szerencsére hitelünk sincs. Be kell osztani, de kijövünk.
2010. jan. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Mi leginkább a fűtéssel spórolunk. Inkább lejjebb vesszük, és felveszünk itthon egy pulcsit.
2010. jan. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi a havi bevételeinkből (sajnos nem ugyanannyi minden hónapban, így nehezebb tervezni) félreteszünk kb.35-40 ezer forintot (szűkebb hónapban kevesebbet) a kosztra, iskolai ebédre, stb., erre mindenképpen szükségünk van, ezen szerintem ennél többet nem spórolhatunk. A maradékból befizetünk - lehetőleg - minden csekket. Sajnos előfordult már olyan hónap, hogy valamelyikre nem jutott pénz, de azt a következő hónapban mindenképpen rendeztük, így még nem szankcionálják, legfeljebb egy 15-20 ft-os(!) késedelmi kamattal.


Sajnos egyre nehezebb beosztani a pénzt, de azért némi - egyre több - leleményességgel megoldható. Mi pl. keressük az akciós, vagy akár közeli szavasság miatt leértékelt termékeket. Néha úgy érzem, egy bűvész sem tudná ügyesebben beosztani a pénzt úgy, hogy hónap végére is jusson tej, hús, friss felvágott, sajt, valamilyen zöldség, gyümölcs. Mindig van valami, ami akciós, megfizethető. Pl vettünk 160 Ft-ért egy kiló(!) kivit. Minden nap meghámoztam 2 db-ot, majdnem egy hétig kitartott. Ha más nincs, legalább egy 100 ft-os kígyóuborkát veszek, azt jópár napig be lehet osztani, így minden reggelihez, vacsorához jut egy-két szelet zöldség is.

És mielőtt valami nagy okos megszól: a netet a munkám jellege miatt a munkahelyem biztosítja. Ez is egy plusz, aminek örülni kell, mert saját forrásból valószínűleg nem engedhetnénk meg magunknak.

Nem szeretek panaszkodni. Örülni kell, hogy van fedél a fejünk felett, hogy van mit ennünk, meleg van, stb. Sokaknak még ennyi sem jut.

2010. jan. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
én nem veszek nasit,és drága ruhákat,de szerintem amit ma megsporolok,holnap kíhuzza valami a pénztárcámbol.
2010. jan. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nagy gondjaink nincs velük, max., hogy be kell fizetni őket. :)

Mivel nem egyszerre jönnek, más a határidejük, tudunk egy kicsit játszani velük. Egyik hónapban az áramszámla jön, a másikban a víz.

Spórolni a fűtésen, kaján szoktunk, üdítő annyi van itthon, ha esetleg váratlan vendég jön, fel lehessen bontani, de teázunk, vizet iszunk. Süteményt én sütök. Főzni nagyobb adagokat szoktam, eszünk belőle, a többit lefagyasztom. Amikor nincs időm főzni, jól jön. A munkahelyre is hordom az ebédet, menzán nem eszek, drága.

Szerencsére húst, tojást, befőttet, savanyúságot mindig kapunk a szüleinktől, nyáron zöldséget, gyümölcsöt is.

Én is figyelem az akciókat, sokszor a bolt saját márkás termékeit veszem meg, olcsóbb és a minősége is jó.

2010. jan. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát vannak, villanyszámlára múltkor küldtek 33ezres számlát, fűtés is kb ennyi. A számlás telómat már nem is tudtam fizetni,de már +szabadultam tőle.
2010. jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
mindig elfelejtem befizetni a telefonszámlámat :) amúgy nem olyan sok az a 2-3 ezer ft, de valahogy mindig kallódik a csekk. a többit anyukám intézi, kijövünk minden hónapban, szerencsére még sosem voltak filléres gondjaink. ne is legyenek...
2010. jan. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem egy hitelem van + a rezsi + a gyerekem iskolai költségei ezeket muszáj fizetni. Spórolni nem tudok, mert így sem dohányzok, nem iszok, nem eszek különleges, drága kajákat. Nálam a spórolás úgy van, hogy ha valami akciós megveszem. pl. 2-őt fizet 3-at kap
2010. jan. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
Emberek! Amit itt olvastam az borzalom! Ez minimum egy forradalommal felér!!! Ezt tűrni tovább nem szabad!!!
2010. jan. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
30%

Nem osszátok, hanem osztjátok. A spóroltok pedig rövid o.


Nekem egyelőre nincsenek gondjaim, legfeljebb a hónap végén olcsóbb kajákat eszem. Nagyjából ki tudok jönni a pénzből.

2010. jan. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!