Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a családom...

Mit tegyek, hogy a családom észrevegye: nincs rendben semmi és nem tudom meddig húzom még!?

Figyelt kérdés

20 éves transzszexuális lány vagyok, aki fiú testben éldegél...:S Gyerekkoromtól kezdve tudom ezt magamról és annyira nyilvánvaló volt, hogy csodálom: évekig nem vették észre.

A fogalmak tisztázása végett:

"A transzszexuális emberek általában úgy érzik, hogy testük egyfajta "csapda", ami nem felel meg valódi nemi identitásuknak. Többségük férfi, aki nőnek érzi magát és erőteljesen idegenkedig férfi testétől."

"A transzszexualizmus olyan betegség, amelyben a beteg testi neme és pszichoszexuális neme egymásnak ellentmond. A transzszexualizmus valóban a WHO (World Health Organization, Egészségügyi Világszervezet) által is elismert betegség, amennyiben a betegnek tartósan igen rossz közérzetet okoz, és orvosilag gyógyítható (és gyógyítandó) állapotot definiál. Annyira, hogy úgynevezett BNO (Betegségek Nemzetközi Osztályozása) kódja is van, mint a többi betegségnek: F64.0.

A beteg más neműnek érzi magát, mint amilyen a teste, és ez az állapot tartósan kényelmetlenséget, kínokat okoz neki. Általában 5 éves kor környékén kezd jelentkezni, de sok transzszexuális hosszú ideig titkolni igyekszik valódi nemi identitását."


A családom és környezetem miatt félbehagytam az átalakulásom és úgy döntöttem fiúként próbálok beilleszkedni. Legbelül tudom, hogy lehetetlen, de egyrészt sosem lesz annyi pénzem, hogy minden orvosi kezelést kifizessek, másrészt a szüleim elégedettsége érdekében mondhatni "feláldozom" magam. Nem tudom jól döntök-e, de nem akarok a médiában szereplő undormány transzvesztitákhoz hasonló lenni, akik a testükkel és erkölcstelen nyilatkozatokkal szerezték meg a pénzt a műtétekre. Én ilyenre nem lennék képes.

Jelenleg rémálom minden napom és úgy érzem nincs értelme semminek. Ha anyukámnak szeretnék beszélni az érzéseimről, allig hallgat meg és kimegy a szobából, mondván: "Hogy akarsz megszabadulni, ha állandóan felhozod."

A szüleim nagyon vallásosak és minden nap szinte azt kell hallgatnom, hogy az Úr megszabadit majd, csak ki kell tartanom...olvasnom kell a Bibliát...imádkoznom...gyülekezetbe járnom...és egyszercsak el fog múlni ez az egész. Lehet, hogy hülye vagyok, de ezeket mind megteszem a kedvükért, mert szeretem őket :((... viszont nem hallgat meg senki, nem figyel rám senki és nem látom értelmét az életemnek. Ők azt hiszik minden rendben, mert nem hallgatnak meg vagy egyszerűen nem fogják fel a dolgokat. Nem tudom mit csináljak...:(


2010. jan. 9. 13:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%
A Te életed, nem a szüleidé! Legyél türelmes. Érdekelne hány éves vagy? És hol laksz? Azután folytatom!
2010. jan. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
8%
sztem te hülye vagy ...
2010. jan. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Megírta, hogy 20 éves.
2010. jan. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia! Megértem a helyzetedet, van egy nagyon jó barátom, aki szintén ebben a betegségben szenved.

Sajnálom, hogy a szüleid nem értik meg, hogy sokkal könnyebb feldolgozni a problémákat úgy, ha beszélünk róluk.

Azt írtad, vallásos a családod, jársz gyülekezetbe. Nem próbáltál még beszélgetni valamilyen vallási vezetővel (pappal, lelkipásztorral stb., nem tudom, milyen gyülekezetbe jársz)? Nekik elvileg az a feladatuk többek között, hogy meghallgassák az emberek gondjait, és megpróbáljanak tanácsot adni. Nem is fontos ehhez nagyon mélyen vallásosnak lenni, bárkinek szívesen segítenek.

2010. jan. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Megható a tapintatod a szüleid iránt,kár,hogy egy oldalú.

Ha te nem állsz ki magadért ki fog?

A műtétekhez nem tudok hozzászólni, csak biztatni tudlak.Ne add fel.

2010. jan. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A Hit Gyülekezetéhez tartoznak a szüleim, ahol elitélik az ilyesmit. Kedvesek, türelmesek és meg is hallgatnak, viszont szerintük a lelkemet és az érzelmeimet kell a testemhez igazitani és nem forditva.

20 éves vagyok és Salgótarjánban élek.

2010. jan. 9. 13:52
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az elég gáz, ha azért ítélnek el, mert beteg vagy. Ez olyan, mintha nem lennének hajlandóak meghallgatni egy vak ember problémáit, mert a vakság elítélendő... Másrészt miért ne segíthetnének hozzáigazítani a lelkedet a testedhez? Azért megpróbálhatnád.
2010. jan. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ez olyan dolog, hogy ... transzszexuális személyt még sosem sikerült lelkileg "gyógyitani". A fizikai átalakulásokra viszont volt már példa:

[link]


/középen van galéria is:) /

2010. jan. 9. 14:08
 9/13 anonim ***** válasza:

Igen ez nehéz lehet egy szülőnek. De, ha lenne valami olyasmi ami miatt büszkék lehetnének rád, talán jobban elfogadnák. Továbbtanulás, becsületesen végzett munka...

Nem irigyellek, mert egyrészről a család a legfontosabb, másrészről fiatal vagy és így nyomorúságos lenne az életed. Én úgy gondolom egy szülőnek kötelessége a gyermeke mellett álni. Nem vagy bűnöző, nem drogozol (remélem) nem vagy bandázós. Semmi baj nincs veled.

Ha te így érzed, keresd meg a pénzt rá. 20 évesen nem mondjad, hogy nem lesz meg. Adj magadnak időt! Addig is sportolj, tanulj. Válljék belőled egy becsületes ember.

Talán az jelenthetne gondod, hogy el kellene költöznöd albérletbe. Akkor viszon nem tudsz tanulni el kell menned dolgozni. Viszont akkor meg nem tudsz félre tenni. Ezeket gondold át. Különben meg, ha már itt tartunk lehet, hogy az Úr akarta így.

Lehet, hogy beszélned kellene egy nem a HIT gyülekezethez tartozó vallási vezetővel. PL. Egy református lelkésszel.

Hogy vallásilag, vagy a Biblia által hogy tudnád meggyőzni a szüleidet.

Isten útjai kifürkészhetetlenek.

2010. jan. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tavaly a Corvinus Egyetemre jártam, de otthagytam egy fél év után. Egyszerűen annyira depressziós lettem, hogy képtelen voltam hazajönni. Egyetlen egyetemi programban se tudtam részt venni, mert kirekesztettek. Igaz, hogy nem néztek fiúnak (olyanok a génjeim, hogy lányos külsőm van, 1 hónapban 1x kell borotválkoznom, a hangom se mélyült el stb.), de a nevem mindent elárult...:(
2010. jan. 9. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!