Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy indokolnátok/indokoltátok...

Hogy indokolnátok/indokoltátok meg a párotoknak a mosogatógép szükségességét?

Figyelt kérdés
Már aki szerint az jó és szükséges. Nekem van vele tapasztalatom és számomra ugyanaz a kategória, mint a mosógép - nélküle is el lehet lenni, de vele sokkal jobb. Biztos, hogy meg fogjuk venni, és biztos, hogy utólag ő is elismeri, hogy jó ötlet volt, csak szeretnék valami olyan érvet, amit a vásárlás előtt fel tudok hozni és elfogadja annak ellenére, hogy elvből ellenzi a témát.
2014. júl. 20. 15:02
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem kell, hogy ő vegye meg, megveszem én is. Valamilyen 15-20 ezres használtat akarok, hogy ne álljon benne a pénz (albérlet, nem saját lakás, ki tudja, jövőre mi lesz). Ennek a pénznek múlt hónapban a háromszorosát buliztuk el egy hétvége alatt, szóval vicces lenne, ha a pénzzel jönne :D Nem is kérdés, hogy megvesszük, és ő is rá fog jönni, hogy ez bizony jó dolog, csak szeretném, ha nem lenne rossz érzése miatta.
2014. júl. 20. 15:26
 12/16 anonim ***** válasza:
8%
Két-harom napig gyűjteni benne a mosatlant??? Fúj.... Addig nem tudsz várni, amig valoban lenne ertelme? Ha bővül a család.
2014. júl. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés, hogy van-e értelme. Lehet, hogy gusztustalanok vagyunk, de most is előfordul, hogy 3 napig nem mosogatunk. Csak a mostani lakásunkban nincs mód főzni (a testvérével élünk, aki állandóan kieszi a hűtőt, és nem lehet vele beszélni - részben ezért is költözünk), így mivel rendelünk, kevés a mosogatnivaló. Az új lakásban viszont fogunk, hiszen sokkal olcsóbb. Így viszont gond nélkül megtelik a gép is ennyi idő alatt. De mindegy is, nem az a kérdés, hogy van-e értelme, azt mindenki maga dönti el magának :)
2014. júl. 20. 16:08
 14/16 anonim ***** válasza:
Mi is csak ketten vagyunk egyelőre, de nálunk minden nap (maximum másnap) megtelik. Tényleg vizet spórol (konkrétan látszódik a vízszámlán), viszont az áramot nem növelte, mert energiatakarékos :) Jobb gépeken van eco program, ami még kevesebb vizet és energiát használ (ezt főleg akkor használjuk, ha nincs csurig töltve, és nem nagyon van rászáradt ételmaradék a dolgokon). Nálunk is elég érv volt, hogy utálunk mosogatni :D
2014. júl. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Decemberben költöztünk új lakásba, ide már eleve úgy terveztem, hogy veszek egy mosogatógépet, mert egyik fiam sem hajlandó rendszeresen mosogatni, én meg esténként mindig egy órát birkóztam az összegyűlt mosatlannal. A fenének sem volt kedve meg ideje rá, mert a napi meló, bevásárlás, főzés és a heti három-négy edzés után ez hiányzott a legkevésbé az életemből. Nos, így 43 éves fejjel szerelmes lettem a mosogatógépembe! :-) Kb. kétnaponta telik meg a hármunk cuccával, a hidegvíz-fogyasztásunk konkrétan a felére csökkent. Eco programon használom általában, így nem sok áramot eszik, este bekapcsolom, reggel kipakolok. Nem azzal megy az időm, hogy pakolászom a mosatlant, hogy egyáltalán hozzáférjek, aztán meg csöszmötölök rajta. Tehát idő, pénz, kényelem, és tényleg higiénikus. A fa vágódeszkám sosem volt ilyen szép fehér.
2014. júl. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Mi is most vettünk, nagy nehezen beszéltem rá, sajnos nálunk nem ment volna mellényzsebből, így 6hós, 0%-os áruhitelre vettük, de komolyan mondom, már most egy megváltás...


RÜHELLÜNK mosogatni mind a ketten. Igaz, hogy ketten vagyunk, de néha vannak vendégek is, és nem csak a tányért kell mosni, hanem a fazekakat is, szóval nem olyan nehéz telepakolni. Aki beszólt, hogy undorító a 3 napos mosatlan.. nem, nem az, mert megkajálsz, lekotrod a maradékot, beteszed a gépet, rácsukod az ajtót, és senki sem látja. Majd mikor tele, elindítod.


Érvek:

- nem szeretünk mosogatni. az utóbbi pár hónapban minden mosogatás előtt fél órát veszekedtünk, ki csinálja meg (20ból 19x így is nekem kellett...)

- vizet spórol.Én folyóvízben mosogatok, a gép meg 13 litert használ el Nem nehéz kitalálni, melyik a gazdaságosabb

- nem kell ott állni mellette, míg megy, simán lehet összebújva TVzni, boltba menni, stb. Időt nyersz

- a gép sokkal forróbb vízben mosogat, mint amibe te bele tudnál nyúlni csak egy pillanatra is, így sokkal tisztábbak lesznek a tányérok - nem a látható szennyeződésre gondolok, hisz azt te is lemosod, de azon a forróságon az összes baci elpusztul

- nem kell külön törölgetni, vagy a csöpögetőben tárolni fél napig, a legtöbb gép szárít, így mikor kiveszed, teheted is a szekrénybe

2014. júl. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!