Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Újszülött kisbabával hány...

Újszülött kisbabával hány hetes korban mentettek először családot látogatni? Gondolok itt dédire.

Figyelt kérdés

Jó egészségnek örvend, így az elején ő fog jönni látogatóba, de már mondogatja, hogy inkább mi menjünk, mert mi könnyebben utazunk autóval. 25 km-re lakik.

Látogatóba ő is autóval jönne, nagyszülők mennének el érte, és hoznák el hozzánk, majd vinnék haza.


Bevallom, nem nagyon tudtam, mit válaszoljak arra a kérdésre, hogy mi mikor fogunk hozzá kiutazni, mert első babásként nincs sok tapasztalatom.

Nálatok hogy volt?


2014. júl. 20. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
25 km-re már 1-2 hetes gyereket is simán elvinnék pár órára, akár 1 egész napra. Soha nem értettem, mit kell ezen túlparázni. Feltételezem, hogy gyerekülés van a kocsiban és ismered a KRESZ-t.
2014. júl. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Penteken szuletett - november vegen- hetfon mehettunk haza, szerdan mar mentunk a dedihez. Gyalog, illetve babakocsival, tehat nem autoval. Fel oras seta oda, fel vissza.
2014. júl. 20. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%
anyosom 50 km-re lakik, 5 naposan vittük oda.
2014. júl. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 zabmester ***** válasza:
100%
Nem a gyerek korától tettem függővé, csak megvártam, amíg már vagyok annyira fitt, hogy kényelmetlenség nélkül elmenjek otthonról. Gondolok itt a gátmetszésre, a gyermekágyi vérzésre, a folyamatosan csordogáló tejre, meg hasonlókra. Amikor ezek a dolgok már nem voltak jelen, akkor simán vittem a fiamat bárhova, szóval olyan 3-4-5 hetes kora körül, már nem emlékszem pontosan, de mondom, én ezeket a dolgokat leginkább magamhoz mértem, nem hozzá, ő ugyanis leginkább aludt bárhol, már persze ha nem volt éhes vagy teli a pelusa :) Ezeket a problémaforrásokat viszont másoknál is ki tudtam iktatni, úgyhogy ez sem volt gond.
2014. júl. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Első gyerekkel (nyáron született) 1 hónapos korában.

Második gyerekkel (téli születésű) 3 hónapos volt és már tavaszodott.


120 km-re laknak a férjem rokonai. Sajnos nincs autópálya feléjük és rengeteg a baleset azon az úton.

Egyébként is gyűlölök azon az úton menni, de ha kell, akkor sajnos kell.

Én annyit kértem, hogy lehetőleg ne a nagy hóesésben menjünk, amikor az összes hül.e még veszélyesebb.

2014. júl. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját állapotomtól és az évszaktól függően vittem őket.

Az elsőnél nagyon nehezen szoktunk össze, béna is voltam, fájt is a gátseb, hisztérika is voltam.

Nyári volt a baba, vele 3 hetesen mentem mindenfelé, de ha nem vagyok olyan szerencsétlen, már egy héttel korábban mentem volna.


A második gyerek téli, vele elég sokáig nem mentem a januári influenzajárvány miatt.

2014. júl. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mivel nincs autónk, így elég nagy szervezést igényelt a dédmama meglátogatása, csak egy hónapos korában került rá sor. Ha előbb tudtunk volna autót szerezni, már előbb is mentünk volna. A fiam két hetes korában már órákat sétáltunk a városban, ügyet intéztünk. Októberi baba.
2014. júl. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nemetorszagban nem csinalnak ebbol ugyet. Mi mar a 4. Napon setaltunk, 1 hetes koraban pedig menni kellet az anyakonyvi kivonataert 25 km-re.
2014. júl. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3 hetesen mentünk.
2014. júl. 21. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Akkor meglátjuk, hogy az első látogatásakor hogy érzem magam, és attól függően utazunk.

Remélem, jól viselem a szülést, és az első heteket, és akkor 3-4 hetesen már tudunk mindenhova menni. :)

2014. júl. 21. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!