Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan egyeztessem össze a...

Hogyan egyeztessem össze a családot, barátokat a sulival és a melóhellyel? És hogyan éljek meg egyedül kb.120 ezer forintból?

Figyelt kérdés

8 órában fogok dolgozni szerdától. A hétvégék szabadok, és a hétköznap esték is. Hogyan egyeztessem össze a barátokkal és családdal töltött idővel? Anyukám messze lakik, de kéthetente szeretnék hazamenni hozzá legalább egy napra. Vagy fizetném neki, hogy ideutazzon. Emellett félek, hogy nem tudom majd beosztani a keresetemet. A lakbér+rezsi most nem lesz sok, 50 ezret nem haladja meg.Jövő héttől ketten fogunk lakni a lakásban, a közüzemi terhek jelentősen csökkennek majd. Félek, hogy nem lesz pénzem szórakozásra, általában 2-3000 forint megy el bulizásra, az is úgy, hogy a csóróbb barátaimat meghívom. A teljes ruhatáramat is le kell cserélni.

Hosszú távon hogyan csináljam ezeket a dolgokat? Előre is köszönöm a válaszokat.


21L



2014. júl. 20. 18:40
 1/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem hozzáírni, hogy suliba szeptembertől megyek, esti tagozatra, szóval heti háromszor az estéim nem lesznek szabadok. Kettő teljes nap, és két hétköznap este lesz, amikor mehetek valamerre barátokkal, vagy esetleg ha édesanyám huzamosabb időre (egy hétre pl.) idejön.
2014. júl. 20. 18:46
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Számolj arra hogy télen a költségek is nagyobbak lesznek. Sorrendet kell csinálnod a fontos dolgokról amit meg akarsz venni.
2014. júl. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom, hogy fixen szánj 60-at a lakhatásodra, ami marad, abból intézheted az esetleges felmerülő javítási költségeket, tehát a felesleget tedd félre. Az legyen az 1-es borítékban. Az utazásra szánt pénz (bérlet, hazaút stb.) ez fix összeg, ezzel tudsz mit kezdeni, vond le a keresetedből (2-es boríték). Az ételre te tudod mennyi megy el, mennyire vagy nagyétkű, előfizetsz e, vagy főzöl, erre nem tudom megmondani, de 20-30-at azért számolj.(3-mas)

Ezek a fix költségek, amiket legalább nagyjából előre látsz.


Ami ezen felül marad, ha javasolhatom legalább egy 10-est tegyél el, zárd el magadtól, legyen az a vésztartalék (4-es boríték).

A fennmaradó összeg mehet bulizásra, ajándékokra, ruhatárra.

2014. júl. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg kell tanulnod fontossági sorrendet felállítani. Pl. miért kellene a TELJES RUHATÁRADAT lecserélni? EZ teljesen fölösleges kiadás, egy-egy darabot még csak meg lehet venni, de ennél több nem fér bele.


A lakbér/rezsi fix kiadás (télen jóval magasabb), ezt eleve félre kell tenni. A kaja szintén olyan, hogy ingyen nincs - havi minimum 30-40 ezerbe belekerül.


Eleinte csak a szükséges dolgokra költs, és pár hónap után meglátod, hogy mennyi marad a kevésbé fontos dologkra. De ennyiböl nem igazán tudsz "csóró" barátokat is finanszirozi.

2014. júl. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

A teljes ruhatár cseréje szerintem is felesleges.Ezt felejtsd is el,elég,ha beújítasz egy-egy alapdarabot,ami színben is,fazonban is sok mindennel variálható.


Utazás szempontjából reális,ha mondjuk havi szinten mész haza egy hétvégére.A szüleid is gondolom megértik,hogy így anyagilag kevésbé megterhelő a dolog.


Minden fix költségre rakj félre előre,értem ez alatt a kaját,a rezsit,és legyen egy kis vésztartalékod.Szórakozásra és ruhára is különíts el némi pénzt.Igazából minden a gyakorlatban derül ki,akkor fogod igazán pár hónap alatt megtanulni,meglátni,miből mennyit költhetsz és mire.A fontossági sorrendet mindig tartsd be!

2014. júl. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

OFF: Talán azért kell cserélni a ruhatárát, mert olyan munkát kapott, ahova nem vehet fel akármit. Nálunk pl. nem lehet farmert venni, holott előtte csak és kizárólag farmerban jártam. Nem volt elég 1 nadrágot vagy szoknyát vennem, nem járhatok abban minden áldott nap télen-nyáron. Ugyanígya felsők, ruhák, cipők. Sajnos sok munkahelyen van dresscode, amit be kell tartani, nincs mese. De azért is kellhet, mert mondjuk fogyott 20 kilót és 4 számmal kisebb ruhát hord, vagy épp fordítva. Egy teljes ruhatár csere az ember életében néha indokolt. Nyilván nem azért írta a kérdező sem, mert olyan kedve van, hogy 120 ezres fizu mellett shopaholicot játsszon.


ON: kezdd a ruhatáraddal, amennyit rá tudsz szánni, költsd is el rá, és inkább a szórakozást szorítsd vissza az első hónapokban. Minden hónapban tegyél félre annyi pénzt, amennyit csak tudsz, a váratlan kiadásokra. 2-3 ezred biztosan fog maradni szórakozásra, ne aggódj. Az ételen is rengeteget lehet spórolni, itt az oldalon is sok-sok kérdés volt már, amiben nagyon jó tanácsokat írtak a válaszadók.

2014. júl. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ruhatárcserehez ötletek a megleovoket tedd fel olxre abbol lesz egy kis penzed. És ugyanitt vasarolj valogass javaslom a ruhacsomagokat parszaz ftra jön ki darabja egy csomagnak és tényleg csak megunt v. Kinőtt hol ik általában én már vettem és adtam is el meg cserélgetni is szoktam.így nem kerül sokba. Mi a méreted?

Hazautat próbáld meg esetleg telekocsival adj fel hirdetest.

Rezsin sporolj vegyel energiatakarekos izzokat pl

2014. júl. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nézz körbe a turkálókban is. Sokan irtóznak a használt ruháktól, de én élvezem, hogy márkás ruhákat is kilóra vehetsz meg. Cserélhetsz is a barátnőiddel, olyat is szoktam.
2014. júl. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy mi a szakmád, de a ezerből meítélve biztosan nem orvos vagy. Nos annyi pénzbőúl nehéz lesz neked, de ha jó szakmád van, akkor irány nyugat !
2021. júl. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!