Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet ezt elviselni?

Hogyan lehet ezt elviselni?

Figyelt kérdés

Tele van a hócipőm a férjem exével. 4 éve szakítottak, mikor mi összejöttünk. 2 évig éltek együtt, nem voltak házasok, gyerek se lett. Mégis mindig felbukkan valamilyen formában az életünkben. Sokat van emlegetve. Persze ennek az is oka lehet, hogy kisvárosban élünk, és a csaj is itt lakik, bár én nem ismertem. Amikor már apósék is elkezdték emlegetni, igaz nem jóban, akkor kezdtem kiakadni, majd tetőződött, hogy fel is hívta a férjemet, hogy jó lenne találkozni, beszélni valamiről. Férjem lekoptatta. Féltékeny voltam, rosszul esett, hogy sokat van emlegetve, hogy mit csinál, hogy él. Engem nem érdekel, és véleményem szerint már a férjemet és a családját sem kéne, hogy foglalkozzanak vele.

Nemrég összefutottunk vele a bevásárló központban. Nagyon ratyi. Bevallom, hogy megnyugodott egy kicsit a lelkem. Kíváncsiságból rá is kerestem egy közösségi oldalon. Ledöbbentem, hogy a férjem mit látott ebben a nőben anno. Pattanásos, napocska arcú, zsíros hajú, és minden képen féldecis pohár van a kezében. Végül is mindenki életében akadhat olyan, akit utólag megbán. Hétvégén meglátogattak apósék. Elmentem letusolni, mert megizzadtam, és a nyitott ablakon át hallottam, ahogy az öreg kérdezi a férjemet, hogy mi újság a csajjal. Férjem meg csak annyit válaszolt, hogy "eladták a házat". Egyszerűen rosszul esik, hogy MIÉRT ilyen fontos. Meddig fog ez tartani. 7 éve nincsenek együtt, már ideje lenne ha nem érdeklődnének ennyit felőle. A másik dolog meg az, hogy mindig van egy rövidebb időszak, mikor nem jön szóba, és mindig úgy kezdődik el, hogy visszahalljuk, hogy beszélt a csaj rólunk. Igazából ő csinálja azt, hogy nem hagyja, hogy elfelejtsék.

Attól félek, hogy el fogok hidegülni. Mondtam is a férjemnek, hogy engem ez zavar, és nem értem. Szerinte nincs min aggódnom, mert az utolsó egy év együttélésük alatt is már nem szerette, csak várta az alkalmat, hogy elküldhesse, és ő már akkor csavargott, nem törődött a lánnyal. Azt is mondta, hogy ha látja az utcán kirázza a hideg, hogy tudott ilyen nővel lenni. Pont ezért nem értem, hogy most miért kell róla ennyit beszélni. Lehet, hogy én vagyok a buta. Nekem is vannak exeim, de nem érdekelnek, hogy mi van velük, sosem beszélek róla a férjemnek. Ha volt is rá példa, nem hallgatta meg, témát váltott. Lehet, hogy ezt kéne nekem is tenni, de én lelkis vagyok. Engem piszkál, hogy miért kell emlegetni.



2014. júl. 20. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél féltékeny! A következő kapcsolatában majd te is ugyanennyiszer leszel emlegetve.
2014. júl. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
"Attól félek hogy el fogok hidegülni" ezt miért érzed így?mert az alapján amit leírtál nem igazán jön ez le...inkább a féltékenység...bízz a férjedben.ne úgy gondolj rá mint exre hanem mint a család barátjára,és máris nem lesz ilyen rossz a dolog...de ha szóltál a férjednek,hogy ez téged zavar tényleg megszakíthatná a kapcsolatot a csajjal...
2014. júl. 21. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Provokál Téged az élet, mert nem állsz megfelelően a nőhöz.

Tartsd tiszteletben a helyét!

Fontos helye van a férjed szívében.

Ő előbb volt, mint Te.

Ennyi.

És akkor ritkulni fognak az emlegetések.;)

2014. júl. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Te neked valami bajod van hallod...


- ROSSZ hangnemben emlegetik a nőt

- a férjed LEKOPTATJA


És te ennek a kettőnek a kombinációjától FÉLTÉKENY LETTÉL???


Én ezt valahogy felfogni nem bírom. Ahogy leírod, apósod, ismerősök hozzák mindig fel, és nem szimpátiából éppen, hanem mert egyszerű falusi emberek, és kíváncsiak a legújabb történetekre, pletykára. GOndolom még 20 más emberről is beszélnek ilyen alkalmakkor, csak a Mari néni meg a Béla bá élete téged hidegen hagy, mert azokkal nem feküdt le a férjed...


A férjed eddig mindig rövidre zárta a témát, nem tart kontaktust és főleg nem is keresi a kapcsolatot az exével.


Akkor meg mi a jó istenre vagy féltékeny meg hisztis???

2014. júl. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a pattanásos ratyisága ellenére ő volt a nagy szerelem. Nyilván én sem vallaná, be a jelenlegi feleségemnek.
2014. júl. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igazából én azt nem értem,mire jó saját magadat hergelned,meg az exszel foglalkoznod.Te agyalsz meg rágódsz a témán folyton,te hasonlítgatsz,meg lesed a csajt.Le kéne állnod a témáról,és akkor talán megnyugodnál.Másrészt ennyire önző nem lehetsz,mindnekinek van múltja,azon belül vannak emberek,akik valaha fontosak voltak az illetőnek.Ha ezt nem érted meg,és csak a külsőből indulsz ki,akkor óvodás szinten vagy érzelmileg,bocs.
2014. júl. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazatok van. Sőt, biztosan.. bennem a hiba! De mégis nagyon rosszul esik, hogy annyit emlegetik folyton. Néha már olyan érzésem is volt, hogy fontosabb mint én. Apósék pl. sosem kérdezik meg, hogy én hogy vagyok, vagy velem mi van. Meg is kérdeztem a férjemet, hogy az apja ilyen jóban volt az exel, szerette? A válasz az volt, hogy ki nem állhatták egymást. Hát, szerintem az lenne a logikus, hogy épp ezért le kéne már szállni a témáról, és főleg előttem. Lehet, hogy önzőség, gyerekes, de én szeretnék lenni a házasságomban "a NŐ!" Nem pedig más nőkről hallgatni mindig, hogy ki mit, mikor, hogyan, hányszor... Még ha nem is dicséretből van említve.

Nekem nem esik jól, ha egy családi ebéd végén ott lyukad ki a beszélgetés, hogy jó volt az ebéd, finom volt, "bezzeg az XY csak mirelit kaját tudott csinálni, már a könyökünkön jött ki a hasábburgonya meg a rántott sajt." Legszívesebben rájuk borítottam volna az asztalt.

2014. júl. 21. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!