Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan párok vannak itt ahol...

Olyan párok vannak itt ahol egyik fél sem szeret főzni, nem is tudnak? Mit esztek, hol esztek?

Figyelt kérdés

Nálunk ez van, egyikünk sem főz, mert nem tudunk, nem is akarunk, a páromat nem zavarja, neki tökéletes a gyorsfagyasztott, instant, vagy épp rendelt kaja is. De olyan is előfordult többször hogy egész nap csak csipszet és csokit ettünk. Engem kissé zavar ez a helyzet, mert rettentő egészségtelen dolgokat eszünk, de nem tudom mit kéne tenni...

Hogy ehetnénk így egészségesebb kajákat?


2014. júl. 24. 18:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Az ilyen kérdéseket nem igazán értem. Vagy megtanultok főzni, vagy étteremben esztek, vagy valamelyikőtök szüleinél. Nem egyértelmű?
2014. júl. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%
Tanulj meg főzni, nem nagy ördöngősség.
2014. júl. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
39%
Úristen....azt már el sem merem képzelni,hogy fogtok kinézni 20év múlva.Nem is csodálkozom,ma miért vannak ilyen géntemető emberek,de ha nektek így kényelmes,hát nem mondom hogy EGS!
2014. júl. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Valamelyikőtök tanuljon meg főzni, kezdteben túros/sajtostészta, egyszerűbb ételek, hetente 1-2 alkalommal eljárni tanfolyamra, neten olvasgatni recepteket. Vannak ételek amik nulla tudással is elkészíthetőek és nem fagyasztottak.
2014. júl. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
50%

"Engem kissé zavar ez a helyzet, mert rettentő egészségtelen dolgokat eszünk, de nem tudom mit kéne tenni..."


"Hogy ehetnénk így egészségesebb kajákat?"


Egyél több csipszet!


Nem lehetsz ennyire életképtelen!

Talán mégis főzni kéne...

Ez egyikőtöknek sem jutott eszébe?

Én sem szeretek főzni, és mikor többet kerestem, megengedhettem magamnak, hogy gyorsétteremben egyek. Aztán a plusz 30 kiló (gyorsan) feliszkolt felesleg után rájöttem hogy egészségesebb, és pénztárca barátabb magadnak főzni. Én például nagyon leveses vagyok, de utálom az instant porokat, én meg azokat nem tudom megenni. Anno engem is erős hányinger kapott el, ha a konyhába léptem, még a rántottát is képes voltam elrontani, most viszont felkiáltok ha meglátok valami jó receptet a neten, és alig várom, hogy kipróbálhassam.

Főzzetek, vagy egyétek a gyors kajákat, meg az instant sz.rokat... ez a két lehetőség van.

2014. júl. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Én folyamatosan próbálom magam rávenni, de nem jutok semmire, tegnap például találtam egy jó receptet, úgy megettem volna, valami főtt, rakott, sült krumplis, húsos, tojásos dolog... Na én addig jutottam hogy a krumpli megfőtt 30 perc alatt és elegem lett az egészből... szóval ez volt az ebéd, főtt krumpli sajttal.

Mindig ez van, nincs kedvem végigcsinálni, túl sok idő.

A párom meg a gázt sem meri begyújtani... fél hogy felrobban. Mondjuk nem is neki kéne, hiszen ő dolgozik, én nem.

Esetleg arra gondoltam hogy valakit fel kéne fogadni, aki főzne ránk mondjuk heti kétszer... de nem tudom, az meg olyan fura lenne hogy jön egy tök idegen és főz nekünk. valahogy nem tudom elképzelni.

2014. júl. 24. 19:00
 7/22 anonim ***** válasza:
48%

Tanuljatok meg fozni. Arva gyerekkent nottetek fel, hogy a szulok nem tudtak megtanitani titeket?


Egyaltalan nem nagy ordongosseg a fozes, csak ne komplett bonyolult etellel kezdj, hanem egyszerubbekkel eloszor.

Van egy nagyon jo szakacskonyv, gyerekeknek irtak, nagyon jol megtanit: Elso szakacskonyvem. A nyolcvanas evekben irtak, nem uj konyv. Vateran biztos fent van.

2014. júl. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk, amit írtál, nem egy egyszerű étel. Kezdd egy egyszerűbbel, ami finom ls nem annyira macerás az elkészítése. Én is utáltam főzni, már imádok, bár nem mindig van energiám rá, de hát amennyit itthon vagyok...
2014. júl. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
47%
És ha gyerekeite lesznek? Ők is chipsen meg csokin éljenek, hogy elhízzanak , egesz életükbe csúfolják őket, majd 40-50 évesen meghaljanak? Figylej...túros tészta pl? Megfőzöd a tésztát és kész is van:D zöldséges tészta? Kezdetnek tökéletes...aztán szép lassan húsok, egytál ételek, desszertek. Türelem kell és motiváció.
2014. júl. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
71%

Nem főzünk szinte soha. Benn eszünk a munkahelyünkön (vagy étteremben menüzünk) naponta, így este már vagy nem kívánjuk a meleg kaját, vagy elég pl. virsli/spagetti, vagy rendelünk kaját (rendes étteremből, de néha pizzát is).


Hétvégente "főzünk" együtt, pl. összeütünk egy Carbonárát vagy főzelékfélét.


Nincs fagyasztónk, nem jó a sütőnk, és nem szeretünk főzni. Ez van.:) Pénzzel bírjuk, így nincs gond.


A gyerek dologra még nem gondoltam, hogy akkor mi lesz, de gondolom, mint a nővéreméknél volt: üveges bébiétel (fővárosban amúgysem jutottak volna rendes gyümölcshöz, zöldséghez hozzá), majd pedig ugyanúgy rendelnek, étteremben esznek, mióta a pici is tud rendeset enni.:)


Szerintem ezzel nincs gond, ha bírjátok pénzzel, egészséges kajákat is ugyanúgy lehet rendelni/enni étteremben.:) (mi is azt szoktunk mindig)


27N, 26F

2014. júl. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!