Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek a helyembe?

Ti mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
Van egy arany nyakláncom mellé egy medálom, amit még régen a nagymamámtól kaptam.Nagyon szép és rengeteget ér. de sajnos én nem veszem hasznát.Eddig anyukám őrizgette de most már úgy döntöttem nálam szeretném hogy legyen. De nem használom és úgy döntöttem el szeretném adni.Anyukám erre kiakadt hogy azt a ő nagymamájától kaptam. és hogy ezt nem tehetem.Nem is értem anyut azt a medált én kaptam.Felnőtt nő vagyok.Akkor miért nem engedi.
2014. júl. 26. 11:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha neki a medál eszmei értékű, ne add el.
2014. júl. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy halott nagymamától öröklött ékszert meg szokta tartani az ember, már csak tiszteletből is.
2014. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy nem adnám el, legfeljebb csak ha annyira szorult helyzetben lennék, hogy másból nem tudok hirtelen pénzt csinálni. Anyukádnak az a medál emlék, ezért nagyon fájna neki, ha elherdálnád. Nyilván a nagymamád sem azért hagyta rád.

Ettől függetlenül felnőtt nő vagy és azt csinálsz, amit akarsz, de abszolút érthető anyukád reakciója, mert eladni egy ilyen családi ékszert valóban nagy tiszteletlenség.

2014. júl. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Nem adnám el a pénzért, mert akkor semmi sem marad az emlékből.

Viszont ha megoldható, akkor beolvasztatnám őket és készíttetnék belőle olyan ékszert, amit szívesen hordanék.

Egyébként milyen medál? Valami különleges? Mert akkor tényleg szép emlék lehet, és érdemes megtartani.

2014. júl. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne add el! Hogyha a nagymamádtól kaptad, szerintem nagy tiszteletlenség. Anyukád jól reagált. De most a te nagymamádtól kaptad, vagy az övétől?
2014. júl. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem adnám el, ha ez anyukámnak fájna. Akkor hordja ő, vagy tényleg jó ötlet, hogy te olvasztasd be, és csináltass olyan ékszert, ami tetszik. Vagy tartogasd későbbre, és pl. ha házasodnál, karikagyűrűhöz használd fel az aranyat, ez szép gesztus is lehet akár a nagymamád felé :)
2014. júl. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%
nekem is sok ilyen ékszerem volt, amit sosem hordtam, beolvaszttattuk a karikagyűrűnkbe, így minden nap hordjuk is
2014. júl. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%

Azért a "nekem is sok ékszerem van" és a "nagymamától örökölt ékszer" között hatalmas különbség van.

Nekem is van egy arany gyűrűm ami még az ükmamámé volt. Ritka, értékes, egyedi darab, az ékszer koráról már nem is beszéltem. Nagymamám a háborúban nem volt hajlandó elcserélni a gyűrűt élelemre pedig éhezett. Anyám a 70-es években amikor nem volt pénze, nem adta el. Én is voltam párszor olyan helyzetben, hogy a felkínált ár amit a gyűrűért kínáltak kihúzott volna a bajból, de nem adtam el. Én is úgy tervezem, hogy ha egyszer eljön az ideje odaadom a fiamnak, hogy majd adja oda a lányának. Az ékszer maradjon meg a egy családi szimbólumnak.

AZ ilyen ékszereket nagy butaság lenne eladni vagy beolvasztani.

2014. júl. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem azért kell a pénz, hogy az éhező gyerekeidnek ételt vegyél rajta, akkor ne add el. Megértem anyukádat, neki ennek eszmei értéke is van, ami sokkal többet jelent.

Neki ez nemcsak egy értékes aranydarabka, hanem az édesanyja - aki ezt viselte - egy emléke.

2014. júl. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ennek az ékszernek nincs pénzbeli értéke, mert a család eszmei értéke. Nem illik eladni, kivéve, ha már nincs mit enni adnod a gyerekeidnek.
2014. júl. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!