Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvehetik a gyermekeimet az...

Elvehetik a gyermekeimet az új párom miatt?

Figyelt kérdés
Gyermekeim apja fenyegetőzik ezzel. Szerinte a párom nem apának való. Szerintem meg csak a bosszú vezérli. 37 éves vagyok, párom 27. A gyermekek nevelése az én dolgom, de ha valamiben nem ért egyet megbeszéljük egy alkalmas időben, nem pedig a fejük felett veszekszünk. Nagyon sokat dolgozok, de mindig szakítok időt a gyerekekre (10 és 8 évesek). Párom is dolgozik, de mivel albérletben élünk (mivel a vagyonmegosztás nem zárult még le) kicsit szegényesen vagyunk. Ez az egyik indok a párom ellen. A másik, hogy a családom is ellenzi a kapcsolatunkat. Szerintük nem hozzám való, már a korkülönbség végett is. Volt hogy hallgattam rájuk és véget akartam vetni az egésznek. Ekkor a párom nagyon csúnyán berúgott bánatában. Ezt is a számlájára írják. De előtte és utána sem ivott egy kortyot sem. Nagyon félek, hogy páromnak sikerülhet mégis valamilyen módon elvenni a gyerekeket. Mire figyeljek?
2014. júl. 29. 06:59
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Nézd, ha a párod nem egy alkesz/drogos/gyermekmolesztalo/elítélt bűnöző, akkor a kutyat nem érdekli.
2014. júl. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem vehetik el, az, hogy a korkülönbség miatt nem tetszik a családodnak nem oszt nem szoroz. Az egyszeri részegség na bumm, mintha más emberrel nem fordulna elő. A szegénység pedig, ha a gyerekek nem szenvednek hiányt, akkor nem gond, átmenetileg.
2014. júl. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Bármikor kérheti, hogy nála helyezzék el a gyereket, az új párodtól függetlenül.

Nem ez lesz a döntő ok, hanem az, hogy hol jobb a gyerekeknek, és hogy ők hl szeretnének lenni.

2014. júl. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ők velem szeretnének lenni. Az apjuk eddig sem foglalkozott velük. A válás óta próbálkozik,de egyedül nem tudja ellátni őket.
2014. júl. 29. 08:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, akik felelősek a gyerekek elhelyezéséért, ők naponta többször hallanak ilyeneket, hogy az exházastársak egymást marják, hogy hol miért jobb/rosszabb a gyerekeknek. Ők már hozzászoktak és nem fognak törődni ezekkel, csak a tényeket nézik, amikor odaítélik a gyerekeket valamelyik szülőnek.
2014. júl. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

nyugodj meg. Az nem indok, hogy fiatal a párod, és az apa féltékeny. Ezért nem fogják a gyerekeket elvenni tőled.

A szüleidnek meg azt kell mondani, hogy az idő majd megmondja, hogy ti ketten a párotokkal mennyire illetek egymáshoz.

Köztünk ugyanannyi korkülönbség van mint köztetek, és én vagyok az idősebb. Bár nem ellenezte senki a kapcsolatunkat, de ennek ellenére is idén leszünk 12 éve együtt.

2014. júl. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Gyermekeim apja fenyegetőzik ezzel. Szerinte a párom nem apának való."


Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű.

2014. júl. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

1. most akkor ki a párod?

A. "Ekkor a párom nagyon csúnyán berúgott bánatában"

B. "Nagyon félek, hogy páromnak sikerülhet mégis valamilyen módon elvenni a gyerekeket. "


:D- bocs, nyilván nem régi a válás...


Válásról írtál, akkor nyilván lett rendelkezés a gyerekek elhelyezéséről is, a volt párod (B.) ezt persze megtámadhatja, de hát az nagyon vékonyka érv, hogy szerinte az új nem alkalmas apának.


A szerény körülmények sem döntőek - főleg, ha átmeneti dolog, a vagyonmegosztásig.


Te meg ne a rokonságra hallgass szívügyekben, a párod meg ne igyon se bánatában, sem másért.

2014. júl. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!