Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek az erőszakos...

Mit tegyek az erőszakos sógornőmmel, ha utál?

Figyelt kérdés

4 éve vagyunk együtt a barátommal. Az anyukájáról azt kell tudni, hogy idegi betegsége van, amire több gyógyszert kell szednie, amiket nem szed be rendesen, ezért a bolhából is elefántot csinál, ill. mindent kitalál, hogy hogy van, miközben nem is úgy van, máshogy meséli el a dolgokat, az embert a szemében szereti, a háta mögött szidja.

Na már most, engem is szid a hátam mögött. Több, mint 3 évig tűrtem szó nélkül minden hülyeségét, az utóbbi 3-4 hónapban kezdtem kinyilvánítani a nem tetszésemet, ill. véleményemet, amiket a lányának el is mesél, természetesen full átköltve. A lány amúgy már 1 éve nem él Velük, és amíg ott élt, mindig cirkuszolt az anyukájával.

Tudja jól, hogy milyen beteg az anyja, mégis most hirtelen minden szavát szentírásként kezel, és próbáltam megbeszélni vele, hogy én nem vagyok ehhez a cirkuszhoz hozzászokva, mire lerendezte, hogy 'legyen annyi elég, hogy nagyon kegyes vagyok, hogy nem küldelek el a francba'. Nem képes semmit megbeszélni, inkább lezárja egy ilyennel a vitákat. És emiatt a barátomat is utálja, mert 'Ő hozott engem oda hozzájuk'. Ő pedig megpróbált megvédeni, de a sógornőm leugatta, és lezárta vele a témát. (Barátom 25, húga 20).

Engem soha nem utált senki, szóval most nagyon zavar, hogy a sógornőm igen. Ill. zavar is, meg nem is, mert szerintem tán nyugisabb lesz Nélküle az életünk. De valahol mégis piszkál...

Mit tegyek velük? Megint legyek Náluk szótlan, és reménykedjek, hogy a sógornőm nem fog már annyira utálni?


L/24



2014. júl. 29. 09:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem sógornő,párod húga.

Ő küldött volna el téged a francba? Milyen jogon?

2014. júl. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Inkább majdnem sógornő akkor, mert már jegyesek vagyunk barátommal, és amint lesz elég pénz, meglesz az esküvő.


Mert ki merem nyilvánítani a véleményem anyukájának, és újabban megmondom, ha szerintem valami hülyeség, amit mond. De ugye az anyukája beteg, és tök máshogy mondja el a húgnak, kb. hogy én leordítom a fejét mindenért, és piszkálódom.

2014. júl. 29. 10:03
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Nem a sogornod, az aktualis baratod huga. Mar a kategoria is rossz, ide a csaladi kerdesek jonnek, a tiede a szerelem, szex rovatba tartozik a parkapcsolatokhoz. Tanuljatok mar meg, hogy az aktualis barat anyja nem az anyosotok, a huga nem a sogornotok. Ezeket a megnevezeseket csak a hazassagkotes utan hasznaljatok.
2014. júl. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha pedig a baratod anyukajanak szemebe mondod, hogy hulyeseget beszel, ne csodalkozz, hogy nem szeretnek. Szemtelen vagy.
2014. júl. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
33%
Ó...hát,hogy mikbe kötnek már bele egyesek?!
2014. júl. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
77%
Én elhiszem, hogy nehéz Neked hallgatni a párod anyukájának a bántásait, de Te magad írod, hogy beteg. Tehát akkor tán nem kellene így pörögnöd rajta. Azon meg ne csodálkozz, hogy addig veszekedett vele amíg együtt laktak, most meg nem. Szegény nagyikám úgy ki tud néha hozni a sodromból, hogy csak na, pedig tudom, hogy már idős, de ha bárki rosszat mondana rá, biztos, hogy én is hasonlóan reagálnék, pedig nem vagyok se erőszakos, se idegbeteg. Szerintem Te rontod el ott a dolgot, hogy felülsz a beteg anyós jelöltednek. Amúgy olyan soha nem lesz hogy mindenki mindenhol szeretni fog, hogy mindenhol meg tudsz felelni. Ha nem érzed ott jól magad, csökkentsd a látogatásokat a minimálisra. Az írásodból úgy tűnik a párod ki áll melletted, szóval biztos megértené.
2014. júl. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!