Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan nevelitek kamasz...

Ti hogyan nevelitek kamasz gyereketeket, mit mondotok nekik a fogamzásgátlásról? A sógornőmmel eléggé összevesztünk ezen.

Figyelt kérdés

Mindkettőnknek van fia és lánya is, 12 évesek elmúltak. Mi azt javasoljuk, tanácsoljuk nekik, hogy egy kapcsolat elején mindenképpen használjanak óvszert.

Sógornőm szerint viszont - és ezt sajnos a fiaim előtt is kifejtette - elég megkérdezni a lányt hogy szed-e gyógyszert, ha igen akkor semmi gond. Ha mégis terhes lesz, akkor az ő baja, ő felelőssége. A lányok pedig szedjenek gyógyszert.


A fiaim szerint persze én vagyok túl óvatos.


Mit mondjak nekik? Hogyan tanítsam meg nekik, hogy ez közös felelősség?


2014. júl. 22. 10:34
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ja, és persze a megszakításos védekezést is javasolta nekik, mondván egy csomó barátnője évek óta így védekezik és csak tervezetten lettek terhesek. Hogy lehet ilyet javasolni egy kamasz fiúnak?
2014. júl. 22. 10:37
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem igaz, a sógornőd primitíven gondolkodik ez ügyben. Azért, mert egy nő hordja ki a babát, attól az még a férfi gyereke is. Pont olyan felelősséggel tartozik érte, mint a nő. Neked van igazad. A fiamnak ezt nyíltan megmondanám. (Amúgy barátom pont így lett majdnem apa, mert egy 2 hónapos kapcsolatban elhitte, hogy a lány szed gyógyszert, aztán kiderült, hogy pár szem kimaradt. Ezt is mondd el a fiadnak!)


Azt is felhoznám példának, hogy az apukája pont ugyanolyan szülője, mint én, az anyukája, pont annyira számíthat rá. Egy gyereknek két szülője van, és mindkettő felelősséggel tartozik érte!

2014. júl. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%

Mivel a te gyerekeid, te neveled őket. Hallottak egy másik véleményt is sógornődtől, ennyi.


Mondd el nekik amikor csak magatok vagytok, hogy milyen hátulütői vannak a sógornőd verziójának. Azaz ha a lány elfelejti bevenni a tablettát és terhes lesz, az igenis közös felelősség, a gyerekről két embernek kell gondoskodni.


Nekem két kamasz fiam van. Én arra tanítottam őket, hogy mindenképpen győződjenek meg róla, hogy a lány szedi-e a gyógyszert ha azt mondja. Persze mivel nem három forint a tabletta, benne van a pakliban hogy nem tudja esetleg kiváltani, ezért úgy gondolom hogy mivel a felelősség is közös, a védekezés is.

Felváltva kell kiváltani a gyógyszert. Hol nekünk, hol a lánynak.


Nekem se lenne mindegy, hogy a 17 éves fiam teherbe ejt-e valakit.

2014. júl. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nyomd a kezükbe a tartásdíjról szóló törvényeket, meg mutass nekik innen néhány ilyen "jajj gyógyszer mellett lettem terhes, most nem fizet a szemét" típusú kérdést.

Majd csak úgy porzanak gumiért!

2014. júl. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

A fiad (sem a lányod) nem kisgyerek már annyira, meg fogják érteni a pearl index jelentését. 100 nőből 1 év alatt hányan esnek teherbe? A megszakításos védekezésnél ez a szám 35!


A többi adatot itt találod:

[link]


Azt is megmondanám, hogy egyetlen rossz döntés egy életet tehet tönkre, és a szeretkezés az egyik legszebb dolog a világon, de amilyen szép, pont ugyan olyan nagy felelősség is, soha nem szabad félvállról venni. A "velem úgy sem történhet semmi rossz" hozzáállás életeket tett már tönkre, és most nem csak a terhességről, de a betegségekről is szó van. A megszakítás semmitől nem véd. De semmitől!

2014. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve, hogy az óvszer véd a fertőzésektől is.
2014. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
98%

Hiába szed gyógyszert, javasolnék óvszert, óvatosság miatt, ez egyértelmű.

Biztosabb is, és fertőzésektől is véd, és nem kell azon sem izgulni, hogy átcsesz-e a csaj.Vagy teherbe esik-e a ány tab i mellett. Én felnőtt vagyok, de én se válanám be csak gyógyszert új partnerrel, ahhoz hónapok is kellenének.

2014. júl. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
2 fiút neveltem, mindkettőnek alap volt a tárcájában az óvszer. Tetszik, vagy nem, a fiúk (és a lányok is), időnként alkalmai kapcsolatokba is belemennek, ilyenkor nem csak a terhesség miatt fontos a védekezés. Amúgy én úgy igyekeztem nevelni őket, hogy amit tesznek, azért ők a felelősek.
2014. júl. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

A sógornőnek nincs igaza.

Aki nem akar gyereket, az védekezik. A nő tablettával, a férfi gumival. Még akkor is, ha a nő szed tablettát. A gyerek mindig két ember közös felelőssége. És egy 15 évest is lehet perelni gyerektartásra, amit a szülők fizetnek majd.


Szóval az a férfi, aki nem akar gyermeket, minden alkalommal óvszert használ. Aki a nőre hagyja a védekezést, az valójában beleegyezik abba, hogy bármikor gyermeke szülessen.

2014. júl. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

"Én arra tanítottam őket, hogy mindenképpen győződjenek meg róla, hogy a lány szedi-e a gyógyszert ha azt mondja. Persze mivel nem három forint a tabletta, benne van a pakliban hogy nem tudja esetleg kiváltani, ezért úgy gondolom hogy mivel a felelősség is közös, a védekezés is.

Felváltva kell kiváltani a gyógyszert. Hol nekünk, hol a lánynak. "


Te sem vagy jobb a sógornőnél.

2014. júl. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!