Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Önzőség a párom részéről,...

Önzőség a párom részéről, vagy én vagyok túl "erőszakos"?

Figyelt kérdés

Páromnak évekkel ezelőtt Karácsonykor halt meg az édesapja. Azóta neki a Karácsony nem ünnep.

Ha nem rágnám a fülét, nem díszítenénk fát, nem sütnénk semmi süteményt stb.

Az előző kapcsolatából van egy 6 éves fia. Ő imádja a karácsonyt, és én is. A családom teljesen be van zsongva már most.

Mondtam páromnak, hogy lassan nézelődjünk karácsonyi ajándék ügyben, meg 1-2 díszt esetleg a lakásba vehetnénk.

Nem tetszett neki, mert hogy ő nem ünnepli a Karácsonyt. Értem és tiszteletben tartom hogy fájdalmas emléket juttat eszébe az ünnep. De kicsit önzőnek tartom, hogy már csak a gyerek miatt sem hajlandó karácsonyozni.

Rólam nem is beszélve :(


2013. nov. 27. 21:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
9%
Mi van,te most fontosabbnak tartod magad a gyerekénél?..jézusom!
2013. nov. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
14%
Menj már a fenébe, csak egy ünnep (amit a tanult ember kis k-val ír) .
2013. nov. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%

Igen, egy normális kapcsolatban nem a gyerek a legfontosabb, hanem a férfi és a nő, akik egymást választották. Ezért is van enyni probléma, mert ezt sokan elfelejtik..

Kérdező, szerintem ne erőltesd, csak teremtsd emg a karácsonyi hangulatot. Hát ha egyszer ő is elkezdi élvezni. :)

2013. nov. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Nem tartom valószínűnek, hogy ilyen helyzetben a családom többi tagját, pláne a saját gyerekemet minden évben megfosztanám attól, hogy szép karácsonya legyen, a saját gyászom miatt.

Kényszeríteni nem kényszerítheted, hogy veletek ünnepeljen, ha ez neki nehezére esik. Tartsd meg a karácsonyt a családdal, a gyerekkel, ha a párod úgy érzi, hogy kész rá, akkor csatlakozik hozzátok, ha nem, akkor nem.

2013. nov. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
6%
szerintem az összes ünnep képmutatás. mi se ünnepeljük annyira. van fa(igaz tavaly már műfenyő volt) meg vacsora és ennyi. csináld meg a gyereknek a karácsonyt, a párod meg majd eldönti mit szeretne
2013. nov. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
A gyerek az első, természetesen.
2013. nov. 27. 21:51
 7/20 anonim ***** válasza:
68%

egyik: szerintem úgy kellene vele beszélni, hogy édesapád karácsonykor biztos szeretne téged boldognak látni. minden évben gyújtsatok egy gyertyát, ami az elhunyt édesapának szól, de próbáljátok megőrizni a karácsony örömét is, elvégre mégiscsak a szeretet ünnepe.


mellesleg a férfiak amúgy sem igen tudnak feldolgozni. apa anno látott egy több km-es hosszú tenyésztőt, amiben reggelre meghalt az összes naposcsibe, mert leállt a kondi, vagy szellőző, meg a víz, meg étel, szóval az egész rendszer, éjszaka nem felügyelték, apa azóta nem eszik csirke húst.

2013. nov. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
69%
Nem vagy túl erőszakos.Neki meg már fel kellett volna dolgoznia ezt a traumát,és ha fogcsikorgatva is de jópofát vágnia a dologhoz,ha másért nem akkor a fia miatt.De sztem Ő csak magára gondol,arra nem,hogy rajta kívül még két ember ünnepét teszi tönkre.
2013. nov. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Az elmúlt 2 évben is megtartottuk a karácsonyt, de jó lenne ha a párom nem azért "élné túl" mert bele van kényszerítve, hanem mert tényleg élvezi.
2013. nov. 27. 21:52
 10/20 anonim ***** válasza:
58%
4-es vagyok, még annyi, hogy ajándékokat vásárolni se cipeld magaddal. Ha karácsonyi hangulatot szeretnél, teremtsd meg te. Te szeretnél ünnepelni, ő nem. Te megteheted a családdal, őt ne kényszerítsd bele, csak ha magától úgy dönt.
2013. nov. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!