Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szuicid hajlam öröklődhet?...

A szuicid hajlam öröklődhet? És van rá megoldás?

Figyelt kérdés

A családban sok öngyilkosság/öngyilkossági kísérlet volt. Apámtól kezdve a dédapámon,ükmamámon át egészen az egészen távol élő rokonainkig.

Az öngyilkosság gondolata kicsi korom (9 éves) óta bennem van, egyre tettlegesebb,de komoly baj (pl.mentőt kellett hívni) mégsosem volt.

Nem szólok itthon,a barátaim tudják csak.

Most elhatároztam,hogy véget vetek ennek,nincs több ilyen gondolat. Egyenlőre még tartom magam hozzá,de úgy érzem az nem én vagyok, tudat alatt nagyon is foglalkoztat a gondolat,mint ahogyan maga a halál gondolata is kiskorom óta vonzott engem.pl kicsikéni is szerettem temetőben járkálni,túlságosan kötődöm a múlthoz a mai napig is...

Ezt hogy tudnám én magam egyedül megoldani?

És lehet ennek köze a felmenőimhez?

Ja még annyit,hogy mikor anya terhes lett,ő várt engem,apám viszont attól fogva utál.

Ennek lehet köze hozzá,vagy csak ilyen bemagyarázott hülyeség?


2014. júl. 30. 21:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább a mintát örökölted, nem a hajlamot, bár kitudja, a mentális dolgokat is lehet örökölni, de biztos, hogy a a sok előző példa volt rád nagy hatással.


Írtad, hogy egyedül szeretnéd megoldani, de mégis azt javaslom, keress fel szakembert. Az iskolaorvos tud segíteni.


Esetleg ne erre koncentrálj, hanem keress magadnak olyan elfoglaltságot, ami érdekel, és pozitív beállítottságú embereket ismerhetsz meg. Baráti kör sokat segíthet, de ha olyanok, mint te, akkor inkább csak visszahúznak.


Nagyon rossz lehet érezned, hogy apád utál.

Nem csak belemagyarázás. Minden összefügg. Szerető családban nem szokás rendre öngyilkos eseteket felmutatni.

Nagy gond lehet nálatok, aminek egy része lehet genetikai, a másik pedig a látott minta a problémamegoldásra.

2014. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Olvastam bizonyos kutatásokat régebben, amik szerint öröklődhet. Azt nem hiszem, hogy annak köze lenne hozzá, hogy apád nem szeret, inkább ahhoz van köze, hogy Te nem szereted magad, mert azt gondolod tudat alatt, ha apád nem szeret, nem is vagy rá méltó. Mindenkinek vannak olyan időszakai az életében, amikor gyors és egyszerű megoldásnak tűnik az öngyilkosság, mert úgy érzi az ember, hogy belefáradt a küzdelembe. Pedig ez nem így van, erről szól az élet. Az első és legfontosabb lépés szerintem, hogy tanuld meg önmagad szeretni, ismerd meg önmagad, szeress élni, mert életünk csak egy van, és alakíthatjuk magunknak. Olyanná, vagy megközelítőleg olyanná, amilyennek szeretnénk. Ez magadra is érvényes, teheted magad is jobbá, kialakíthatsz magadnak egy értékrendet, amivel könnyebb élni az életet.

Egyedül nem biztos, hogy menni fog, de le merném fogadni, még nagyon fiatal vagy, sok jó és rossz áll még előtted. Ezekről szól az élet, nem szabad feladni. Találj magadnak célokat, amikért dolgozol, az is sokkal könnyebbé teheti a mindennapokat, és értelmet ad nekik. Egy idő után már csak legyintesz majd a mostani gondolataidra. Fel a fejjel, más is így van vele, legfeljebb nem beszél róla. Nagyon jó, hogy felmerült benned a változtatás gondolata, mert ez már önmagában fél siker. Nem lesz nehéz dolgod.

2014. júl. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Genetikailag SOHA.


Az, amit öröklődésnek hisznek, nem más, mint az ún. patológiás (beteg, hibás) családi mentális minta továbbadása, az, ahogyan a felmerülő problémákat kezelik, és az, ahogyan az öngyűlölet (ami mindig onnan ered, hogy a szülő nem szereti a gyerekét, és sokszor gyűlöli, bűnbaknak tekinti stb.) maga ellen fordul.


Egyedül nem tudod megoldani, a legokosabb ember sem tudja. Ha az ember a saját mocsara közepén vergődik, akkor mindig kell egy külső bot/fény/segítség, aki segít őt kivezetni a mocsárból.


Pszichiáter kellene neked, abból is egy igen jó. És ne kifogásokat keress, hanem menj és csináld.

2014. júl. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Még valami:


"Ja még annyit,hogy mikor anya terhes lett,ő várt engem,apám viszont attól fogva utál.

Ennek lehet köze hozzá,vagy csak ilyen bemagyarázott hülyeség?"


Nem hülyeség. Ez az egyik oka, ami miatt az öngyűlöleted és az önutálatod ilyen erős. Apád nem kívánt erre a világra. Ez nagyon-nagyon erősen negatív élmény egy kisgyereknek, és ebben felnőni nagyon kemény életpróba.

2014. júl. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Hát elgondolkozom a pszichiáteren,csak attól félek,anya mit fog szólni,mert ő elég érzékeny az ilyenre.

Úgymond,megedzette az élet,és pont a fordítottja történt mint velem.Ő elítél minden öngyilkos embert aki "nem halálos beteg és nincsenek fájdalmai".

De majd megpróbálom megbeszélni vele.

2014. júl. 31. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!