Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családi kapcsolatok kérdéskö...

A családi kapcsolatok kérdéskörben miért gondolja néhány kommentelő, hogy minden problémára a Biblia a megoldás?

Figyelt kérdés
Kérdéseim, kommentjeim kapcsán privátban sokszor kapok 3-4 személytől bibliai idézeteket. Az egyik különösen lelkes, nem akarom a nick nevét kiírni. Kimásoltam az egyik idézetét a gépre, 2 és fél oldal lett! Aztán ha nem válaszolok nekik, olyan hangnemben törnek rám ezek a "mélyen vallásos" személyek, hogy azt hiszem, valami kocsmai vitába keveredtem. Tényleg mindenre a Biblia ad választ és tényleg ölyan vallásosak ők?

2014. máj. 31. 07:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%
nos aki van olyan bátor hogy okosabb akar lenni Istennél hát lelke rajta
2014. máj. 31. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
1-es, gondolom te vagy az egyik!
2014. máj. 31. 07:54
 3/17 anonim ***** válasza:
15%
Nos, a Bibliaban vannak olyan szövegrészek, amik segítségére lehetnek az embernek. Az is igaz, hogy nem a Biblia az egyetlen ilyen konyv, idézet. Egyebkent pedig a Biblia valamilyen szintű ismeretéhez nem kell vallasosnak lenni - nem tudom hogy most igy van e, de volt időszak, amikor kotelezo olvasmány volt a középiskolában.
2014. máj. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Akkor egy családi perpatvar közepette álljatok oda a felek közé és olvassátok a Bibliát nekik! Aztán figyeljétek a hatást!
2014. máj. 31. 07:57
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Mert vallási téveszméik vannak. Na most majd kapom én is... :D


Amúgy biztos van benne okosság, de megoldhatnák máshogy is. Tuti Jehovák mert ők olyan erőszakosak. Beszélnek a szeretetről, aztán mindenkit utálnak kb.

2014. máj. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%
Nem hinnem, hogy hatása lenne. De bevallom, volt olyan időszak az életemben, mikor segitett. Vannak ezek a jóskonyvek, meg tarot könyvek, amiket kinyit az valahol es ott a valasz a kérdésedre. En volt, hogy igy használtam a Bibliát. Arra mindenképpen jo volt, hogy elgondolkozzak a lehetőségeket. Amúgy meg nem kell belém kötni, en pont nem szoktam idézni belole. Masodik voltam.
2014. máj. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Mert ennyire elvakultak.
2014. máj. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%
Egyszerűen letiltod az üzenetekben az illetőt (nem fogadok tőle több üzenetet) és többet nem kapsz tőle privit.
2014. máj. 31. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Letiltani nem akarom az üzeneteiket. Nem korlátozom a véleménynyilvánításukat. Aktivításukat az is mutatja, hogy ketten közülük a kategória toplistán az elsők között vannak.
2014. máj. 31. 08:36
 10/17 anonim ***** válasza:
75%

Mert fanatikusak, és úgy csűrik-csavarják a Bibliát, hogy az minden helyzetre valamilyen választ produkáljon.

A delphi jósdában Apollón Sybillái is így tettek. Az sem volt homályosabb, mint az ő gőgös, mindent jobban tudó bizonyosságuk.

Nekem is volt részem "bennük", nem tiltottam le őket, csak éppen nem válaszolok. Hadd koptassák a "tollukat"...

Az a véleményem, hogy mások életébe csak nagyon nagy felelősségtudattal szabad beleszólni, nem pedig egy könyv idézeteivel a már enélkül is eléggé megviselt kérdezőket még nagyobb - mondvacsinált - bűntudattal terhelni!

2014. máj. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!