Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvettek egyetemre, de nem...

Felvettek egyetemre, de nem akarok elmenni, túl gyerekes vagyok hozzá! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most vettek fel egyetemre, de nagyon gyerekes arcom van, nem nézek ki 18 évesnek. Itthon is sokan megnevettek mindig is, de úgy érzem, egy egyetem nem középiskola. Én nem akarom, hogy rajtam röhögjenek. Úgy érzem még nem nőttem fel fizikailag ehhez. Nem merek elindulni egyszerűen mert olyan vagyok mint egy elsős gimis. Mi legyen? hagyjak ki egy évet és talán jobb lesz? 18/F

2014. júl. 31. 15:25
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Nehogy már azért ne menjél egyetemre, mert úgy nézel ki ahogy. Hidd el másnak is vannak ilyen gondjai, sőt ennél még sokkal nagyobbak is.

Egyetemen meg nem szokták az emberek kiröhögni a másikat. Ezt a szokást általában hátrahagyják a középiskolában.

Meg különben is mit foglalkozol azzal, hogy ki mit gondol rólad?

2014. júl. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Szia!


Én mentoráltam a gólyákat évekig, mint felsőbb éves.

Hidd el, a társaság fele "kisgyerek". A többség nem olajozott testű, kigyúrt tesztoszteron bomba, hanem 50 kilós pálcika gyerek babaarccal, vagy 100 kilós mama pici fia 200-as szintű WoW karakterrel.

Minden beiratkozásnál (400 gólya) 30-40 szülő kísérgeti a csemetéjét az egyetemre! Mi inkább ezen mosolyogtunk :)

Az elsősök nem felnőttek, de sokszor még a végzősök sem (nem csak külsőleg, hanem belsőleg is).

Sok "kisfiú" gólyám volt, de 1-2 év alatt kikupálódtak. Amúgy egy csomó csajnak a babaarcúak jönnek be ;) Emiatt nincs értelme halasztani.


26N

2014. júl. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Ne idegesíts fel,tőlem 21 évesen kérdezték meg,hogy melyik általánosba járok. Szerinted? Mégis egyetemista vagyok:D


Viszont csak akkor menj egyetemre,ha úgy érzed,szeretnéd azt a szakot,amire felvettek,illetve próbáld ki magad 2 félév erejéig. Anyukádékkal beszélgess erről.

2014. júl. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
16:00-nak: szia, köszi a választ. Amúgy elég stílusosnak tartom magam, ez az egyetlen jó, amit örököltem, hogy van ízlésem. Megpróbálom természetesen, de engem nem fognak kísérgetni.
2014. júl. 31. 16:02
 25/32 A kérdező kommentje:

Ánkikának:


Szia köszi a gyors választ. Igen, még nem igazán tudom, hogy mire lesz jó a képzés, de meglátom, hogy mi lesz belőle.

2014. júl. 31. 16:04
 26/32 anonim ***** válasza:

Ne is menj. Egyetemre olyan ember menjen, aki a bensővel foglalkozik, akinek az ész és a tudás a fontos, nem az, aki állandóan az arcát vizslatja és azon parázik, hogy miért későn érő és mit szólnak hozzá mások.


Ha nem mégy egyetemre, akkor idősebb leszel? Munkahelyen méginkább kiröhögnek, te szamár!

2014. júl. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Te honnan tudod már most hogy egy egész egyetemen senki nem fog akarni barátkozni! Előbb te barátkozz magaddal és fogadd el magad utána más is fog szeretni tök mindegy hogy nézek ki! De te tudod, igazad van menj el közmunkásnak, de vigyázz mert ott se fognak szeretni!

13as

2014. júl. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Most vagyok túl az első egyetemi évemen és elképesztő emberekkel találkoztam minden korosztályban :D

Nálunk SOHA senki se tett negatív megjegyzést valaki külsejére. Mindenki segítőkész és nagyon kedves volt, ne aggódj miatta.

Egyébként annyira nem más, mint a gimi. Ugyanúgy emberek vannak ott, és hidd el: ők is meg vannak ijedve az elején :)

2014. júl. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Én 24 vagyok, két egyetemet fejeztem be, a nyáron mikor egyik nap a munkahelyemről jöttem haza megkérdezte egy idős néni, hogy hogy sikerült az érettségi :)



Lelkileg kell felnőni, nem fizikailag.

2014. júl. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
emocionálisan érettlennek érzed magad, keep calm, menni fog, hallgas Csernus Imrét, h rágyere mit is jelent FELNŐTTNEK lenni. :)
2014. júl. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!