Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális az, hogy ésszel...

Normális az, hogy ésszel döntök arról, hogy melyik pasi kell illetve melyik pasi nem kell?

Figyelt kérdés

Vannak elvárásaim a férfiakkal kapcsolatban. Túl vagyok egy hosszú kapcsolaton, amin házasságon és gyereken kívül minden volt. (együttélés, házújítás, szétköltözés és osztozkodás stb)Olyan embert szeretnék találni, aki a férjem lehet és akivel gyerekeink lesznek.

Ezért megnézem azt, hogy az illető mivel foglalkozik. Én is versenyszférában dolgozom, versenyképes fizetéssel, ezért nem szeretnék pl egy kőműves férjet.

A külső is számít, mert én is sportolok, ezért lusta magát elhanyagoló embert sem szeretnék.

Szeretném hogy adjon magára öltözködésben is, szeresse élvezni az életet. (csavargás, délután mozi vagy süti, strand, buli, koncert) Elég színes egyéniségnek tartom magam, erre konkréten a hosszú kapcsolatból való kilépés után jöttem rá, hogy mennyi minden érdekel.

Sok pasinak tetszem, és sajnos mindegyik többet akar a barátságnál ezért nincsenek is fiúkkal köttetett barátságaim. Ugyanakkor kezeljen nőként, hogy én is férfiként kezelhessem őt. Talán le is írtam egy ideális kapcsolatot, ami nem is létezik :)

Már magamban keresem a hibát, hogy miért vagyok ilyen. Miért vagyok ilyen maximalista.

Van most egy fiú, akivel nagyon jól érzem magam és nagyon jó fej. Közös hobbik is vannak. Azonban külsőleg nem jön be, mert van rajta vagy 8-10 kiló felesleg, és nem épp rendezett, szép környezetben lakik. Nagyon talpraesett, vicces, igazalmas fickó. A lakhatási körülményei nem is érdekelnek annyira, ha legalább külsőleg bejönne.

Sosem találom meg az igazit?

Túl nagyon az elvárásaim?

Mások is vannak hasonlóképpen?



2014. júl. 31. 19:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
72%

Normális természetesen.


Csak ne felejtsd el az érzelmeidet is figyelembe venni :)

2014. júl. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
95%

Előző kapcsolatodban is voltak elvárásaid mégis megbukott.

Nem azt mondom csövessel kell összejönni, de azért a külső nem mindegy. Szülés után majd férjed is szedhet fel pár kilót ha te rajtad is marad felesleg?

2014. júl. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
97%
Elképzelhető, hogy találsz az elvárásaidnak megfelelő férfit. De az, hogy ő lesz-e az igazi, hogy boldog leszel-e vele, már más kérdés.
2014. júl. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%
Vedd rá, hogy eddzen veled, hogy fusson veled. Elég határozott nőnek tünsz nekem, ha el akarod érni a célodat, el is fogod érni. Ha tetszik az a fiú ne a külsejét nézd, hanem a belső értékeit. Schmuck Andor szerinted miért tetszik a modell alkatú barátnőjének? Valószínű, hogy ő is a belső értékeit keresi a pasiban( itt nem a pénztárcájára gondolok csak).
2014. júl. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Ezzel a jelenlegivel jól érzem magam, ha elmegyünk valahova, de ő többet akar. Mit mondjak, nekem is tetszik sok dologban. Sokat gondolok rá, várom hogy keressen és hogy csavarogjunk. De lehet hogy egy kapcsolat már nem működne vele. Volt egy ugyanilyen szituáció, azzal a fiúval megpróbáltam, de 1 hónap után megmondtam neki hogy nem működik és befejeztem vele.
2014. júl. 31. 20:08
 6/31 anonim ***** válasza:
77%

…gyerekkorunktól kezdve kialakul az a lelki diszpozíciónk, hogy újra s újra az „Igazi” keresésére induljunk, ahelyett, hogy létező kapcsolataink fenntartásába, megjavításába vagy élhetőbbé tételébe fektetnénk be energiáinkat, egyszerű tényként elfogadva, hogy tökéletes társ nem létezik.


215. oldal, Balázs Gábor: A poliamória ésszerűsége

Laczkó Sándor (szerk.): A szerelem

2014. júl. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
97%
Nem maximalista vagy, hanem szűklátókörű. Elhiteted magaddal, hogy hozzád ilyen vagy olyan "nem illik". Azt sem tudod valójában, hogy milyen illene, hiszen volt egy hosszan tartó kapcsolatod, ami elválással ért véget. Pedig még gyerekeitek sem lettek, tehát magadat sem ismered, hogy milyen anya lennél.Egy idegenről, aki gyereked apja lenne, előre hogyan tudod eldönteni, hogy milyen apa lenne ? Sok kőműves is a versenyszférában dolgozik, ráadásul vállalkozóként, azaz nem fizetést kap, hanem jövedelme van, ami sokkal felelősségteljesebb tevékenység, mint amikor valaki alkalmazott. Ugyanis saját magával szemben kell igényesnek lennie. Mintha lenéznéd a kétkezi, fizikai munkát végző kőművest, miért ? Lehet, hogy ő sokkal igényesebben dolgozik, mint egy alkalmazott. Lehet, hogy ő valóban szereti a munkáját, az alkalmazott meg legfeljebb a főnöke előtt teljesít, de nem szereti a munkáját. Nem maximalista vagy, hanem nem tudod az ebereket egységes egészként elfogadni, részeket keresel bennük, pedig ők többek, mint a részek összessége. Talán magaddal sem vagy igazán elégedett, mert ez derül ki a kérdésből, de továbbra sem arra törekszel, hogy harmóniában legyél magaddal.
2014. júl. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%
Mindenkinek vannak elvarasai, ez teljesen normális. De ha 8-10 kg zavar valakin, akkor nem szereted azt a férfit, így jobb is ha hagyod.
2014. júl. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
73%

8-10 kg felesleg számodra kizáró ok? Az még egyáltalán nem az elhízott kategória.

Komolyan, most azért mert a médiából az dől, hogy csak a külső számít azért eldobsz magadtól egy olyan embert akivel nagyon jól elvagy?

2014. júl. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
94%
a 7. válaszoló előtt le a kalappal, én se mondanám másképpen.
2014. júl. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!