Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Édesanyám reménytelenül...

Édesanyám reménytelenül szerelmes egy férfiba aki viszont csak barátságot érez iránta. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Anyukám, már lassan egy éve "fut" (csúnyán hangzik de ez tény) egy olyan férfi utána aki nem akar pár kapcsolatot vele. Nehéz időszakokon mentünk keresztül és mivel anyu egyedül maradt velem és az öcsémmel, egy barátja nagyon közel került hozzánk, segített a mindennapi gondokban (fűnyírás,barkácsmunka, fuvarozás) de nagyon elfajult a dolog. Már rengetegszer megbeszélték, a férfi is elmondta hogy ő a barátja, ha kell támogatja, segíti de ennél több sosem lesz és ha ezt nem tudja elfogadni akkor jobb ha megszakítanak minden kapcsolatot, erre anyukám azt mondta hogy ok csak ne hagyja el teljesen. De sajnos így is reménykedik és már lassan kezd teljesen megőrülni, az egész életünk a körül az ember körül forog, mikor jön, miért nem jön, miért nem hív, mit csinál stb. Én is nagyon szeretem őt mert tényleg apám helyet apám volt, mindig segít bármi bajom van mellettem van és az öcsémmel is rengeteget foglalkozik de anyu tényleg megőrült orvosról persze hallani sem akar, már szinte minden barátját, családját elvesztette, senki sem bírta elviselni ezt az abszurd és beteges helyzetet. Ez én életemet is megkeseríti, idén érettségiznék, de nagyon nehezen megy a tanulás mellettük.
2010. jan. 11. 17:49
 1/10 anonim válasza:
44%

Nekem ez a mottóm (Fiú/Lány)és busz után sose fuss jön másik!


Üdv:PUBY

2010. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószinü akkor fog anyukád érzése alábbhagyni, ha találkozik egy másik férfival, akivel kölcsönös lesz a szimpátia. Ebből a beteljesülhetetlen, lázas szerelemből semmilyen meggyőzéssel nem lehet kihozni. Csak saját magát lenne képes - ka akarná ebből kigyógyítani.
2010. jan. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként oltári nehéz kérdést tettél fel, mert anyukád szerelmi életébe tulképpen senkinek nics joga beleszólni. Mégis tenni kéne valamit, mert ez a helyzet se neki, se nektek nem jó!
2010. jan. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

Neki nyilvánvalóan egy erős érzelmi hiányállapota van, azért képtelen megbirkózni a helyzettel.

Lehet, furán hangzik, de neki komolyan megoldást jelenthetne, ha megtérne. Nemcsak ezt a problémát, de az egész életét segíthetne helyrehozni.

Te nem tudsz egy kicsit elvonulni, pl. könyvtárba vagy máshová tanulni? Ne vedd magadra ezt a problémát, neked a saját életeddel kell elsősorban törődni. Anyukád sem szeretné, ha miatta hátrányt szenvednél.

2010. jan. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nehéz a kérdés, nem is várom hogy ti oldjátok meg az életem csak reménykedem tudd valaki valami olyat mondani ami eddig nem jutott eszembe. Köszönöm az eddigi válaszokat, várom a további ötleteket.
2010. jan. 12. 16:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincs a családi-baráti körben egy megbízható ember, akinek a szavára odafigyel, akire hallgat anyukád? Vele kellene "szövetkezned", és megkérni, hogy segítsen visszabillenteni.
2010. jan. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az egyetlen ember akinek meghallja a szavát, az a férfi, mindenki mást elkergetett maga mellöl.
2010. jan. 12. 19:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor talán nem is baj, ha nem tartja fenn a kapcsolatot anyukáddal ez a barát, legalábbis egy időre megszakítja azt.

Mert különben sose lesz képes tisztán látni a helyzetet, azt, hogy bizony nincs viszonzás a férfi részéről.

2010. jan. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen ezt a szakitosdí már nekem is eszembe jutott, meg is próbáltuk de anyu majdnem öngyilkos lett és bár én mondtam hogy várjunk még hátha túlteszi magát, a pasi azt mondta hogy nem éri meg, anyu beteg és ezzel csak azt érjük el hogy engem és az öcsémet is kikészít, és ő nem vállalja a kockázatot hogy ennél is jobban sérüljünk. Tulajdonképen most már csak azért viseli el anyut mint "barát" hogy minket védjen.
2010. jan. 13. 16:07
 10/10 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz helyzet. Hiszen, ha ő nem akar, akkor erőszakkal elcipelni nem lehet orvoshoz (pszichiáterhez), pedig a leírásodból az derül ki, hogy erre volna égető szükség!

Tényleg rendes lehet a barát,szerencse, hogy ennyire tisztességes.

Szerintem így csakis a család segíthet nektek. Nincs helye sértődésnek, haragnak ilyen esetben -amikor terápia, orvosi kezelés kellene anyukádnak- ez értelmetlen dolog a részükről. Próbálj meg beszélni velük, fogjatok össze, többen nagyobb meggyőzőerővel és hatásosabban tudtok fellépni és kardoskodni amellett, hogy igenis menjen orvoshoz. Persze dolgozzatok előre, azaz keressetek egy valóban jó pszichiátert, nehogy emiatt hiúsuljon meg a dolog!

2010. jan. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!