Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti elköltöznétek? Már csak...

Ti elköltöznétek? Már csak egy évem van hátra az egyetemből, van megtakarított pénzem és az otthoni helyzetet már alig bírom elviselni.

Figyelt kérdés

Sajnos barátokhoz, rokonokhoz költözés kizárva. Anyám kikészít, már nem bírom tovább, egyszerűen összeszorul a gyomrom minden nap, amikor hazafelé tartok. Az egyetem mellett dolgozom, de ez nem lenne elég albérletre, meg az életre, tehát vagy hozzá kéne nyúlnom az évek alatt megtakarított pénzemhez, vagy egy évig diákhitelt kéne felvennem egy kisebb összeggel.

Ti mennétek? Vagy tűrjek még egy évet?

24/N



2014. aug. 4. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Én az egyetemi éveim egy részét kollégiumban töltöttem, mint sok ezer diáktársam. Olcsó és hatékony.
2014. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mivel készít ki?
2014. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a kollégium kizárva, mert oda csak vidékieket vesznek fel.
2014. aug. 4. 13:04
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell teljes lakást egyedül bérelni. Bérelj szobát másokkal, költséghatékonyabb.


Diákhitelt lakhatásra ne vegyél fel. A szabad felhasználású kamatja pillanatok alatt a "kis összeget" megpörgeti.


Ha nincs pénzed és a megtakarítást másra szánod, akkor vegyél egy mély levegőt és bírd ki ezt az évet. Csak akkor vágjál bele a külön költözésbe, ha azzal nem kergeted magad adósságba.

2014. aug. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is inkább összeszorított foggal, de kibírnám azt az egy évet azzal, hogy a lehető legtöbbet nem otthon tölteném az időt, hanem akár a tanulásra, államvizsgára stb. hivatkozva az egyetemen, könyvtárban, barátnőnél stb.


Tudom, hogy nem egyszerű, de ha egy mód van rá, akkor ne vegyél fel erre diákhitelt, könnyebb az életet a megtakarításoddal kezdeni, mint adóssággal (mert ki tudja, mi lesz a munkavállalás terén is...)


Ha tudod, hogy már csak pár hónapot kell kibírnod, akkor könnyebben fog menni, hidd el.

Legyél erős, utána könnyebb lesz, ha már nem kell a szüleiddel együtt élned (...és évek, vagy évtized múlva még az is lehet, hogy normalizálódik valamennyit a kapcsolatotok, ha távolabb éltek egymástól).


Minden jót és kitartást.

2014. aug. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

2. válaszolva

Kikészít, ezt úgy értsd, hogy semmi sem jó neki. Ha főzök, miért főzök, ordibál, hogy tönkreteszem (?!) az edényeit, itt jegyzem meg, hogy ő sose főz, inkább hideget eszik. Takarítás, miért akkor takarítok, ő nem tud pihenni (ez a nap bármely időszakában). A barátomat nem hozhatom fel, sőt senkit nem hívhatok meg, mert ez az ő lakása (ezt többször kijelentette).

2014. aug. 4. 13:19
 7/10 anonim válasza:
100%
Azért megpróbálhatod szerintem a kollégiumot, mert ugyan a vidékiek előnyben vannak, de attól még felvehetnek. Érdemes megpróbálni évkezdés után nem sokkal, mert akkor még megürülhet pár hely (néhányan rájönnek, hogy mégse pálya nekik a kolis lét, vagy változik az élethelyzetük, stb.)
2014. aug. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A mi egyetemünkön úgy működik, hogy 2. félévtől már főként tanulmányi eredmény alapján vesznek fel a kollégiumba - bár azt nem tudom, hogy a városban lakók ellen van-e megkötés.


Szabad megkérdeznem, mennyit keresel? Illetve, hogy melyik városról van szó?


Budapesten, ha albérletbe betársulsz, sokkal olcsóbb, mint egy külön lakás. Lakótársként (mikor egyedül vagy a szobában) már 30-40 körül lehet szobát találni, ha pedig szobatárs vagy akkor akár 20 körül is. Az, plusz a rezsi valahanyad része (ügyelj, hogy NE távhő legyen, SEMMIKÉPP) + bérlet + kaja... hát... húzós. :/


Tanulmányi ösztöndíjat nem kapsz az egyetemen?

2014. aug. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Igen, igen, igen!!! És azonnal! És amint elköltöztél, azonnal szakíts meg anyáddal minden kapcsolatot, és azonnal keres meg egy jó pszichiátert, támaszul.


Anyád az a fajta ember, aki nem tűri, hogy jobb lehess nála, és nem fogja hagyni, hogy befejezd az egyemetmet és sikeresebb legyél, mint ő. Mindent meg fog tenni azért, hogy elbukj. Ne tűrj, mert annak nagy ára lesz. Higgy nekem, én már megjártam ezt a poklot, és nagyon-nagyon nehéz volt támasz nélkül megcsinálni, folytonos gyűlölködés, agresszió mellett, holott nagyon okos és erős ember vagyok.


Nyúlj csak hozzá a pénzedhez. Ha egyetem mellett keresel, akkor ez a pénz nem fog látványosan csökkenni. De hogy te tönkremégy a maradék egy év alatt, ha nem költözöl el, az biztos. És ez hosszútávú tönkremenetel, az a legrosszabb benne.


Apád hol van? Ha él, tőle is kérhetnél segítséget.

2014. aug. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A félretett pénzed most tud akkor jól jönni :)Szerintem diákhitel is jobb opció, mint az, hogy rámenjen a testi-lelki egészséged. Nem mellesleg lehet, hogy a kapcsolatotoknak is jót tesz hosszútávon egy kis távolság.
2014. aug. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!