Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sos. Sürgős! Mit csináljak...

Sos. Sürgős! Mit csináljak ebben a helyzetben? Hogy egyezhetnék meg a testvéremmel? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
5éve amikor én 14 voltam örököltünk a bátyámmal egy házat(2/3 és 1/3-ad arányban) ami a szüleinké volt.én akkor még tanultam,nem is kaptam annyi árvaságit,hogy ki tudjam fizetni belőle,még arra is kevés lett volna,hogy részletben fizessem ki,ezért most ráterhelték a házra majdnem 500 ezer ft..én azóta már gyesen vagyok a gyermekemmel,elköltöztem az ország másik felébe,ő lakik a családjával a házunkba.eddig a bátyám azt mondta meg akarja venni tőlem a házat,de idő közben csinált magának ilyen olyan hiteleket amik összesen 3 millió ft és így nem tudja megvenni tőlem.(most 100%-ig az enyém ő pedig a haszon élvező,ezért lett így,hogy a tartozását rá ne terheljék a házra)a ház kb 5-6 milliót ér,én szeretném eladni,így a vételárból kifizethetném ami rajta van,vehetnék valami olcsóbb lakást vhol és ő is talán tudna kezdeni vele vmit.én mivel nem élek már ott,szeretném megkapni a részem,mvel ő nem tudja megvenni tőlem így eladnám,de ő nem hajlandó bele egyezni.azt mondta nem fog beengedni a házba senkit,nem adja el.de így meg elöbb-utobb elárverezik a házat,mert én sajnos nem tudom kifizetni amit ráterheltek,a részletek majdnem havi 20ezerft lennének; és akkor semmi sem marad meg belőle.hogyan vehetném rá,hogy adjuk el?nekünk a gyermekemmel van hol éljünk,de ha elveszitjük a házat,akkor a bátyáméknak semmi sem lesz.ha eladnánk akkor legalább kapna pár milliót és így vmit tudna kezdeni ő is.mit kezdjek most????tudna valaki tanácsot adni?esetleg ki tudnám kerülni tesomat?haő nem megy bele tényleg nem tudom eladni?bocsi,hogy ilyen hosszu lett,köszi hogy elolvastátok.
2010. jan. 12. 14:03
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
ja,és a 2/3volt akkor az enyém
2010. jan. 12. 14:06
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem pontosan a helyzetet.

Ha most az ingatlan 100%-a a tiéd, akkor teljesen mindegy, hogy régebben mennyi rész volt a tiéd. Ez a lakás a tiéd, ő pedig haszonélvező. Ezért nem rakhatod ki onnan őt. És eladni is csak a beleegyezésével (vagy a halála esetén). De őt nem illeti meg pénz, hiszen nem az övé az ingatlan.

2010. jan. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Abból,amit leírtál tényleg úgy van,ahogy az első hozzászóló írta.Te vagy a tulaj,ő a haszonélvező vagyis meg van kötve a kezed.A másik,amit nem értek.Ha a ház mondjuk 6 milliót ér és tegyük fel,te fele-fele arányban osztozol az öcséddel,ha eladjátok (nem vagy köteles,de mondjuk,hogy jó indulatú akarsz lenni).Neki akkor 3 millió jut,de pont ennyi az adósága is.Vagyis nem marad semmije.Ha pedig elárverezik a házat,akkor sem marad semmije.Vagyis neki nem érdeke eladni,hacsak nem akar neked jót tenni.
2010. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

azért lényeg,hogy mennyi volt akkor az enyém és mennyi az övé,mert ha el is engedné adni,akkor ő elkérné az 1/3ad részét,mert amikor én átvettem tőle(jelképes 1ft-ért),akkor az csak azért volt,hogy a tartozása miatt el ne vegyék a házat,mert neki majd mindenképpen kell.nem kitenni akarom onnan,csak megkapni azt ami az enyém,nekem a ház nem kell,éljen benne boldogan,vegye meg ha annyira kell neki,de mivel azt amit ráterheltek nem tudom még részletekben sem kifizetni ezért elöbb-utobb ugyis elárverezik ha nem adjuk el!

attol még,hogy a családommal van hol éljünk és ez biztos,attol még az a pénz mégiscsak jol jönne.

kikerülni őt meg azért szeretném,mert ő nem fog belemenni abba,hogy eladjam a házat!

2010. jan. 12. 14:19
 5/24 A kérdező kommentje:
ő a 3 millióját részletben fizeti,vonják a fizujából.nem hinném,hogy bárki elvenné tőle,így tudna venni belőle magának valami kis házat vhol.sajnos pont ettöl féltem/félek,hogy teljesen meg van kötve a kezem.ő sosem akarna nekem jó,ahol tud/tudott mindig keresztbe tett nekem :(((
2010. jan. 12. 14:22
 6/24 anonim ***** válasza:

Sajnálom.Talán egy ügyvéd tud ajánlani neked valamilyen kiskaput.Így laikusként nem látok ilyet.

Emellett,ha sikerül is eladni,a bátyádnak sem lesz könnyű.Neked van hol laknod,neki pedig 1,5-2 millióból kell megoldani a tetőt a feje fölé.Lehet,hogy valahol falun kap valamit,de ahol én lakom,ott kb. egy garázsra futná ennyiből.Sajnálom azért őt is.

2010. jan. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Lehet félre érthető voltam,semmi bajom a faluval!Csak az árakról beszéltem,nem ház vagy lakásminőségről!
2010. jan. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Eygrészt jelképes összegért nem lehet megvenni a ház ráesö részét, illetve akkor is illetéket kellene fizetni az eladónak (a bátyádnak) a tényleges érték után, függetlenül attól, hogy te kifizetted-e a részt.

Viszont ha a ház a te tulajdonod, akkor ha eladnátok, neki nem jár semmi, hacsak te jószántadból nem adsz neki valamit, de ez teljesen önkéntes. Ha ö a haszonélvezö, akkor eladni csak vagy az ö beleegyezésével lehet, illetve úgy, hogy a vevö továbbra is biztositja a haszonélvezetet (amit nem hiszem, hogy bárki is vállana).

Te nem tehetsz semmit, hagyd, hogy árverezzék el a házat és akkor nincs vele semmi bajod. Az, hogy a bátyád hova megy, vagy mi lesz vele, az az ö gondja, ha nem megy bele az eladásban, akkor ö a hibás.

2010. jan. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudod meggyőzni sehogy sem, mert 1-2 millióból nem tudna lakást venni és úgy van vele, hogy addig, amíg el nem árverezik is lakik valahol. Ha a lakhatása máshogy meg lenne oldva, biztos, hogy kiköltözne a házból. Kérdezz meg egy ügyvédet, de szerintem nem tudod eladni a beleegyezése nélkül. Ha meg a bátyát olyan buta, hogy nem látja be, hogy ő azért valamennyi pénzt ebből kapna, az átverezéssel meg semmit, akkor rá kell hagynod. Tanul majd a hibájából és máskor nem vesz fel felelőtlenül hiteleket. Mást nem tudsz tenni. Sajnos vannak ilyen emberek.
2010. jan. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"Ha meg a bátyát olyan buta, hogy nem látja be, hogy ő azért valamennyi pénzt ebből kapna"

Csak akkor kap,ha a kérdező vagyis a tulajdonos megadja neki az 1/3 részt,amit nem kötelessége,mivel egy az egyben az övé a ház.De nincs kisegítve azzal az 1-2 millióval,úgyhogy addig jó neki,míg van tető a feje fölött.

2010. jan. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!