Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kellene tartanom a...

Miért kellene tartanom a kapcsolatot a testvéremmel?

Figyelt kérdés

A nővérem a szüleimmel lakik,én nem. Nagyjából 4 hónappal ezelőtt,mikor semmi támogatásom nem volt,akkor este a hideg esőben,magas lázzal magamra hagyott a városban.Utána 2 hónap múlva is ordibált velem,és még neki állt feljebb. De nem ez a lényeg.

Iszik,szórakozik,ami nekem nem tetszik.Én nem iszok alkoholt. Anyám is néha,talán minden este fogyaszt bort elmondása alapján.Anyám szerint nekem nem kellene EMIATT nem találkoznom vele...de hát ez csak az egyik ok....


MIért kellene olyan emberrel tartanom a kapcsolatot, aki rendszeresen iszik? Nekem nem fér össze az értékrendemmel....

Ugyan miért? Ha másban se számíthatok rá,akkor minek tartsam vele a kapcsolatot?Annyiszor hazudott,és sokszor hagyott magamra...és anyám lassan már értékes tulajdonság szintjére emeli,hogy a nővérem iszik meg társaságba jár,ahol ki tudja miket csinál.......


2011. febr. 24. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem teljesen rendben van, ha nem tartod vele ezek után a kapcsolatot. Csak azért mert a testvéred, és akkor mi van? Gondolom nem te könyörögtél a szüleidnek testvérért. Én sem tartom az enyémmel a kapcsolatot, ő hív néha, de én nem szoktam őt, ha nem hívna, nem is beszélnénk többet soha. Pedig mi nem is voltunk rosszban. Egyszerűen minek? Hadd válogassam mér meg én magam, kiket akarok az életemben látni, és ne ilyen rám erőltetett kapcsolatok alapján...
2011. febr. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
HA nem érzed a hiányát és tényleg így bánt veled, akkor teljesen megértem. viszont az első válaszadótól kérdeznék, ha lehet. Miért nem tartod a kapcsolatot a testvéreddel, ha ahogy mondod, ti nem is voltatok rosszban?
2011. febr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Különösebb oka nincs, egyszerűen nem vagyok rá kíváncsi. Szüleimmel dettó, velük se voltam rosszban, de mióta nem velük élek, ők sem érdekelnek. Mondjuk hogy annyi az oka, hogy az hogy család, nekem nem jelent túl sok mindent. (Szóval bevallom, talán nem én vagyok a legjobb tanácsadó ilyen helyzetekben. De amúgy anyám bátyja sem tartja a kapcsolatot az ő anyjukkal, pont ezért, mert nagyanyám is ilyen alkoholista...)
2011. febr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem társaságba járni és alkoholt inni nem jelent züllöttséget. Attól hogy te másképp szórakozol, még nem ítélhetsz el másokat. Ha részegen jár haza és minden pénzét piára költi, akkor megértem.. ha függ az alkoholtól, és tönkreteszi vele a saját és a családja életét, akkor megértem.. de így csak mondva csinált indok.

Azért elítélheted, ha hazudik, átvág, nem számíthatsz rá a bajban. Senki nem kötelez rá, hogy tartsátok a kapcsolatot..

Aki viszont úgy van vele, hogy csak egyszerűen nincs kedve a családjával foglalkozni - miközben semmi oka nincs rá - azt sajnálom. Ha az ember nem tud azokhoz kötődni, akikkel felnőtt, akkor nem tudom, kihez fog valamikor is..

2011. febr. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kell. A "vér kötelez" az egyik legnagyobb baromság a világon. Tudod! Az ember a barátait megválogathatja, a rokonságát nem...
2011. febr. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kell, de te úgy érzed, hogy valahol akarod mégis és ezzel nincs semmi gond.

Ha nem akarod, ne tartsd a kapcsolatot, ha ez lelkileg nembánt téged. Ha pedig mégsem olyan könnyű ezt tenned, akkor fogadd el, hgy ilyen, időnként beszélj vele, ha csak telcsin is, és kész. Lelkileg nyugodt vagy, (mert azért csak úgy egy testvéri kapcsolatot nem mondjátok, hogy könnyű azt mondani, hogy tovább nincs), de mégsem rajta agyalsz, aggódsz. Próbáld magaddal megbeszélni ezt valahogy.

Én tesómmal nagyon gatyán vagyok, azt hittem ilyen csak másoknál történnek meg, és itt van ni. De hátha változik a helyzet nem zárkózok el.

2011. febr. 25. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!