Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miert akarja mindenki, hogy...

Miert akarja mindenki, hogy levegye a gyurut? Tenyleg jobb lesz neki attol?

Figyelt kérdés

Tesomat oktoberbe jegyezte el a.... nem tudom ilyenkor, hogy szokas mondani, ezert en ugy irom, hogy a volt baratja.

De a fiu februarban meghalt. Noverem szornyu allapotban volt hetekig, egyszer meg ongyilkossagot is megkiserelt. Azota mondhatni egy kicsit jobban van, de koran sem olyan, mint volt. Nem is tudom, hogy valaha ujra onmaga lesz e.:(

De a kerdesem nem is errol szol, hanam inkabb arrol, hogy a csalad folyton mondogatja, hogy nem kellene hordanija az elgyezzesi gyurut...mert, hat mar nem menyasszony. O mindig sir amikor ezt felhozzak, de mostanaban szinte naponta elmondjak neki, hogy az lenne az elso lepes a boldogsaga fele, ha nem hordana.

Mit gondoltok errol? Tenyleg jo, hogy folyton ezzel piszkaljak? Miert nem gyaszolhat ugy, ahogy akar?


2014. aug. 6. 17:48
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Igen, a gyász feldolgozásának egyik lépése, hogy leveszi a gyűrűt és elengedi. De ezt a döntést csak ő hozhatja meg, ő dönti el mikor teszi meg. Egyáltalán nem jó, hogy a családja ezzel piszkálja.


Ha a tesód járna pszichológushoz, az talán valamivel megkönnyítené a dolgát. De talán jár is, ha öngyilkos akart lenni.


A családnak támogatni kellene őt, és nem hátráltatni azzal, hogy piszkálják.

2014. aug. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem helyes, ha piszkálják. Egy ilyen tragédiát nagyon nehéz feldolgozni. Hagyni kell neki időt és a gyűrű nyilván nem csak a tragédiára emlékezteti őt, hanem a szép emlékeket is felhozza.
2014. aug. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Én biztos nem piszkálnám ilyesmivel. Én életem végéig hordanám a jegygyűrűt, még akkor is ha közben már máshoz mentem férjhez. Vagy legalábbis csak akkor tenném le, ha már úgy érezném, hogy nem jelent már semmit a gyűrű.

Szerintem mindenki úgy gyászol ahogy akar.

2014. aug. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pszichiaterhez jar, de onnan szedte a gyogyszert es azt szedte be. Osszesen 100 szemet, de szerencsere hamar eszre vettuk es szinte azonnal kimostak a gyomrat.

Azota nem surun ment.

2014. aug. 6. 17:56
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, de bunkó emberek vannak, komolyan így beszólnak neki, hogy nem kellene már a gyűrűt hordani, MERT NEM MENYASSZONY???!! Talán fáj nekik, hogy ő továbbra is a kedvese menyasszonyának érzi magát? Senkinek semmi köze hozzá, ha ő úgy gondolja, akkor majd leveszi, de ha sose teszi meg, az ő dolga! Ezt csak ő tudja feldolgozni, és bunkó beszólások nem könnyítenek rajta.
2014. aug. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a gyerekemet vesztettem el. És tudod, hogy mi nehezítette meg a halálának a feldolgozását?

A sok "jószándékú, segítő" barát és rokon vigaszai, meg tanácsai.


Akik állandóan vigasztalni próbáltak, hogy ne sírj, ne szomorkodj, próbálj meg túllépni, ne járj ki ilyen sűrűn a temetőbe, stb.


Tudomásul kell venni, hogy nem lehet, és nem is kell vigasztalni mindenkit!


Ha hordani akarja a gyűrűt, akkor hordja! Szíve joga!


Ti csak legyetek CSENDBEN mellette, hogy ne legyen öngyilkos. Egy ölelés elég. Nem kell állandóan beszélni!

2014. aug. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó ég, szegény... Hogyan halt meg a barátja? Egyébként szerintem rohadt nagy bunkóság mondogatni... Februárban hunyt el, augusztusban mpersze, hogy nem egy életvidám ember... végtére is a szerelmét vesztette el, nem is értem, hogy várhatják el, hogy már kezdje el újraépíteni a boldogságát... Érdekes. A gyász mindenkire máshogy hat...
2014. aug. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zsutyi válasza:
36%

Én 4éve vesztettem el a volt barátomat,bár mi akkor már fél éve nem voltunk együtt,de onnantól,hogy megtudtam,hogy beteg minden nap minden lépéséről.Nekem úgy 1 év kellett,hogy elengedjem!Egész addig abban hittem,hogy csak hosszabb időre külföldre utazott,de volt hogy azt hallottam,mintha az autójával megáll előttünk,becsukja a kocsi ajtót,mint annó!!Senkinek nem kívánom!!!

Tesód meg majd akkor veszi le a gyűrűt,amikor kész elengedni a férfit,akihez hozzá akart menni,s ezt másoknak is fel kellene fognia!!!

2014. aug. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!