Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha biztosan tudod, hogy egy...

Ha biztosan tudod, hogy egy közeli jó ismerősödet megcsalja a párja, elmondanád, vagy jobb nem beleavatkozni?

Figyelt kérdés
Bizonyíték nincs, viszont annál több tanú. Gyakorlatilag szinte mindenki tudja már csak az érintett nem. Mindenki alatt a kollégákat értem. Te mit tennél?
2014. aug. 6. 19:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki a maga dolgával foglalkozzon. Itt sok esetben nem a megcsaltat sajnálják igazán, hanem a másiknak akarnak botrányt, sőt van aki irigyli is. Ha a dolog nyilvánvalónak tűnik is valamiért a párja nem akarja észrevenni, vagy így jó neki. Tudok olyan családot ahol nem működik a sex, és a férj annak örül ha talál kapcsolatot az asszony.Nem bánja, így jó neki. Mindamellett az szóljon az érintettnek aki majd tartja a gyertyát. Rólam is sokan állítottak már fűt-fát (viselkedés) anélkül, hogy csaltam volna valakit.
2014. aug. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

A józan eszem ma is azt diktálná, amit annak idején nem egyszer tettem: elmondani, hátha segítek ezzel neki.


A tapasztalatom azonban ma már óvatosságra int: mivel igen csúnyán megégettem magam (mindkét veszekedő fél számára én lettem a közös bűnbak), ma már nem biztos, hogy szólnék. Intézzék el egymás között - az ő életük.

2014. aug. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Sokan azt hiszik, ha nem tesznek semmit, avval nem véthetnek. Pedig mulasztással és gondolattal is lehet vétkezni, és van is rá kifejezés: mossa kezeit.

Sőt úgy is értelmezhetjük, hogy cselekedet a titkolózás, bűn elhallgatása: cinkosság.

Én nem tudnék senki cinkosa lenni.

2014. aug. 6. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok,de mivel mind a kettőjükkel jóban vagyok és kedvelem őket,nem tudom mi lenne jó.Egy az nincs hozzá közöm,kettő nem tudom bizonyítani,amit nem lehet bizonyítani,egyszerűbb ráfogni hogy kitalált történrz,onnantól kezdve pedig tedd össze a képet hogy ki lesz a hibás.Persze hogy én.A végén azt mondanák hogy csak kavarok,szóval nem köszönöm nem kérek belőlle.Szívem szerint elmondanám.
2014. aug. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nem, mert semmi közöm a magánéletükhöz. Mi jogon szólok bele?


Ha nem veszi észre, hogy csalják, akkor buta, vagy nem akarja tudni.

2014. aug. 7. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Tudok ilyen esetrôl, és nem, nem mondom el. Egyrészt, mert már vége van, másrészt pedig azért, mert ez az ô életük, és tudom, hogy a megcsalt fél úgysem hagyná el a párját ezért. Feleslegesen pedig minek okozzak fájdalmat neki...?

Már történt ilyen a házasságukban máskor is. Akkor túljutottak rajta. A gyerekeik miatt minden áron összetartják a házasságukat, pedig nem túl boldogok. De ôk így döntöttek... Ha jártatnám a számat, akkor a baráti kör is szétrobbanna. Senkinek sem lenne jó.


Az, hogy mi a véleményem a dologról, az megint más téma. Talán pont emiatt a dolog miatt is távolodtam el a társaságtól. Mert csalódtam... mert egymás szemébe hazudoznak. De beleszólni....? Talán nem is hinne nekem senki. Így inkább hallgatok.

2014. aug. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Igazából már tegnap este eldöntöttem, hogy nem avatkozok én ebbe bele. Csak az érintetteket sajnálom nagyon. Én személy szerint utálnám, ha mindenki a hátam mögött susmorogna arról, hogy csal a férjem és megalázónak érezném, ha csak én nem tudnék róla.


Mindkettőjüket ismerem. A pasi, aki félrelép az üzletvezető, ahol dolgozom, dolgoztam... most készülök váltani. Mindegy. A feleségével dolgoztam együtt, de ő nem azon a helyen dolgozik, ahol mi, csak beugrósként besegít (vendéglátás). A harmadik fél egy új lány, akit felvettek a céghez. Tehát feleség még nem is találkozott vele, mert hébe-hóba jár be ide ahol a férje üzletvezető. Talán ezért nem szúrt neki szemet eddig. Vidéki rendezvényekre járunk, ahol a felszolgálók más szállást kapnak, mint a főnökök, kivéve az új lányt, aki a vip részlegen tartózkodik... "remélem xy-nal alszom egy szobában majd" mondja ő. Üzletvezető (férj) csak azért leutazik 250 km-ert a családjától, hogy ezzel a lánnyal legyen, különben épp semmi dolga nem lenne a rendezvényen. Így ebből megint nem lát semmit a feleség.

A helyen ahol dolgozunk forr a levegő, ezek ketten majdnem kézenfogva sétálnak, becézgetik egymást.... nem is tudom mi lenne, ha feleség megjelenne.


Üzletvezetővel jóban voltam, egyre ritkábban dolgozom náluk, keveset látok az egészből, hallottam feleségtől, hogy a szex fontos neki... de hogy ne tudjon féket tenni a farkára... egy 5 éves kisfiút nevelnek együtt.


No mindegy. nem szólok egy szót sem. nem akarok én lenni a sz..r kavaró. Csak sajnálom a feleséget, nem ezt érdemli.

2014. aug. 7. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!