Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolatban gond, ha a nő...

Párkapcsolatban gond, ha a nő az idősebb és tanultabb?

Figyelt kérdés

A lány: 24 éves, idén diplomázik, van egy elképzelt életképe a jövőről, tervei vannak.

A fiú: 20 éves, 8 általánosa van egyenlőre, nem a legelszántabb, könnyen feladja.


Ezen kívül minden oké, tudnak komolyabb dolgokról is beszélgetni, megértik, szeretik egymás.


Szerintetek?


2010. jan. 12. 18:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonló a helyzet, csak a párom(férfi) idősebb. Igazából nem okoz gondot, csak annyiban, hogy a páromnak sokszor frusztrációja van emiatt, amit gyakran kivetít rám. Próbálok felülemelkedni a korlátaimon, de sokszor azért megdöbbenek, hogy mi mindent nem tud. Persze ez is relatív.. csak az a baj, hogy nincs olyan számomra fontos terület, amiben "erősebb" lenne... attól, hogy mondjuk tud dekázni, még nem tudok felnézni rá..
2010. jan. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lesznek még ebből problémáitok,nem is kicsik.Nem azért,mert annyi iskolája van,amennyi,mert attól még lehet értelmes,szorgalmas ember valaki,hanem azért,mert a leírtak alapján különböző jelleműek vagytok.Te törekvő,intelligens,határozott,tudatos,ő lusta,hanyag.Ez így semmiképpen nem jó,legalábbis szerintem.Ezt most azért írtam,mert nem írtad meg,hogy muszáj lett volna félbehagynia a tanulmányait,tehát nem anyagi okok késztették rá.S aki ilyen téren lusta,az más téren is lusta,mint már egy hasonló kérdés kapcsán elmondtam párszor.
2010. jan. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Írom a külön véleményem, de előtte egy statisztikailag bizonyított (sajnos, elkeserítő tényt) kell ismertetnem:

Az ember fia/lánya igyekszik nagyjából olyan iskolázottságú partnert választani, amilyen ő maga is. Tehát a diplomás várhatóan egy minimum érettségizett partnert fog választani, a statisztika szerint.


Szerintem azonban, ha a fiú éretten tud gondolkodni, viselkedni, képzi magát (olvas, rejtvényt fejt, figyel a napi hírekre, ismeretterjesztő műsorokat néz, hallgat) akkor nem jelenthet gondot a képzettségbeli különbség, mert a fiú műveltsége nő, mindig lesznek újabb és újabb közös témák, illetve nyilvánvalóan a fiúnak is nő majd az önbecsülése, önértékelése, hogy mi mindent tud és esetleg tovább is szeretne majd tanulni. Márpedig egy párkapcsolatban számít, hogy mindig legyen közös téma, a lány fel tudjon nézni a partnerére. Azonban ha önképzésében, önművelésében is hamar feladja a fiú, akkor a kapcsolat nagyon könnyen zátonyra futhat.

A korkülönbség lehet hátrány, de mivel nem ismerem a párt, nem tudom megítélni, hogy milyen érettek.

2010. jan. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Igen, jól látod, nem anyagi okok miatt nem fejezte be az iskolát, csupán fiatal volt és "elszórakozta". A szülei nem álltak mellette, hogy igenis járj be, hanem hagyták a saját hülyeségit elkövesse 14-17 évesen. Próbál nekem bizonyítani, illetve ígérgeti, hogy munkát keres, hogy leteszi az érettségit stb., az egyetlen baj, hogy nem látom rajta, hogy igazán tenne is valamit a céljai elérése mellett. Én pedig nem ilyen vagyok, minden célomat sikerült eddig elérnem, mert nagyon akartam és kűzdöttem érte. Nemtudom, hogy ez hosszú távon működni fog-e.....
2010. jan. 12. 18:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kapcsolat nevezzem úgy semmirevaló!!!!!Én három évvel vagyok idősebb a páromnál, nekem főiskolám van, neki érettségije. Teljesen különböző szakmában dolgozunk, de én például nem tudok 3 nyelven mint ő, ő meg nem tud újságot írni. Viszont már nem 20 évesek vagyunk. Gondold meg nagyon meddig folytatod, de én lépnék méghozzá előre, nem visszafelé.
2010. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezek alapján,amit leírtál,tényleg sokat fogtok szenvedni,ha együtt maradtok.Ha nem is látod rajta az akarat szikráját sem,akkor nem biztos,hogy egymáshoz illetek.Dönts okosan.Második válaszoló voltam.
2010. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elmesélek egy történetet. 18 éves vagyok, idén érettségizem. Majdnem 3 éve megismerkedtem egy sráccal, ő akkor volt 22. Szerelmes voltam belé. Persze a srácnak csak általános iskolai végzettsége volt, alkalmi munkákból élt.

Engem zavart, hisz okos,ügyes (anyagi okok miatt nem tudta a középiskolát befejezni). Talált munkát, úgy volt hogy levelezőn leteszi az érettségit (segítettem volna neki) utána a jogsit, és midnen jó lesz. Ígérgetett 2 éven át. Meguntam, elhagytam. Azóta van egy új kapcsolatom.

Neki is volt, de a lány elhagyta, mert a srácnak (idén lesz 25 éves) semmi célja nem volt. Kényelmes neki az az élet, hogy havi 90E-t keres, a szüleivel él, és a fizuja 15-20 %-át elszórja. Boldogtalan, munkanélküli (dec óta), magányos (az összes barátját kihasználta).


Remélem, nálatok jobban alakulnak a dolgok. :)

2010. jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Eddig még egyetlen olyan kapcsolatról sem tudok, ami hosszútávon is működött volna ilyen feltételek mellett.
2010. jan. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

esélytelen.

ilyen hendikeppel meg pláne.

nem szólhatok bele az életedbe, de sztem idővel magadtól is rájössz, hogy ennek semmi értelme.


millióból egy, akiknek sikerül így is boldognak és elégedettnek lenni...

2010. jan. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tegnap 18:23-as vagyok!


Szerintem, próbáld meg motiválni, mert ez a felállás könnyen lehet a kapcsolatotok buktatója. Ahhoz, hogy leérettségizzen, vagy legalább elkezdjen egy középfokú iskolát, nem kell feladnia a munkáját. Ma már számos gimnázium felkínálja a lehetőséget, hogy esti oktatás keretében segít felkészülni az érettségizni vágyóknak. Úgy tudom, hogy ez térítésmentes, csak időt kell rá áldozni, hogy hetente egy-két alkalommal elmegy a suliba, majd hazajön és tanul. Érdemes lenne ösztönözni, hogy mielőbb leérettségizzen, majd valamilyen szakmát nyomni a kezébe... nem feltétlenül diplomásról beszélek, mert ahhoz nem biztos, hogy lenne kitartása. Természetesen, nem azt tanácsolom, hogy fizesd a tanulmányait, hanem csak egyszerűen ösztönözd. Két, ennyire eltérő hozzáállású embernél komoly buktatót jelenthet már a tanuláshoz, fejlődéshez való hozzáállás is. Hiszen ha csak arra következtetünk, hogy erre nincs igénye, akkor hogyan lesz majd igénye a kapcsolatotokat "fejleszteni" vagy az életben bármi másban élőre haladni?

2010. jan. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!