Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok milyenek a veszekedések?

Nálatok milyenek a veszekedések?

Figyelt kérdés
Engem nagyon idegesít amikor veszekszünk a párommal mert állandóan a vádaskodás megy. Én meg unom hogy mindig megadom magam és azt mondom jól van neked van igazad és a nyakamba varr minden apró kis hülyeséget. Amikor meg megpróbálom védeni magam hogy az azért mégse úgy van ahogy gondolja még ő mártírkodik, hogy persze minden az ő hibája. Mániája hogy valakinek hibásnak kell lennie. Ti hogy szoktátok lezárni a konfliktust?
2014. aug. 10. 00:40
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Igazából nem értem, hogy felnőtt emberek akik elvileg szerelmesek és több évig kapcsolatban voltak, hogy tudnak házasság alatt folyton veszekedni.
2014. aug. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Bármilyen nézeteltérésről legyen szó, a legajánlatosabb azt úgy tisztázni, ha megpróbálom a másikat megérteni. Ez leginkább úgy lehetséges, ha igyekszem feladni a magam nézőpontját és kísérletet teszek a másik nézőpontjának felvételére, azaz az ő helyzetébe képzelem magam bele, az ő szemével próbálom meg látni a dolgokat. Mindeközben meghallgatom az ő álláspontját, megszakítás nélkül hagyom, hogy elmondja gondolatait. Itt fontos, hogy próbáljak meg arra figyelni, AMIT mond és ne arra, ahogy mondja!
2014. aug. 10. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem szoktunk veszekedni, kulturáltan tisztázzuk a vitákat.
2014. aug. 10. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Se nem veszekszünk szinte soha. Ha mégis, az se ilyen ordibálós, vádaskodós veszekedés, hanem elmondjuk mindketten a véleményünket ls kész, de nagyon ritka a konfliktus köztünk.
2014. aug. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát nálunk hangosabbak szoktak lenni, én elég temperamentumos vagyok, ami a szívemen az a számon. Elég rossz természetem van sajnos, próbálok higgadtabb lenni, de néha egyszerűen nem megy és robbanok.

Én általában azon kapom fel a vizet, hogy amikor vita van, és felhozok valamit, akkor visszatámadok, és most nem róla van szó. De ha ő csinálja ugyanezt és én mondom neki, amit ő nekem, akkor az teljesen más. Akkor engem így már általában nem is érdekel, hogy mit mondd, akkor azért vitázunk, hogy hagyja abba :D

Általában másnapra csillapodnak a kedélyek :D

7 éve vagyunk együtt. Nem jó ez így, de amikor nincs vita, akkor meg mindennél jobban szeretjük egymást :)

2014. aug. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én már tegnap óta sajnos senkivel sem vitázok többé.Nálunk nagyon csúnya összeveszések voltak,ajtócsapkodástól kezdve a másik otthagyásáig.Nem vagyok rá büszke,és jobb is,hogy ez mostantól kimarad az életemből.
2014. aug. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk veszekedés évente kb. egyszer van, az is max 10 perc, aztán - pont azért mert ritka - mindketten borzasztóan érezzük magunkat, úgy éljük meg, hogy most összedőlt a világ, és ezerrel engeszteljük egymást :D


Egyébként mi is inkább a megbeszélés hívei vagyunk, persze ehhez kell, hogy jól működjön a kommunikáció a két fél között. Nálunk működik, ha valakinek valami baja van, odamegy a másikhoz, és teljesen normális hangnemben elmondja neki. Ha igaza van a férjemnek, beismerem, és bocsánatot kérek tőle, ha nekem van igazam, ő is ugyanígy tesz. Szerintem ez sokkal célravezetőbb, mint az eszetlen ordítozás, meg mocskolódás, de persze van, aki alkalmatlan erre, az exem is az volt.

2014. aug. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Eleg gyerekes. Lehet ezt latta otthon. Kossetek kompromisszumot nyugalmi allapotban arrol, hogyx hogy viselkedjen ha rajon az ot perc. Mi megbeszelni szoktuk a dolgokat, nem veszekszunk. Ha valmelyikunk megis felkapja a vizet megoleli a masik, hogy megnyugodjon es utana beszeljuk meg.
2014. aug. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!