Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok szoktak veszekedések...

Nálatok szoktak veszekedések lenni karácsonykor?

Figyelt kérdés
Mi volt eddig a legnagyobb balhé? Nálunk nincs minden évben, de néha megesik. Egyszer régen a nagymamám és a szüleim vesztek össze apám testvére és a pénz miatt és nagyon nagy ordibálás volt. Mentem is el otthonról inkább a barátaimhoz. Tavaly előtt is volt balhé, de akkor velem veszekedtek. Még karácsony estéjén is ordibáltak velem. Nálatok mi volt?

2013. nov. 11. 13:07
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ja azt kifelejtettem, hogy karácsony napján, délelőtt, amikor az egész család készül, mindenki ideges és türelmetlen és még nem volt olyan év, hogy ne vesztette volna el a fejét valaki, de az nem volt olyan vészes. Én a nagy balhékra gondolok, amikor vérre menő küzdelmek vannak a karácsonyfa mellett.
2013. nov. 11. 13:09
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk gyerekkoromban mindig veszekedés volt Karácsonykor. Máskor is, miért lett volna ez a nap kivétel? Anyám, nevelőapám és nagyanyám mindig összemarakodtak:( Napközben inkább, a készülődés alatt. Estére már nem.

Már saját családom van, férjem és két gyerekem. Még egy ünnepen sem vesztünk össze. Igyekszem másként élni, mint az őseim, a rossz gyerekkorom miatt. Én békés, nyugodt életet akarok a gyerekeimnek, és a férjem is. Ha konfliktus van, megbeszéljük higgadtan, igyekszünk nem a gyerekek előtt. Szeretjük és tiszteljük egymást nagyon, és eszerint viselkedünk egymással.

2013. nov. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk is szinte mindig veszekedés volt. Aztán szerencsére elváltak, így külön-külön béke van.
2013. nov. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Nem, nálunk szerencsére nagyon jó a karácsony. Anyukám családjában volt régen mindig ilyen sajnos.
2013. nov. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%

Kb 1998ban történt.


Én nekiálltam díszíteni a Karácsonyfát.


Anyu főzött.


Apu átment egy bejglivel az egyik baráti házaspárhoz.

Akik hálából megitatták őt valami brutál házipálinkával.


Apu már elég rossz állapotban jött haza.

Elkezdtek veszekedni, hogy de hát miért ivott és hú meg ha.


Én magamra zártam a nappali ajtót, hogy nyugodtan tudjak díszíteni.

Ő meg be akart jönni.

Lenyomta a kilincset.

Észrevette, hogy be van zárva.

Elkezdett dörömbölni, hogy nyissam ki, mit szórakozok.

Válaszoltam, hogy megyek nyitom,

de abban a pillanatban ő átütötte a vastag ablaküveget.


Aztán szaladt a kádhoz a vérző kezével.

Bekötöztük neki.

Ő rögtön ki is józanodott a fájdalomtól.

Lefeküdt aludni.


Anyukám lélekjelenlétén múlt az egész, aki utána nem hagyta annyiban hanem bevitte őt az ügyeletre.

Ahol aztán meg kellett műteni a kezét.


Ha nem mentek volna be időben, maradandó károsodása lett volna.


Így töltöttem egyedül az egész Karácsony estét, míg ők a Baleseti sebészeten voltak éjjelig.

2013. nov. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%

Anyám alkoholista, apám úgyszintén. Gondolhatod milyen karácsonyink volt gyerekként. Két dudás egy csárdában nem fér meg, veszekedés, verekedés ....

Felnőttként mivel saját családom van, minden erőmmel azon vagyok hogy az én gyerekeimnek normalis életük legyen. Én nem iszom sose, férjem se szerencsére. Boldog, szeretetben teljes karácsonyunk volt eddig amióta egy család vagyunk. Igy belegondolva egyrészt szomorú hogy nekem ilyen gyerekkor jutott, a másik oldalról nézve meg örülök hogy tudom hogy Ne viselkedjek, milyen életet Nem akarok a gyerekeimnek.

2013. nov. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk ez a nap szent,és legalább ilyenkor próbálunk békésen meglenni egymással.Soha nem volt még ezen a napon veszekedés.
2013. nov. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%

1996-ban történt.


A szüleim házassága finoman szólva katasztrófa volt. Apám rendszeresen ivott, olyankor pedig agresszív és idióta lett. Anyu a nővéremmel sem jött ki akkoriban. Elindult valami kis marhaság miatt egy szópárbaj, majd apám is beszállt a vitába. Egyre hangosabban akarta mindenki érvényesíteni az igazát, aztán előkerült egy kés, amivel szerencsére nem sebzett meg senki, de a feldíszített karácsonyfát kidobta az ablakon. Utána leültünk négyen az asztalhoz vacsorázni, én bőgtem, anyu bőgött, a nővérem és apám pedig idegbetegen csapkodott az asztalnál. Nálunk így és hasonlóképpen zajlottak a karácsonyok, ezért nagyon örülök, hogy elváltak!

2013. nov. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
65%
ötös... egy rokonom írta, egyik karácsony után: Nagyon szép volt, gyönyörű volt a Karácsonyfánk! De mikor meggyújtottuk a csillagszórót, lángot kapott a műhó és ki kellett vele rohanni az udvarra a hóba...
2013. nov. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
59%

Szerencsére ezt csak hallomásból ismerem, hogy sokan összevesznek a nagy készülődésben.

Nálunk nem szokott veszekedés lenni, de egyébként máskor sem szoktunk ilyen hülyeségeken veszekedni.

2013. nov. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!