Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok van veszekedés abból,...

Nálatok van veszekedés abból, hogy a család nem eszi meg többedjére is ugyanazt az ételt?

Figyelt kérdés

Nálunk anyukám és apukám gyerekkoromban csak hétvégén főzött (hiszen dolgoztak hétköznap sokáig), így megszoktam, hogy nem eszem sosem kétszer ugyanazt.


Így, mikor én főzök, akkor sem esszük meg csak egyszer, sajnos a barátom is ilyen, mint én. Ha megmarad, az másnap a kukában landol és inkább rendelünk.


Kis adagot is nehéz főzni bizonyos ételekből, pl. nem lehet kis ananászbefőttet venni, csak "nagyot". Kétszer meg ugye nem esszük meg, így mindennek a fele a kukában landol.


Kicsit kezd elegem lenni, de nem tudom, mit tehetnénk. Anyagilag bírjuk a pazarlást, de jobb lenne rászoktatni magunkat a maradék evésre.


Nem tudunk ételen spórolni, mert nem tudunk ugye emiatt egész hétre, vagy több napra előre többet főzni.


Mit tehetnénk és a másik kérdésem: Nálatok van ilyesmiből probléma?



2014. júl. 7. 13:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 anonim ***** válasza:
100%
Én sokszor kicsiket főzök. De ha valamiből marad, akkor megesszük. Nem nagy kunszt, bemelegíted és megeszed, ennyi. Rászoktatás ebből áll. Nem kell túlragozni. Számoljátok ki mennyi pénzt dobtok ki a kukába, és az mire lenne jó az élet más területein, meg fogtok lepődni.
2014. júl. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/73 anonim ***** válasza:
98%
Vagy ha nem is eszitek meg, biztos van a környéketeken olyan szegény család aki örülne neki.. ne dobd ki az ételt. Vagy fagyaszd le ami megmarad és később elővehetitek.
2014. júl. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 anonim ***** válasza:
94%
Rakjátok be a mélyhűtőbe fagysszátok le... Egy hét múlva ha ennétek ugyanazt akkor olvasszátok ki. Pl pörköltet,szószt,tokányt,levest simán be lehet tenni de tésztát krumplit nem nagyon.
2014. júl. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/73 anonim ***** válasza:
100%

" pl. nem lehet kis ananászbefőttet venni, csak "nagyot"."


Érdekes egy példa...én azt hittem több napos paprikás krumpliról írsz...

2014. júl. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 anonim ***** válasza:
16%

Én ép fordítva vagyok. Nem szeretek gondolkozni. Mi legyen az ebéd? Szilvás gombóc. S utána 2 hétig minden nap ugyanaz van akkor is ha minden nap ujjat főzők. Minek variálni? Minek gondolkozni?


Ember vagyok, nem random generátor!

2014. júl. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/73 A kérdező kommentje:

Nincs fagyasztóm (nem fér el a konyhánkban:)), szóval sajnos nem tudok több kicsit lefagyasztani, van egy fagyirekesz a hűtőnkben, abban van a jégkocka, és más nem fér el:))


Igazából vannak errefelé hajléktalanok, ők megeszik szívesen a kajákat, nem csak úgy beleborítom, hanem zacskózom őket, szóval nem konkrétan az enyészeté lesz.


A környéken nincs szegény család, Belvárosban élünk.


Nagyon jó ötlet, hogy írjam össze, mennyi pénzt "dobunk ki" így, és ez mennyit érne a nyaraláson!

2014. júl. 7. 13:18
 7/73 A kérdező kommentje:
Mi a baj az ananászbefőttel?:) És írom, hogy az IS baj, hogy nem lehet kicsi adagokat főzni, de az IS baj, hogy nem esszük meg többedjére ugyanazt. Paprikás krumplit meg konkrétan nem szeretjük.
2014. júl. 7. 13:19
 8/73 Sün!! ***** válasza:
89%
Annyit kell főzni kb-ra, amennyit megesztek. Nálunk pl. az elején kicsit úgy volt, hogyha olyat főztünk, amit nem lehet eltenni holnapra, akkor megettük. No ez nem volt túl jó megoldás, mert feljött pár kiló :) de szépen lassan megtanuljuk mindenből, hogy mennyi kell. Ananászkonzerv azért eláll egy pár napig a hűtőben, még ha ki is van nyitva. Szerintem senki nem 100féle fogást csinál évente, tehát vissza-vissza térnek olykor egy héten belül is ugyanazok az ételek. Szerintem csak szimplán finnyásak vagytok és MÉG nem szoktatok hozzá. Ahogy írják felettem, el kell kezdeni. Nyilván olyat, hogy rizs én sem eszem nagyon másnap. Legalábbis ezt a kiszacskós fajtát. Tehát röviden: Nálunk nincs belőle gond, persze ha minden nap étterembe is tudnátok akár menni, mert anyagilag nem megterhelő, akkor nyilván nehezebb a szoktatás.
2014. júl. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/73 anonim ***** válasza:
72%
Ajánlom a fagyasztót.
2014. júl. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 Sün!! ***** válasza:
100%
Mondanál egy pár példát, hogy mit és mennyit csinálsz, hogy nem fogy el?
2014. júl. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!