Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az alkoholisták tényleg...

Az alkoholisták tényleg elfelejtenek dolgokat?

Figyelt kérdés

Az egyik nap néztem egy sorozatot és ott mondta az egyik szereplő,hogy az apja alkoholista volt és nem emlékezett egy csomó dologra.

Nekem apám alkoholista és ő is egy csomó mindent elfelejt, például van,hogy kétszer ad oda pénzt mert elfelejti,hogy már odaadta (persze ez nem jellemző,hogy pénzt ad) de például egy 4 számjegyű kódot is képtelen megjegyezni, mindent fel kell írnia.


2014. aug. 12. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem feltétlen van összefüggésben az alkoholizmussal.


Én alkohol nélkül is felejtek. Erősen kell gondolkodnom azon, hogy mi volt hétvégén az ebéd.

2014. aug. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ebben van valami. Az alkohol, a cigi, meg az összes ilyen káros, cukros kaja roncsolja a szervezetet, aminek az lesz a következménye, hogy minden rosszabbul működik, így az agy is.
2014. aug. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tényleg rossz a memóriájuk. Egyrészt az alkohol hosszú távon elég rendesen rombolja az idegrendszert, romlanak tőle a szellemi képességek. Másrészt az alkoholistának egy idő után semmi nem lesz fontos, csak az ital. Ezért nem is figyel oda szinte semmire, nem fontosak neki dátumok, határidők, nevek.
2014. aug. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, károsítja az agyat, írtja az idegsejteket.


Idős korukra úgy járnak mint apósom, alzheimeresek lesznek. Ez a legrohadtabb betegség, kikészíti a beteget és a családtagokat is. Már semmire nem emlékeznek, nem tudnak tájékozódni a saját lakásukban, nem ismerik meg a saját családtagjaikat. Amikor már teljesen elsorvad az agyuk akkor minden megszűnik, csak fekszenek az ágyban mint a zombik. Szörnyű betegség.

2014. aug. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy dolgot nem felejtenek el. Inni.
jan. 2. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!