Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérlek segí. Tsetek, helyes...

Kérlek segí. Tsetek, helyes döntés ez?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy írjam nagyon ki vagyok idegileg.


Apám már hosszú évek óta (konkrétan amióta csak élek) minden nap ordít velem és régen naponta megvert elég durván.

Szerencsére kb. egy éve már nem ver meg csak néha borul el az agya, így nem mindennaposak ezek a dolgok.

Anyukám is ilyen csak kicsit visszafogottabban, de azért néha leállítja apámat, de egyébként azt mondja ő nem szól bele. Na mindegy.


Előbb volt megint egy veszekedés és szerintem valami rohamom volt. Volt már ilyen rengetegszer de előbb legalább 10 percig nem tudtam mozdulni. Elkezdett remegni a kezem lábam, nem kaptam levegőt. MIntha be lettem volna zárva a testembe, nem bírtam szólni se csak halkan nyűszögtem és hívtam anyumat. Magamnál voltam, az agyammal nem volt semmi csak nem tudtam mozogni. A kezem annyira remegett, hogy egy zsebkendőt sem tudtam megfogni. A bal kezem egyáltalán nem is mozdult abban a 10-15 percben, a jobb is csak lassan kicsit - később.

Nagyon rossz volt! A szívem rettenetesen fáj még most is. Alig kapok levegőt, amikor próbálok venni mintha mindig beleszúrnának egy kést a szívembe. Nincsenek ilyen problémáim csak ha apám nagyon idegesít.

Már vettem be nyugtatót, de nekem ez már nem használ szerintem...


Na mindegy, szóval azt szeretném kérdezni hogy szerintetek helyes lenne-e ha úgy döntenék mostantól nem érdekel az apám?


20 éve teszi ezt velem, már teljesen belebetegedtem. Nincs lehetőségem elköltözni, nincs hová mennem, ezt ne is írjátok légyszíves.


Már többször gondoltam erre, hogy nem érdekel többet nem bocsátok meg, de aztán valahogy mégis.

Olyan hülye vagyok, hogy mindig megsajnálom apámat. Nem vagyok vele olyan hű de kedves de normálisan viselkedem vele. Pl. ha holnap hazajön munkából ughyanúgy köszönök és nem szólok egy szót sem a mai napról. Ha pl. kér, hogy adjam oda az újságot vagy bármi odaadom, nem hisztizek.

Ő egyébként is mindig úgy csinál, mintha mi sem történt volna!


égen azt hittem csak az ital miatt ilyen, de már be kel látnom, hogy nem egyébként is ilyen ember :((


Szóval azt szeretném tőletek kérdezni, hogy szerintetek megoldás-e ha most elhatározom (már elhatároztam), hogy innentől nem bocsátok meg. Nem érdekel az apám, amint tudok el fogok innen menni és nem nézek vissza. Reaálisan belegondolva, ami nekem most nem megy... megöl engem! Teljesen kikészít!

Nem tudom, lehet erre okom, hogy mostantól elforduljak tőle végleg?


Másrészről folyton azt mondják az emberek, hogy nem szabad haragudni senkire, meg kell bocsátani az nekünk is jobb lesz stb-stb. De nem kapok levegőt!!! Annyira rosszul vagyok, félek, hogy nem fogom túlélni és sosem lesz saját életem!


Megtehetem én azt, hogy innentől nem tekintek erre az emberre apámként? Úgy értem nem érdekel hogy mi van vele, én nem fogok neki segíteni.

Már többször elhatároztam, hogy innentől másképp gondolok majd az egész helyzetre és más leszek. De mindig ezen tépelődtem, sosem tudtam eldönteni, hogy most ez részemről jogos dolog vagy pedig értelmetlen és ne tegyem.


Amikor itt is olvastam, hogy valaki írta, hogy verte őket az apja de aztán elköltözött és írja, hogy 10-20 éve nem tudja mi van az apjával és felőle megdögölhet hát én azt nem tudom megérteni. És én abszolút nem tartom olyan dolognak, amire büszke lehetne az illető. Én ilyennel nem kérkednék...


Most akkor mit tegyek? Kérlek mondjatok már valamit, hogy hogy próbáljam felfogni ezt az egészet.


(Pszichológusra már gondoltam, de nem segít, mert ezt sosem fogja megérteni mert ő nem így nőtt fel. Többet is próbáltam mindegyik csak magyarázott, de egyik se értette meg igazán mi történik. Nem voltam kisegítve...)


2010. jan. 13. 20:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem pánik beteg lettél apád miatt :S

menj és keress egy jó természet gyógyászt.

Anyukámmal is ez volt, csak őt a főnöke tette tönkre ..

2010. jan. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj,apád szó szerint megöld téged te is irtad..én nem hogy hozzászolnék,rá sem néznék .Kérhetne tőlem ujságot,kávét,sót,nem mozdulnék. De anyád felől is megdögölhetsz,ő nem szól bele.. ez elég siralmas. Bird ki valahogy amig el nem tudsz költözni. Utána én a helyedben le sem köpném apámat soha többet. (nem büszkeség,de az sem amit ő cisnál veled)
2010. jan. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A pánikbetegség tudom mi, ez annál sokkal intenzívebb és nálam nem állandó. De hasonló lehet ez is.


Köszi a választ, de nem tudom mit tud csinálni velem egy természetgyógyász :(

2010. jan. 13. 21:08
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez nem kell pszichológus. Sajnos egy megoldás van de akkor ez nem lehetséges ezek szerint: elköltözni onnan.

Attól még az apád marad mindig, de ha így bánik Veled akkor sajnos nem érdemel se megbocsátást, se semmit.

Keress valakit akitől szeretet kapsz.

2010. jan. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Apádnak kellene elmenni pszichiáterhez, hogy ne tegye tönkre a 20 éves gyerekét. Igen pánikbeteg lettél, és a legsúlyosabb formájában és pont apád miatt. Én anno pont ezért váltam el a férjemtől, hogy elkerüljem ezt a súlyos dolgot és a gyermekemnek boldog gyermekkora és felnőtt élete legyen. Áldom az eszem, hogy jól döntöttem.
2010. jan. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
a 21:07 es vagyok,de ez pánikbetegség méghozzá már súlyos. Nem kell állando jelleggel lennie (én is az vagyok,bár nálam már visszaszorult enyhe fokozatra)
2010. jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%
Olvass be neki vágd rá az ajtót, de az lenne a legjobb, ha a barátod jól megverné, anyukád is nullás. Anyagi okok miatt nem válnak el? Mindhármótoknak szüksége lenne JÓ pszichlológusra!!! Akiknél eddig jártál ők mégis mit mondtak? Kerüld a konfliktust, és ne provokáld!!! Szerezz munkát, dolgozz rengeteget h mindél hamarabb elköltözhess.
2010. jan. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Lehet hogy hülye ötlet, nem tudom hány éves vagy, de én elmennék egy karate vagy hasonló küzdősport-klubba, és ha nekem jönne akkor lerendezném az öreget. Elvégre ő egyre gyenkébb lesz nálad. Szerintem egyszer kéne visszaütnöd, persze nem kell agyonverni, csak hogy megérezze, és akkor többen nem hiszem hogy neked menne.


Egyébként meg talán a legjobb ha levegőnek nézed. Nem kell rá haragudni de nem is kell neki megbocsátani. Nem kell vele foglalkozni. Talán úgy mint egy gyötrő szerelemmel. Ha eszedbe jut mennyire haragszol rá, rögtön jusson eszedbe valami kellemes dolog, és ne hagyd magad hogy a haragod kerekedjen felül. Ne gondolj rá és amilyen gyorsan sikerül költözz el. Aztán soha többé ne nézz vissza.


Csak azt tartsd szem előtt, hogy nincs igaza, és inkább tartsd betegnek, hogy azért ilyen. Nem kell odafigyelni mit ordibál. Szörnyű lehet. De talán ha meggyőzöd magad, hogy még véletlenül sincs igaza, akkor talán nem veszed annyira rossznéven.


Tényleg sajnálom. Azért fel a fejjel.

2010. jan. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

első vagyok.

A természet gyógyádz nagyon sokat tudna neked segíteni :)

nem olyan,mint egy pszichológus,aki össze ír mindenféle nyugtatót

2010. jan. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

szia, az a gáz, hogy magadba fojtasz mindent. Természetes, hogy az igazságtalanságra, terrorra indulatok, ellenérzések alakulnak ki benned. Az a rossz, hogy Te ezt elfojtod, magadba zárod, magadat mérgezed. Sok lelki dolognak így akár testi betegségek is lehetnek a következményei. Plussz még az, hogy Te magad "egyezel" bele abba, hogy ezt tegyék veled, hiszen mindig úgy teszel, mintha semmi nem történt volna, egy-egy ordítozás, lealázás után. Ezzel saját magadat írod és alacsonyítod le, ebből kifolyólag, gondolom az önbecsülésed sincs a topon.

Szerintem először magadban mondd ki, hogy elég volt, hogy nem hagyod magad tovább. 20 éves felnőtt, értékes ember vagy, senki nem csinálhat belőled szemetet. Aztán mondd meg az apádnak is, hogy ebből a hangnemből eleged van. Ha okot adsz neki rá, hogy ilyen, akkor mondja meg, de ha nincs ok, akkor mit kiabál?

Nehéz, de így szerezheted vissza az önbecsülésed. Szerezd meg (vagy vissza) a határaidat-ameddig egy másik ember elmehet Veled szemben-különben ezzel mások vissza fognak élni. (mint ahogy a család máris visszaél.)

Te leszel a lábtörlő, a kiskutya, akibe mindenki belerúghat, ha valami fáj.

Ne hagyd magad, ne tégy úgy, mintha semmi nem történne, ha megaláznak. Értékeld legalább Te saját magad!

2010. jan. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!