Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista az anyám és már...

Alkoholista az anyám és már nem bírom, valaki segítene?

Figyelt kérdés

Mamám mesélte annak idején, hogy anyám akkor kezdett el inni mikor apukám bejelentette hogy gyereket akar, anyám pedig erősen tiltakozott de belement mert félt h apu elhagyja. aztán megszülettem, apukámnak 2 dolog létezett: a munka hogy tisztes családban élhessek és én. anyám pedig féltékeny lett, szóval már több mint 20 éve. 10 évesen jöttem rá, hogy nem CSAK velem van a gond, és azért kapok egyfolytában hanem mert anyám dugiban és nyilvánosan is iszik. akkoriban nem értettem csak idővel tudtam meg mi is az az alkoholista.

a szüleim rengeteget veszekednek, anyám érdekes takarító mániája, ivászata, és a csesztetésem miatt.

kislány korom óta bezárva éltem, ingáztam apukám munkahelye, az iskola és az otthon között. "gyerekszobám" nem volt. mivel nem tudtam miért csesztet anyukám állandóan kezdtem azt hinni bennem van a hiba, soha nem tudtam jót tenni neki, ha valamit nem csináltam meg kikaptam és ha utána mégis megcsináltam azért kaptam ki, és ez teljesen összezavart, többször próbáltam öngyilkos lenni de nem sikerült, ma már nem járnak ilyenem a fejemben mert van egy párom akit imádok és tartja bennem a lelket. de a cseszegetések és az idétlen nevelésem (6ra hazajönni, városi rendezvényekre elmenni tilos, délután 1ig az utcára menni tilos, kelés reggel 7:00kor stb stb) miatt szeretné ha odaköltöznék hozzájuk, de engem hátráltat az hogy apukám egy 71éves idős ember és egy ilyen idegbeteg ostoba liba a felesége, félek, egyszer úgy felhúzza apukám agyát hogy... de párom szerint erre nincs esély mert apu a korához képest nagyon jó állapotban van, hiába volt neki 2 agyi infarktusa. valahogy mégsem visz rá lélek hogy elhagyjam az apámat, mert hiába is látogatnám meg, bármi történhet amíg nem vagyok itt. közben párom is egyre inkább befelé fordul a szabályainktól amik rá is vonatkoznak. szeretne elvinni kirándulni, szeretné ha kipróbálnám milyen a játszótéren meg mindent amiből kimaradtam.

lényegében választanom kéne, hogy apám mellett maradok amíg lehet, vagy elmegyek páromhoz, de akkor apám is meg gyűlöl örökre, mert páromék nem élnek valami jól, és teljesen más az életmódjuk mint a mienk, és ezért apám nem bízik bennük sőt... utálja őket amiért ilyen "éretlen tudatlan parasztok" (paraszt apukám értelmezésében= egyszerű felfogású, egyszerű életet élő ember aki bár robotol a melóba nem ér el semmit) szóval valami tanács?


2014. aug. 14. 09:24
 1/7 anonim válasza:
Kérlek îrj privít:)
2014. aug. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy jó pszihológus? (Én csak rosszat tudnék ajánlani)
2014. aug. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

első: írok!

2. nekem vagy anyámnak? utóbbi esélytelen én meg már voltam többnél is

2014. aug. 14. 11:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Apád miért nem vált még el?
2014. aug. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mert beletörődött h ez jutott neki
2014. aug. 14. 12:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Én ajánlottam a pszichológust. Szerintem te menj el első körben. A többit meg megbeszélitek.

Remélhetőleg ismer hasonló eseteket és segít. Ha azzal kezdi, hogy 2-3 év alatt tud segíteni, akkor lehet megfordulni és venni a következő nevet a listából.

2014. aug. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:) okés köszi!
2014. aug. 14. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!