Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám visszaeső alkoholista....

Anyám visszaeső alkoholista. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb. senkinek nem mondhatom el, mert van a családban más probléma is és most mindenki azzal van elfoglalva. De én ezt már nem bírom, kikészülök idegileg. Volt elvonón 2 éve aztán 1 évig bírta is, de most elölről kezdte. És az a legrosszabb, hogy hülyének néz meg tereli a témát ezáltal csak még idegesebb leszek. Eldugja a piát és azt hiszi nem fogom észrevenni, pedig látom a szemein ha egy kortyot is lenyel. Már 451 esélyt adtam neki, de az ígéretek nem érnek semmit, mert az akarata nulla. Legutóbbi ígérete óta 1 nap nem telt el és már be van rúgva. Egyedüli lánya vagyok, és egyedül nevel mert apukám meghalt lassan 5 éve. Teljesen tanácstalan vagyok és már úgy érzem lassan én kapok ideg összeroppanást. Kérem írjon, aki volt hasonló helyzetben, mert ezt nem lehet elviselni. Szeretem őt és nem akarom, hogy rossz vége legyen ennek az egésznek.
2012. febr. 10. 18:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Élnek a nagyszüleid?

2012. febr. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

19

igen, ráadásul az ő szülei. De nekik nem lehet elmondani, mert idősek és egyből rosszul lennének ha megtudnák a dolgot. Talán a keresztapámnak mondhatnám el, de anyám könyörög, hogy ne és eddig nem is volt bátorságom, mert adtam neki megint új esélyeket. Lehetnem is tudnám elmondani, nem lenne lelkierőm.

2012. febr. 10. 18:50
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam pár éve. Úgy 14-19 éves korom között anyu ivott és gyógyszert szedett. Ő is többször megjárta az elvonót, igaz, minden alkalommal úgy jutott be oda, hogy beverte a fejét és miután lekezelték neki, bevitettük oda, vagy elájult és akkor. Sajna ahogy hazajött, rákezdett újra, pár nap vagy max. egy hét múlva.

Mi is már ezer esélyt adtunk neki, apu volt a legoptimistább mindig, sokszor nem akarta nekem elhinni, ha én már láttam anyun, hogy van benne pia/gyógyszer, mert annyira bízott benne...

Aztán kirúgták anyámat a munkahelyéről. Jobb is volt, mert gyógyszergyárban dolgozott és onnan hordta haza a bogyókat... Aztán akkor valahogy leállt mindennel, hirtelen. Az első elvonós kezeléskor már írtak fel neki diligyógyszert (ezt a logikát sosem fogom fel: gyógyszerfüggőség ellen gyógyszer!), csak ugye azt is marokszám ette, nem az előírtak szerint.

De mikor kirúgták akkor valahogy észbekapott, azt máig szedi, de normálisan, alkoholt nem iszik. Ennek 4 éve, lekopogom, hogy talán vissza nem szokik már.


De rátérve a te helyzetedre. Szerintem anyukád csak a maga akaratából tud leszokni, ahogy az enyém tette. Másképp ez nem megy. Ha nem érzi át, hogy anyaként más feladata lenne, veled kéne foglalkoznia... Valahogy hatni kell rá, ha kell, pszichológushoz vinni. Ha semmi sem használ, akkor nem tehetsz mást, hagynod kell. Amint tudsz, elköltözöl és élje az életét, ahogy akarja.

2012. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
muter az how old? egyébként pofozd ki a piás üveget a kezéből.
2012. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha szép szóval nem tudsz rá hatni, akkor sajnos keményebben kell fellépni. Pár kemény mondatot odavágsz neki, amikor józan(részegen felesleges, úgyse emlékszik rá majd).

Pl. apukám már nem lehet ott az esküvőmön majd, de ha így haladsz az itallal, akkor te sem.

ha lesz majd gyerekem, szeretném, ha egészséges nagymamája lenne, aki tud vele játszani


Én ilyen lelkis dolgokkal próbálkoznék.

2012. febr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Válaszolva a kérdésedre: semmit és mindent. Ahogy azt nagyon helyesen írták előttem, a szenvedélybetegekkel nem tudsz mit csinálni, mert ők csak magukon tudnak segíteni. Állj mellette jóban-rosszban, ha tudsz, és ha ez nem kíván Tőled túl nagy áldozatokat. Hidd el, tudom, miről beszélsz, mert édesapám sajnos több, mint 30 éven át ivott. A magad érdekében az egyik legfontosabb, hogy a boldogságodat amennyire lehet, függetlenítsd tőle. Igazából nagyon hosszasan tudnék erről írni. Most kicsit fáradt vagyok, és nehéz valami értelmessel előállni. Ha szeretnéd, írhatsz privátban, és szívesen válaszolok legjobb tudásom szerint.
2012. febr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudok neked segiteni mert a férjemen se tudtam. Itt irják sokan hogy ezzel azzal próbálkozz de ez nem ugy van hiába igér meg mindent ha nincs akaratereje magától nem teszi le az italt soha semmijen könyörgésre nem fogja letenni. Csak egyet tehetsz megpróbálod az életedet tőle függetleniteni.Én 23-évig mindent de mindent megpróbáltam hogy megmentsem és nem sikerült a leghoszabb idő amit elvonó után kibirt az 7 év volt aztán mikor megint ujra kezdte belehalt.Ne haragudj nem akarlak megilyeszteni de a fél életem erről szólt mert mindig azt hittem hogy na most majd sikerül,de mint irtam nem sikerült.Sokkal de sokkal hamarabb el kellett volna engednem mielőtt én is belerokkantam ebbe az egészbe/infaktus/ persze igy tiszta a lelkiismeretem hogy tőlem telhetőt megtettem érte.
2012. febr. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

20.50-es vagyok.

A szenvedélybetegség egy olyan dolog, amit senki nem érthet, aki nincs benne. Hála Istennek én sem értem, csak láttam, mivel jár ez, így valamennyi fogalmam van róla. Te nem tudsz mással segíteni, mint hogy támogatod, vagy szereted annak ellenére, hogy iszik. Ez nem kis dolog, mert van, mikor már nem könnyű szeretni. Rábeszéléssel semmire nem mész szerintem. Has kedves vagy, akkor esetleg úgy értelmezi, hogy neked akkor ő így is jó, és nem tesz erőfeszítéseket (ha nem akar). Vagy egy idő után már elege lesz a sirámaidból, és elhajt, hogy hagyd békén, mert az ő dolga. Ha rondán szólsz, akkor könnyű út a megsértődés, és az "azért sem hagyom abba mostmár, mert így beszéltél velem". Olyat mondani, ami fájó? Talán. De esetleg csak megbántod vele, ő pedig iszik, hogy felejtsen. A Kis hercegben van egy nagyon találó rész, mikor találkozik az egyik bolygón az iszákossal. Megkérdezi tőle, hogy miért iszik. A válasz: mert szomorú. És miért szomorú? - jön a következő kérdés. Mert iszom.

Tényleg így van. Józanul nagyon mardossa őket a lelkiismeretfurdalás. Én sem elkeseríteni akarlak, de végignéztem anyukám kínlódását, hogy kért, máskor gorombáskodott, majd megint máskor ő vett bort, mert valahol azt hallotta, hogy egy ember leszokott, mert elszégyellte magát, hogy a felesége ad neki pénzt italra... Vannak, akik végleg abba tudják hagyni. De általában valami nagy megrázkódtatás kell hozzá.

Még egy megjegyzés: a kényszerelvonó egy óriási baromság. Aki onnan kijön, annak gyakran első útja a kocsmába vezet, mert megsértődött, és akkor mostmár csakazért is iszik. Vagy önként hagyja abba, vagy sehogy.

2012. febr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es! Sajnálom, hogy ilyen szomorú életed volt. Tudom miről írsz, nekem anyukám ilyen, meg az élettársa. Nekem sikerült kiszakadni abból a környezetből, de van két öcsém, s nekik nehezebb lesz, még kiskorúak.
2012. febr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!