Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám alkoholista, engem...

Az anyám alkoholista, engem meg már csak a nyugtatók tartanak életben. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Körülbelül 6 éves koromban kezdődött, amikor a szüleim elváltak. Az apámnak azóta felesége és gyereke van, nem is járok már hozzájuk. Amikor elváltak, anya először csak naponta egy két sört ivott, de úgy 2 hónapja már minden nap részeg, nincs egyetlen tiszta pillanata sem. Most is épp leissza magát a másik szobába. Ha én, vagy a keresztanyukám próbálunk vele beszélni, akkor meg elhord minket mindennek, velem még itthon is úgy beszél, hogy "egy kö.csög f*sz vagy, mint az apád, meg hogy egy senki vagy", meg ilyenek. Ráadásul még úgy 2 hónapja van egy pasija, aki nemhogy, segítené, még vele együtt iszik! Mit csináljak, nem tudok kihez fordulni, már hónapok óta nyugtatókat lopok a fiókjából, hogy ne legyek ideges,a sulit is így bírtam ki, de sajnos egyre többet igénylek, mert már nem érzem a hatását, de nem merek bevenni, mert már volt, hogy emiatt pszichiátriára is kerültem, azt pedig most nem akarom. Valami tanács, hogy rendbe hozzam az életemet? 13/L

És bocsi, hogy hosszú lett, köszönöm annak, aki elolvasta!


2012. júl. 19. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Az egyetlen jó tanács az elvonó, vagy a gyermekvédelmisek.
2012. júl. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sajnállak. Igaz, hogy írtad, hogy apudhoz már nem jársz, de nála nem lennél jobb helyen? Persze, ha jó vele a kapcsolatod. Esetleg nagyszülők? Legalább most nyáron? Ha pedig középsuliba mész, ne a legközelebbibe menj, ha teheted és légy kollégista. Akkor csak hétvégente kell kibírnod anyuddal. Legjobbakat.

19L

2012. júl. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szegény, nagyon sajnállak, most el is sírtam magamat, ahogy a kérdésedet olvastam
2012. júl. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Költözz át apudhoz egy időre ha jó a kapcsolatotok és mond el neki h édesanyád iszik.
2012. júl. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát... ami azt illeti, apukám új feleségével elég rossz a kapcsolatom, nem bírjuk egymást, a nagyszüleim pedig már nem élnek.
2012. júl. 19. 19:19
 6/8 anonim ***** válasza:
Fel tudnád venni a kapcsolatod apukáddal? Nem költözhetnél hozzá? Ha még tartana a suli akkor simán szólhatnál az osztályfőnöködnek és ő a gyámüggyel intézkedhetne. Keresztanyukád mit mond? Ő mit tanácsol? Ne szedj nyugtatót, inkább írass fel a háziorvossal valamilyen neked valót. Ezzel nagyon is ártasz magadnak. Keresztanyukád sem tudna segíteni valahogy? Mert itt vagy az anyukádnak kell ezt abbahagynia vagy neked kell költöznöd. Sok erőt és kitartást! Majd írd meg hogy vagy, merre alakultak a dolgok:)
2012. júl. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Keresztanyu azt mondta, majd megpróbál beszélni anyával, hogy menjen el egy kezelésre, de hogy tudjon vele beszélni, ahhoz anyának tisztának kellene lennie, ami mostanában lehetetlen. Apukáméknak nagyon kicsi a házuk, nem hiszem, hogy elférnénk.
2012. júl. 19. 19:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Költözz keresztanyudhoz, amíg anyukád az elvonón van. ha magától nem megy, akkor szólj a gyámügyesnek, ők remélhetőleg elküldik oda.


számomra érthetetlen, hogy egy szülő hogy képes ennyire önző és felelőtlen lenni, hogy alkesz lesz, amikor ott a kislánya, akivel foglalkozni kéne.

2012. júl. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!