Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha az anyám alkoholista és...

Ha az anyám alkoholista és nem ismeri el, milyen eszközeim vannak?

Figyelt kérdés
Kötelező eltartanom? Ez nem kizáró ok?
2012. aug. 11. 21:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1 Tükör

2 Semmi

2012. aug. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
sajnos nem sok lehetőséged van. Próbáld vele beláttatni hogy függő, aztán szakember segíthet neki ha egyedül nem megy. De addig amíg ő nem akarja nincs más lehetőség. Miért kellene neked eltartanod? Ezt a részét nem értem a kérdésednek.
2012. aug. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
amig neki nem lesz betegsegtudata addig semmit nem fogsz tudni tenni, nem kell eltartanod
2012. aug. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hosszú évek óta nem dolgozik, a gyerekeiből él és terrorizál minket-
2012. aug. 11. 21:32
 5/13 anonim ***** válasza:

1. Ha ö nem ismeri be, hogy alkoholista, akkor NEM kezeltetheted.

2. Ha nem képes ellátni magát, akkor KÖTELES vagy eltartani.

2012. aug. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ellátni képes magát. De Ti mit tennétek?
2012. aug. 11. 22:16
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha életvitelszerűen nem képes ellátni magát -- értve ez alatt, hogy nem dolgozik, ergo nincs keresete, ergo nem tudja fizetni a számláit, ergo NEM TUDJA ELTARTANI MAGÁT -- neked kell eltartanod. Természetesen nem vagy köteles, mehetsz bíróságra is az ügyben, a végén úgyis az lesz, hogy gyámság alá kell helyezni, gyám meg első körben a legközelebbi vér szerinti hozzátartozóból kerül ki (fia, lánya, apja, anyja).
2012. aug. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
És akkor menjen tönkre az életem az alkesz anyám miatt? És ha gyermekem lesz? A bíróság az ő kárára is így döntene? Hiszen őt is el kell majd tartanom. ( persze őt majd a legnagyobb örömmel és ez természetes)
2012. aug. 11. 22:27
 9/13 anonim ***** válasza:
Együtt éltek? Kié a lakás? Amíg van tulajdon a nevén, addig nem vagy köteles eltartani. Adja el, menjen albérletbe, élje fel az árát. Ha együtt éltek, le kell adni a pénzedet? Mekkorák a testvéreid? Ha kiskorúak, akkor a gyámhatósághoz kell fordulni segítségért, ők viszont ki is vizsgáltatják. Ha nagykorúak vagytok mindannyian, költözés lehet a megoldás. Ha magára marad és eszementen viselkedik, majd a szomszédok hívnak rá rendőrt, akkor megint dokihoz kerül, mert feljelentésre viszont kivizsgálják.
2012. aug. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az én nevemen lévő lakásban lakik. Én nem is megyek oda, átengedtem neki. Nagykorú vagyok. Csak nem szeretnék életem végéig az ő alkoholizmusa miatt bűnhödni és családot alapítok nemsokára.
2012. aug. 11. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!